Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak je to s pasem?


Hadra

Recommended Posts

Máš dvě možnosti:

1. Dotázat se na příslušné pověřené obci s rozšířenou působností + na Tureckém velvyslanectví a zařídit se podle nich.

2. Nechat partnerce starý pas a s ním vycestovat. Občanku může nechat doma a vydávat se nadále za přítulkyni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale neber mě za slovo s tím vízem, podívej se na www.mzv.cz možná že turisti přes léto vízum mít nemusí, resp,. to musí vědět cestovka, jel bych na starý pas, za vydání nového platného jenom rok zaplatíš 600-((((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak jak píšete, já teďka volal na ambasádu a bylo mi řečený, že vízum mít nemusíš, přítulka pojede na starej pas. Sama mi to ta paní poradila. Akorát pasu nesmí vypršet půl roku po návratu do ČR platnost. Co je to za blbost nevím, ale bylo mi to tak řečený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Akorát pasu nesmí vypršet půl roku po návratu do ČR platnost. Co je to za blbost nevím, ale bylo mi to tak řečený.

To je obecně dost pozamínaný pravidlo, že si ta která země určuje, jakou dobu ten pas musí platit - půl roku po návratu je ještě vcelku slušný, jsou i země, kam Tě nepustěj s pasem, jehož platnost je menší než 12 měsíců

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predem gratuluju (ikdyz se to nema), ale k veci,

moje pritelkyne se stala moji zenou 3.6. a na starej pas litala do minulyho tejdne (letuska) a zadnej problem nebyl, je to prukaz totoznosti a nikdo nebude vedet jestli se jmenuje uz jinak a je vdana.

A v pripade nejakeho problemu (nedejboze nejake nehody) to takovej problem taky nebude, protoze je dulezity rodny cislo a na jmene uz zas tak nezalezi!!!

Hodne steeti!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...