Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nehoda na D1


Jirkap

Recommended Posts

no docela me to stve, ta lhostejnost... koukal jsem na web ZS praha na ty kurzy a vypadaj zajimave... Bohuzel do prahy se jentak nedostanu, ale oslovil jsem jejich tiskovy oddeleni a Jirkap pripravuje clanek, co delat pri prvni pomoci pri nehode auta... ZS k tomu udela korekturu, doplni fotografie, takze budete mit aktualni informace, co a jak delat...

osobne jsem si sahnul do svedomi a zjistil, ze si toho moc nepamatuju :myslim

takze vydrzte, predpokladam ze tak behem tydne clanek bude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lampa: ono je hrozně těžko říct obecně, co dělat a nedělat, ale jsou i případy, kdy není třeba za každou cenu rvát dotyčného ven z té bouračky, leckdy se dá stabizovat uvnitř. U případu, kde jsem poskytoval první pomoc, to ani nijak snadno nešlo, takže jsem rozflákaným oknem skoro půl hodiny držel dotyčnému bevědomému hlavu tak, aby se neudusil krví a nezapadával mu jazyk. Připadalo mi to jako věčnost... ale přežil to (a když přijela lítačka, švihli mu injekci a drželi dalších dvacet minut, než se hasičům podařilo to auto rozkrájet natolik, aby ho mohli vyndat). Když jsem se k němu přihnal, měl zapadlej jazyk, ale naštěstí začal dejchat sám, umělý dejchání by mu dát nešlo. Za tu půlhodinku bez dechu by byl mrtvej tutově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedavno jsme rovnali motorkare, ktery upadl na D1, jeste ze lidi meli dost rozumu ze kdyz na dalnici videli husty dym od pneumatik, tak jeli pomalu nebo dokonce zastavovali

auto prede mnou pri predjizdeni strejxnulo motorkari o kolo a upad, mel stesti ze byl cely ve vyztuzene kuzi, no ale motorka byla na tom hure

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to strašně složitý. Lidi jsou lhostejní, nemají rádi krev, atd.

Já mám třeba kurs první pomoci v bezprostředním ohrožení života a s klidem můžu říct, že bych měl taky obavu, že bych si nevšiml případného možného poškození páteře a že člověku ublížím. Nicméně doufám, že až bude potřeba, tak znalosti se projeví a budu jednat automaticky a tomu člověku pomůžu.

Zatím jsem naštěstí nemusel zjiš?ovat jestli to zvládnu, či ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavý že na prvním místě v poskytnutí první pomoci sou šlapky a lidi s nižším vzdělání nežli vysokoškolským nepočítají se lékaři.Šlápoty to mají v sobě někoho zachrańovat,ale hlavně žijou mezi lidma a nemají takovej ostych jako někdo,kdo sedí celej den v kanclu,toho určitě taková havárka překvapí víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už psal Ondra, připravuji článek ohledně první pomoci včetně obrázků.

Protože prevence je myslím, že základ.

Jinak jsem zkoušel obvolávat okresní záchranky a opravdu jen ta pražská dělá kurzy první pomoci zdarma.

Proto neváhejte a klidně si udělejte výlet do Prahy, myslím že ty 4 hodiny svého drahocenného času můžete obětovat pro záchranu druhého nebo dokonce bližního.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...