Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Policejní stát?! Byl zásah policie adekvátní?


DjBoom

Policejní stát?! Byl zásah policie adekvátní?  

  1. 1. Policejní stát?! Byl zásah policie adekvátní?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Se zásahem policie museli počítat, dřív nebo později, vzhledem k předchozím létům, kdy účastníci Czechteku otravovali dlouhé dny a noci (nejenom) kraválem široké okolí.Pokud by letos nezasáhla policie, opět by se v mediích psalo, jak je neschopná, že nezasáhla.Když se zásah uskutečnil, je opět neschopná.

Pokud vím, loni jim nabízeli vojenský prostor, kde by mohli radostně řádit, ale to nechtěli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Swallow

Se zásahem policie museli počítat, dřív nebo později, vzhledem k předchozím létům, kdy účastníci Czechteku otravovali dlouhé dny a noci (nejenom) kraválem široké okolí.Pokud by letos nezasáhla policie, opět by se v mediích psalo, jak je neschopná, že nezasáhla.Když se zásah uskutečnil, je opět neschopná.

Pokud vím, loni jim nabízeli vojenský prostor, kde by mohli radostně řádit, ale to nechtěli.

No psali by že je neschopná ale postupovala podle zákona, což se ve skutečnosti říct nedá.

O vojenskym prostoru nic nevim a zdá se mi to jako hodně velká blbost. Komu nabízeli???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle akce rad nemam a zasah schvaluju. Nevim, nakolik byl tvrdej, protoze novinam se verit neda a tomu, co o tom lidi napsali na netu uz vubec ne. Vsichni vime, jak to na techhle akcich chodi .. bordel vsude, lidem jsou naky hranice ukradeny. Kdyby na tom povolenym pozemku stal plot s ostnacem a lidi by tam byli nahnacany, tak by to bylo ok, ale takhle se vubec nedivim majitelum ostatnich pozemku, ze byli na vetvi. Staci 100 lidi na miste a i kdyby jen stali, tak vsechno pod nima bude zdevastovany..

A policejni stat - zajedte si nekdy do US, \"vyspy demokracie\" .. pche .. u nas je to zatim jeste tezce v pohode, ale i tak mam obcas dojem, ze je dneska vetsi totalita, nez za komunistu .. ale co uz, mame co jsme chteli. Mimochodem - mam rad, kdyz nekdo mluvi o policejnim statu .. a co byste radsi? Totalni anarchii a bordel? Demokracie a svoboda neni o tom, ze si muzes delat co chces, kde chces a nikdo vas za to nebude buzerovat. Naopak..staci se podivat opet do Ameriky..totalitnejsi \"demokraticky\" stat neznam. To je vpravde policejni zeme..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Emiš

Původně zaslal: Netopýrka

Jinak chtěla bych vidět, kdo by byl nadšený (jako loni - ups, nebo předloni, nevím - ten soukromý zemědělec, co mu tihle blbečci zasekali louku, kterou sice poté uklidili (těch pár chudáků, co se obětovali a jeli ten bordel uklidit jsem fakt obdivovala), ale kdo mu dá ty tisíce, o které přišel na dotacích na několik let dopředu, protože už \"těch pár hektarů\" - jak se tu píše - nebude dobrých 5 let moci používat na ekologické zemědělství???

...chjo, jsem se zase rozčílila....

To jako ze kdyz se tam udupe trava tak uz se tam pet let nemuze nic pestovat? Ono to staci jen zorat.

;)

Emiši, tak jako se můžeš rozčilovat, jakým způsobem se tady u nás v Čechách praktikují zákony v praxi a jak si je vykládá policie, stejně tak se můžou rozčilovat i lidi nad zákony, které upravují podnikání v zemědělství. Zvláš? v tom ekologickém, kde se dostávají celkem slušné dotace z EU. Tuhle debatu tady ale vůbec nechci rozvíjet.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako ze kdyz se tam udupe trava tak uz se tam pet let nemuze nic pestovat? Ono to staci jen zorat.

;)

Zemědělská půda má sloužit pro zemědělské účely. Pokud je tomu jinak, je něco špatně. Je to stejné jako s kácením lesů.

Zorat? No to ano, ale určitě to půjde \"o něco\" hůř, takže s tím bude mít majitel pozemku problémy => bude mít vyšší výdaje. A to nemluvím o ekologické zátěži...

BTW: Zásah byl adekvátní (i když to chvílema vypadalo jako přehlídka ozbrojených sil).

[upravil dne 31/7/05 Kurt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DjBoom

Původně zaslal: Swallow

Se zásahem policie museli počítat, dřív nebo později, vzhledem k předchozím létům, kdy účastníci Czechteku otravovali dlouhé dny a noci (nejenom) kraválem široké okolí.Pokud by letos nezasáhla policie, opět by se v mediích psalo, jak je neschopná, že nezasáhla.Když se zásah uskutečnil, je opět neschopná.

Pokud vím, loni jim nabízeli vojenský prostor, kde by mohli radostně řádit, ale to nechtěli.

No psali by že je neschopná ale postupovala podle zákona, což se ve skutečnosti říct nedá.

O vojenskym prostoru nic nevim a zdá se mi to jako hodně velká blbost. Komu nabízeli???

Psal jsem, že jim to nabízeli loni, aby tomu zemědělci nedevastovali pozemky, komu, to už si opravdu nepamatuji.

Příští rok to můžou zkusit třeba v Polsku, jen nevím, jestli z nich budou mít radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No abych se vyjadril tak souhlasim nesouhlasim ale mam dost vytek k tomu co se stalo.... proc utocit na lidi kteri nejsou nijak ozbrojeni obuskama a delobuchama a tak myslim ze je to asi takovy jako bych prisel k nekomu na ulici a zmlatil ho..... no a taky podle myho nazoru bych rekl ze oni nezautocili proto ze by se delo neco nepovolenyho ale uz jen z principu ze ti lidi uznavaj neco jinyho a mozna berou i dorgy ale nevime jestli vsichni treba ja osobne techno mam rad a ne ze bych bral drogy a nebo tak nikdy bych se toho nedotkl jsem nekurak castecne i abstinent piju jen silvestrovskej pripitek jinak nikdy a drogy bych nikdy nebral ale jak muzete vedet co by se odehravalo... proste mam smisenej pocit ale rekl bych to asi tak jako by jsme chteli udelat sraz klubu a nesouhlasilo par lidi co bydli okolo nesouhlasily a za to by nas pak zmlatily policajti?? neprijde vam to ujety?? a jinak je to mozna jen muj nazor takze kazdej muzem mit jinej nazor

[upravil dne 31/7/05 Marda106]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proste mam smisenej pocit ale rekl bych to asi tak jako by jsme chteli udelat sraz klubu a nesouhlasilo par lidi co bydli okolo nesouhlasily a za to by nas pak zmlatily policajti?? neprijde vam to ujety?? a jinak je to mozna jen muj nazor takze kazdej muzem mit jinej nazor

No mně přijde ujetý spíš srovnávat takovouhle akci se srazem Peugeot-Clubu!:D

Ale a? bych byl kdekoliv, pokud by mi policajti dali 30 minut na opuštění toho místa, tak bych se sbalil a vypadl! A nestěžoval si pak v TV, že \"nás mlátili, když jsme nebyli ozbrojený\"!:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marda106

. . . ale rekl bych to asi tak jako by jsme chteli udelat sraz klubu a nesouhlasilo par lidi co bydli okolo nesouhlasily a za to by nas pak zmlatily policajti?? neprijde vam to ujety?? a jinak je to mozna jen muj nazor takze kazdej muzem mit jinej nazor

[upravil dne 31/7/05 Marda106]

Vážený, srazy Peugeot clubu se pořádají na místech, kde nikoho neomezujeme a dokonce se tam i počítá s tím, že se tam bude větší množství lidí pohybovat a že třeba ve 22 hodin nepůjdou spát. Proto se vícedenní srazy pořádají v campech na okrajích měst, kde o nás opravdu zbytek města nemá ani potuchy - což o technařích nelze tvrdit ani náhodou.

Ještě jedna vsuvka z přípravy posledního srazu u Červeného Kostelce - protože je mezi klubáky velký zájem o plochu, kde by se daly jezdit sprinty, zkusili jsme s klukama takovou vhodnou plochu najít a ono se to podařilo. Jenže když jsme zkusili sehnat oficiálního majitele, tak nám bylo řečeno, že nás na tu plochu nepustí, protože by to lidem, co maj poblíž zahrádky, vadilo. Takže v duchu těch, co tu tak obhajujete, asi vypíšeme konkurz na pár klubáků, kteří si povinně vykuchaj vejfuky a budou projíždět onou vesnicí a dělat co největší bordel, až se lidi vystěhujou a tudíž nebudou dělat problémy.

Nebo se máme zachovat jako lidi a udělat sraz bez sprintů - my jsme s dovolením zvolili variantu 2, tzn. že se pokusíme třeba něo najít, ale bude to tak na slalomek, na sprinty těžko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce toho hluku a tak proste mame tu u nas taky lidi co tu jezdeji na motokach jako hovada gumujou tady rve jim to jako hrom ale jen pro to ze vyznavaj neco jinyho nevylezu z baraku z obuskem a nezacnu je mlatit to dokazou fakt jen bezdusi lidi...... proc nekoho odsuzovat za jeho zivotni styl... ja sam nikoho nesoudim podle toho ce dela ale podle toho jakej je. osobne par lidi znam co ziji technem je pravda ze huli ale jinak jsou to suprovy lidicky

[upravil dne 31/7/05 Marda106]

[upravil dne 31/7/05 Marda106]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem pro zásah, vůbec bych tuhle sortu k nám nepouštěl, jim nejde vo nějakou muziku. Celej pátek jsem sledoval na netu různý zprávy jak probíhal příjezd na tuhle párty, dokonce i na tom jejich servru, tam byl dokonce návod jak co nejvíce škodit, s kým se bavit a co říkat pokud budete zadrženi. To mi nepřipadalo jako sraz na nějakej koncert spíš jak diverzní akce. Proč si takovýhle akce v tomhle stilu, že někam přijedu udělám bordel a vodtáhnu, nepořádaj v jinejch státech evropy? Tam by je vyléčili hodně rychle. Unás se každej odvolává na demokracii a lidský práva, ale vykládá si je každej jak potřebuje. Vyděl jsem osobně jak tyhle párty probíhaj, jde voto jak se co nejvíc vožrat , zfetovat a nevědět co se děje, nějaká muzika .............! Na dotaz zda jsme policejní stát tak říkám ne, měli byste vidět zásahy policajtů jinde ve světě, to ty naši jsou úplný amatéři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je to tu zas to samy, vozrat sfetovat, hroznej hluk... Je tady jasne videt jak jste proti ty komunite zaujaty ale tady vubec nejde o to ze se vam nelibi co tam ty lidi delaj. Jde o to jakym zpusobem zasahla policie.

Tahle akce jeste nestacila ani zacit a uz tu byl policejni zasah proti mladym neozbrojenym lidem, ktery se rozsahem a silou da prirovnat snad jen k zasahu 17.listopadu na Vaclavskem namesti.

Videli jste nekdy podobny zasah napr proti srazu skinu? Oni to taky oraganizuji stejnym stylem pod hlavickou \"soukrome party\". Ale policije vzdy stoji okolo a necha je vesele hajlovat. A to nejsou lidi co poslouchaj jen muziku. To jsou lidi co mlati slabsi na potkani, lidi jine pleti a vyznani by nejradsi vyhladili! Ale tezkoodence a vodni dela na jejich konzertech nenajdete ikdyz kazdej vi co se tam deje.

add ruseni hluku na Czechteku 2005. Vzhledem k tomu ze policajti tam auta se systemy ani nepustili a zavreli prijezdovy cesty nez to vubec zacalo. O zadnej hluk se nejednalo, obyvatele okolnich vesnic dokonce sepsali petici at na misto konani ty lidi pusti ale nestalo se tak.

add Medved: Je fajn ze jste nedelaly sprinty na prostoru kam vas majitel nepusti, ale to je prece uplne normalni??? Oni taky meli najemni smlouvu na prostor kde se mela party konat. Chapu ze chodili na misto konani pres okolni pozemky a pokud je tim ponicili meli by nest odpovednost a skodu uhradit ale neni to duvod k utoku tezkoodencu. Nehlede na to ze to bylo zpusobeno tim ze policie uzavrela pristupovou cestu.

add Fredy: Mas prosim te link na ty stranky kde se pise jak se ma skodit, ja to nikde nenanasel? Jinak jak jsem psal nejde o to co tam ti lidi delali (ikdyz s tvrzenim ze jde jen o to se tam ozrat a sfetovat samozrejme nemuzu souhlasit) jde o to jakym zpusobem proti tomu policie zakrocila i kdyz se vlastne jeste nic nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky trochu rozepíšu...

S techneřema nemám nic společného, dokonce jsme u policie pár let dělal, je mi třicet mám dvě děti a docela rád luxus, ale celý víkend je mi blbě z toho, že nějakej zkorumpovanej tlus?och pošle vodní děla slzák a kukláče a tank na 20 ti leté děti.

Nemám sílu rozebírat detaily a legálnost akce, ale co by se kurva stalo, kdyby se uskutečnila a stát by tam poslal popeláře a kultivátor? Nebylo by to náhodou levnější než tyhle manévry a zranění a nerovnalo by se to částce jednoho úplatečku pro politika komunální úrovni? Není náhodou úkolem policie neprovokovat a když už se někde sejde pár tisíc lidí spíš organizovat pořádek?

Chci stejně brutální zacházení s kapsářeme a zloději aut, každej vrah má telku na cele a převýchovný programy, nebylo by účelnější ten Czechtec spoluorganizovat? Nëní náhodou každá rallye to samý, pošlapaná a posraná příroda, kterou někdo dá v podstatě za státní peníze do kupy (dotace autoklubu)? Prostě je to politiskej hnus, protože je někdo jiný, ale není kurva nebezpečnej a vy co si nevidíte do huby ¨nechápete, že polïcie si prostě zlegalizovala mlácení lidí, co někde tancujou a udělají odpad, ale co jsou asi jakékoliv masové akce??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem zase četl já (upozorňuji, že to je citace, já si v té době užíval čtrnáctidení neteře):

Vzhledem k tomu, že jsem byl v sobotu celý den přímým účastníkem dění,

poskytnu Vám pár informací.

Zásadní věcí bylo to, že \"technaři\" si sice pronajali pozemek na akci, ale tento se nachází uprostřed celkem dost velkého pole podél dálnice. Na poli je několik dalších pozemků, které vlastní několik dalších vlastníků, kteří zde hospodaří. Účastníci však zabrali i jejich části. Navíc prolomili plot u dálnice, kterým najížděli přímo z dálnice na pole. Ti kteří se nedostali na pole doslova zabarikádovali všechny okolní silnice a obec Újezd pod Přimdou kde se pak dalo stěží projít, natož projet vozidlem. Občané obce Újezd pod Přimdou také předali policii na místě petici, kde vyzývali velitele akce aby zakročil, obdobně se vyjádřili i majitelé obsazených pozemků. Ještě před akcí z pátku na sobotu srazil kamion jednoho účastníka na přijezdové komunikaci z obce Planá směrem k místu konání, ten na místě zraněním podlehl.

Dále během vlastní akce vytlačování davu (první akce kolem 17:30) z pole se podařilo části \"technařů\" policejní kordon obejít a zaútočili kamny, lahvemi a klacky zezadu na policisty, kdy jeden z nich dostal úder velkým kamenem zezadu do krku abyl odvezen vrtulníkem s podezřením na poranění páteře.

Kordon se pak po prvním neúspěšném pokusu stáhl do výchozí pozice a při

druhé akci, která začala kolem 20:30 se již podařilo dav vytlačit. Na obou stranách bylo celkem dost zraněných a kdo zná oděv těžkooděnců jistě si dokáže představit jaká byla intenzita útoků ze strany \"technařů\".

Spotřebovalo se takové množství zásahových výbušek a slzných granátů, že musel vrtulník dovézt další zásoby. Akce se účastnily také dva štříkače.

Jinak několik policejnách vozidel to odneslo rozbitými okny při předávání výzev a při převážená zadržených a zraněných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se to velmi těžko hodnotí, pokud člověk nebzl přímo na fleku a zprávám typu \"od přímého účastníka akce\" nemám důvod věřit, páč se mnohdy tyto zprávy rozcházejí v podstatných detailech, tedy - nebyl jsem tam a nebudu hodnotit zdali byl zásah oprávněný či nikoliv, ale v protisvětle toho, jak policie přistupuje obecně k řešení kriminality v této republice, kdy mnohdy sousedské spory o to, že jeden xindl dělá druhému občanovi peklo, kvůli nevyjasněným právům na příjezdovou cestu, či užívání části pozemku a tyto spory trvají leta a nic se nděje a najednou napochoduje při v podstatě obdobném sporu banda hustohustej policajtů a je jasný, že tohle v klidu ani projít nemůže, páč účastníci akce s podobnou eventualitou počítají a ve výsledku bylo dávno dopředu předvídatelné, jak to dopadne.

Jde mi o to, že pokud by tu policie a legislativa pracovala energeticky jako v tomto případě, tak by ve výsledku dnes ráno možná našel Vitty za stěračem papírek s kontaktem na čéka, kterej mu rzšvihal blatnik. Proto se zákrokem nesouhlasim, páč je to podle mě populistický čin a poslat takovouhle artilerii na bandu technopártystů je v očích veřejnosti rázné a pádné gesto, ale pro mě by bylo rozhodně ráznější a pádnější gesto (a pro polici za stejný prachy) kdybych viděl tyhle lidi, jak dávaj přez držku xindlum v ulicích, který okrádaj lidi, demolujou co jim do cesty přijde a drogu od nich dostaneš na mrknutí oka.

a proto: NESOUHLASÍM!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...