Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nehoda na D1


Jirkap

Recommended Posts

Opět dneska skončil jeden kamion v příkopě na D1 na 21,5 kilometru na Prahu. Nehoda se stala v 7:30 hod. Paradoxem je, že nikdo z řidičů nezastavil a nepomohl:( až když jsem zastavil jednoho pána s 306, aby mi pomohl vyndat řidiče a spolujezdce z náklaďáku. Naštěstí jsou oba v pořádku.

PS. Schválně se podívejte na přední kola, krapek galusky …

Jinak mléčné výrobky jsou krapek KO co vezl :)

nehoda1.jpg

nehoda2.jpg

nehoda3.jpg

nehoda4.jpg

[upravil dne 31/7/05 Jirkap]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi měl rozcvičku po ránu co? Lhostejnost se poslední dobou stala dost používanou vlastností. Kdyby si každej uvědomil, že i on může takhle jednou skončit a každej se na něj vykašle. :( :(

P.S.Z galuskama na vodě jezdí snad jen Schumacher.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo....

...ty pneu jsou úděsný:mad:, letos už jsem jednou takovej vzorek viděla, a shodou okolností ho měla na Fabii paní, co mi zaparkovala na křižovatce do kufru mého exmiláčka Pažoutka...

...na silničních kontrolách bych naprosto drsně pokutovala, pokud někdo jezdí na takovýchto gumách, kamioňáci by mohli mít rozum spíš, když jezdí s xtunovými molochy!:grr:grr:grr:grr:grr

Jinak Jiříku smekám!:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko, fakt smekam .. lidska lhostejnost je naprosto desiva a ukazalo se, ze jsou mezi nami porad jeste slusny lidi ... Nejhorsi na tom je, ze ta lhostejnost se ukazuje i na ulicich .. cloveka nekdo prepadne a vsichni chodej kolem, jak kdyby se nechumelilo.

Ad vzorek .. to radsi nekomentuju :mad :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Vzorek - no, on ne každý má uvědomnělého zaměstnavatele. Tohle je zjevně firemní vůz, takže pokud mu šéf řekl \"jeď\", tak jel. Ještě, že to dopadlo jen takhle...:papa

Když někoho ten řidič kvůli sjetý nebo prdlý gumě zabije - pude sedět ten řidič nebo zaměstnavatel???

A kdo bude mít větší výčitky svědomí???

Osobně jsem měl tu čest dělat ve firmě, kde mě nutili jezdit s auty v podobném stavu a nikoho nic nezajímalo, až dokud to auto jelo. Vždycky se mi to ale povedlo navlíknout tak, že prostě auto v podobným stavu už \"nějak\" nejelo a ve finále jsem raději působnost v této firmě ukončil. Než mít jednu nohu v kriminále a vidinu nějakýho neštěstí před sebou, to jsem fakt raději riskoval nějaký čas bez práce - firma pak stejně do roka zkrachovala (když už šéf nemá ani na údržbu aut, krach je za rohem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když někoho ten řidič kvůli sjetý nebo prdlý gumě zabije - pude sedět ten řidič nebo zaměstnavatel???

A kdo bude mít větší výčitky svědomí???

Já vím, já vím. Chtěl jsem tím jenom naznačit, že vina nemusí být jen na řidiči. Ty případy, kdy zaměstnavatel řekne: \"Pojedeš ty, nebo si najdu někoho jinýho\" jsou známý. Stejně jako ty, kdy řidič takového auta zastaví u policajtů na krajnici, podá jim techničák a řekne, a? si zkontrolují auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První věc co řekl řidič, když byl venku…. Jsem bez práce!

No po pravdě jsem mělo docela strach vyndat lidi, protože motor ještě pořád běžel včetně kompresoru chlazení na návěsu. Člověk nikdy neví jestli něco neuniklo a nezačalo by to hořet, v nejhorším případě by to bouchlo. :( Galusky měl ale jen na předních kolech a to jsem se docela divil :mad

Člověk se bojí pomáhat, aby někomu spíše neuškodil. Proto tohle všechno ignorují a raději dělají, že jako že nic nikdo neviděl.

Přitom třeba ZZSHMP dělá kurz první pomoci, který trvá 6 hod a je opravdu na úrovni a hlavně zdarma. Člověka tam naučí vše důležité a hlavně to vyzkouší!! Viz http://www.zzshmp.cz/index.php?page_id=skoleni_ll&PHPSESSID=925bdaf41c050508dd9f7e0a4bee5cec

Já mám tady na to „štěstí“. To je už 8 nehoda, za poslední 3 roky co jsem musel poskytnout první pomoc. Zatím nejhorší byla nehoda na jižní spojce od Hradecké dálnice za Agipem, kdy řidič a spolujezdec v luxusní A6 o objemu 4,2 l naboural v 200km rychlosti (alespoň tak se zaseknul tachometr) do betonového kanálu pod mostem. Takhle roztrhnuté auto jsem opravdu neviděl. Oba tam mají teď pomník :(

[upravil dne 1/8/05 Jirkap]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no problem byl kdyby tomu panovi neco bylo a ty jsi ho vytahnul a co by jsi ho vytah, tak by umrel - ze si mu chtel poskytnout prvni pomoc to je vec jina, ale ze by si mu poskyt pomoc posledni by mohlo byt pro tebe docela zajimave nasledky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, stát se to může, ale pokud víš alespoň nějaký základ… tak můžeš riziko zmenšit.

Ono i když tu první pomoc neposkytneš, tak je to taky trestní čin.

Právě proto co jsi psal, proto to tak dopadá, že jsou lidi lhostejní a dělají raději, že nic nevidí. :grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lampa

no problem byl kdyby tomu panovi neco bylo a ty jsi ho vytahnul a co by jsi ho vytah, tak by umrel - ze si mu chtel poskytnout prvni pomoc to je vec jina, ale ze by si mu poskyt pomoc posledni by mohlo byt pro tebe docela zajimave nasledky

Tak tenhle nesmysl neříkej před žádným člověkem ze záchranky, protože ho tím dost nase.eš. Pravděpodobnost, že dotyčnému při poskytování první pomoci nějak zásadně uškodíš, je hodně malá - naopak, pravděpodobnost, že mu uškodíš neposkytnutím té první pomoci, je obrovská. A mj., první, co byste měli udělat, zároveň s ohledáváním situace, je zavolat záchranku či intergrovaný systém - a tam vám, pokud si naprosto nevíte s poskytováním první pomoci rady, poradí přímo po telefonu, co máte a nemáte dělat. a jak už správně podotkl Jirkap, neposkytnutí první pomoci je trestný čin.

Jinak patřím také k těm, co už párkrát měli to \"štěstí\" se k něčemu takovému přimotat (i když ne tolikrát - Jirko, kudy jezdíš, abych raději jezdil jinudy, nějak ty nehody přitahuješ ;) ), takže pár postřehů: Nebojte se hasit hořící auto, vydrží hořet dost dlouho, a nevybouchne za pár sekund, jako ve filmu. Svého času bych bodrého vesničana, zjevně odkojeného Novou, co sice přinesl velký hasičák, ale položil jej raději 50 metrů od hořící bouračky a utek, takže jsem ztratil dost času si pro něj doběhnout, s chutí nakopal... Na druhou stranu mi přijde, že ochota lidí pomoci je pořád celkem slušná - před rokem jsme s kamarádem \"uklízeli\" hrůzostrašně vyhlížející bouračku jeho otce (přes střechu a do stromu, ale jen lehce zraněn), ten už byl dávno v nemocnici, a jen jsme sbírali věci a čekali na odtah. U krajnice dvě auta na blikačkách, za příkopem na louce jeho žena s kočárkem, na druhé straně v poli bouračka na střeše - zastavilo u nás každé druhé auto, jestli něco nepotřebujem, to docela potěšilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu základní první pomoc do nás přece hustili už na základce a střední škole (branná výchova), pak v autoškole (několik hodin), takže je opravdu s podivem, kolik lidí je přesvědčeno, že u nehody je adekvátní stlačit plyn na podlahu a dát si klapky z boku kolem očí, abychom proboha třeba tomu zraněnýmu náhodou nepomohli - nejvíc mi vadí čumící, mlčenlivý dav (o kterém kdysi zpíval Michal Tučný s Fešáky), kterej se kolem zbouranýho auta semkne tak, že ten, kdo by pomoc chtěl poskytnout (třeba doktor) se tam nemá šanci dostat.

Ještě všetečná otázka - jaké problémy by mohl mít pomáhající člověk, pokud zraněná osoba při podávání první pomoci zemře??? To si myslíš, že je fakt lepší koukat, jak člověk umírá s rukama v kapsách a celej zbytek života žít s vědomím, že jsem mu možná mohl pomoc???? Je mi Tě líto . . . . .

[upravil dne 8/1/Mon, 01 Aug 2005 06:41:19 +0000Mon, 01 Aug 2005 06:41:19 +0000Mon, 01 Aug 2005 06:41:19 +0000Mon, 01 Aug 2005 06:41:19 +0000 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Na druhou stranu mi přijde, že ochota lidí pomoci je pořád celkem slušná - před rokem jsme s kamarádem \"uklízeli\" hrůzostrašně vyhlížející bouračku jeho otce (přes střechu a do stromu, ale jen lehce zraněn), ten už byl dávno v nemocnici, a jen jsme sbírali věci a čekali na odtah. U krajnice dvě auta na blikačkách, za příkopem na louce jeho žena s kočárkem, na druhé straně v poli bouračka na střeše - zastavilo u nás každé druhé auto, jestli něco nepotřebujem, to docela potěšilo.

Tak to já mám zkušenost z roku 89, kdy jsem vyválel na Štvanici Renault 8 přes boudu a první, kdo u mě zastavil, byl chlápek ve stejném autě, kterej se mě přišel zeptat, za kolik mu prodám gumy, že už je asi nebudu potřebovat (155/15) - no a zase ten bezejmenej, temně hučící dav jehož hlavním úkolem bylo všechny okolo bavit báchorkama jak se to stalo (já to neviděl, ale prej . . . ), že když to auto je na boudě, tak nejpozději ihned bouchne apod., hlavně topro všechny v něm bylo velice \"zábavně ztrávené odpoledne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, na těch kurzech první pomoci jsem loni byla a musím říct, že jsou fakt super udělané. Sama jsem už jednou musela pomoct, ne při bouračce, to sousedky malá dcera kompletně proběhla skleněnými dveřmi :(

Jinak opravdu doporučuju, člověk má pár vžitých předsudků a tyhle kurzy docela dobře otvírají oči. Btw. nekoukal jste včera večer někdo na ČT2? Na ty pořady o tématu Lidská lhostejnost? Byl tam pořad, kde vystupovali lidi ze záchranky...udělali pokus, na chodníku vedle silnice ležel na zemi cyklista s kolem (v normálním cyklo dresu, ne nějaký od pohledu pobuda, i když v tomhle případě by v tom neměl být rozdíl)...a nevěřila jsem vlastním očím, ten cyklista tam ležel 20 minut, než zastavilo první auto....nemluvě o chodcích, kteří šli okolo a raději zrychlili krok :o:bojim:mad::roll:bojim:grr:roll:mad::myslim

[upravil dne 1/8/05 Netopýrka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd: jo, tak to je dobrý. Taky už jsem slyšel pár \"pěkných\" historek od záchranářů - dojeli k bouračce do stromu, kterou někdo nahlásil, ale nezastavil u ní, dva mrtví a jeden těžce zraněný - a auto už mezitím vykradené. A prý, kdyby byla poskytnuta ihned první pomoc, místo toho vykradení, jeden z těch mrtvých by zřejmě přežil... Ujetí z místa nehody znám nepočítaně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 oddie: no vzhledem k tomu ze muj stryc byl z prave poskytnuti pomoci skoro zavrenej, tak k tomu mam jisty odstup, ano pomoc poskytnu, ucil jsem se to nekolikrat (zakladka, stredni, vysoka, autoskola, zbrojak) a neposkytnuti je trestne

hold vytahuj nekoho z auta a ten clovek zustane na voziku tak pak ti nedava za to ze kdyby si ho nevytah, tak by mohl xodit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...