Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba lambda sondy?


satan1984

Recommended Posts

Caute potreboval by som som sa opytat. Mam 306.tku 2,0i 16v 98kW 177 000km pred zimou mi zacalo blbnut auto. Skakali mi otacky a zacala blikat a neskor svietit kontrolka chyby motora. V servise sa na to kukli a povedali, ze je problem v dvoch sroboch co drzia vyfuk k motoru.(sroby uz boli volne s vyfukom sa uz dalo hybat). Ze sa dostava vela vzduchu a lambda sonda nevie vyhodnotit, kolko ma dat paliva. Vymenili teda sroby, tesnenie, strunky. Dali na diagnostiku ta ukazala chyba v lambda sonde. (zly pomer paliva a vzduchu).Lenze to ukazalo aj po oprave. Kontrolka sice nesvieti, ale otacky sa drzia cca. od 750 do 1100 na volnobehu. Auto pri pridani nema vykon.

PS.: v servise este povedali, ze mam upchaty katalyzator. Ze ci maju vyrezat do neho dieru vybrat vnutornosti a zavarit. Ze mozno pomoze... neviem

Treba vymenit lambda sondu? staci vycistit lambdu sondu? Alebo vykochat katalyzator? Vie niekto poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam 1.8 16v a lambda mi odešla při nějakejch 162 000km. Životnost se uvádí 160k. Koupil bych lambdu, určitě to nebudou vyhozený prachy, protože dřív nebo pozdějc by na ní stejně došlo. A když to nepomůže, tak by diagnostika měla vyplivnout nějakou jinou chybu... případně hledat dál :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Caute potreboval by som som sa opytat. Mam 306.tku 2,0i 16v 98kW 177 000km pred zimou mi zacalo blbnut auto. Skakali mi otacky a zacala blikat a neskor svietit kontrolka chyby motora. V servise sa na to kukli a povedali, ze je problem v dvoch sroboch co drzia vyfuk k motoru.(sroby uz boli volne s vyfukom sa uz dalo hybat). Ze sa dostava vela vzduchu a lambda sonda nevie vyhodnotit, kolko ma dat paliva. Vymenili teda sroby, tesnenie, strunky. Dali na diagnostiku ta ukazala chyba v lambda sonde. (zly pomer paliva a vzduchu).Lenze to ukazalo aj po oprave. Kontrolka sice nesvieti, ale otacky sa drzia cca. od 750 do 1100 na volnobehu. Auto pri pridani nema vykon.

PS.: v servise este povedali, ze mam upchaty katalyzator. Ze ci maju vyrezat do neho dieru vybrat vnutornosti a zavarit. Ze mozno pomoze... neviem

Treba vymenit lambda sondu? staci vycistit lambdu sondu? Alebo vykochat katalyzator? Vie niekto poradit.

Niekde písali, že treba zrušiť chyby v PC a skúsiť znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Sondu som vymenil. Zmena ktora sa prejavila. Diagnostika motora stale svieti, po pridani plyny cca. 3000-4000 ot. kontrolka zhasne a uz nesvieti. Po vypnuti motora a znova nastartovani znova svieti.(toto sa mozno odstrani pri znovu napichnuti na PC) Otacky drzi okolo 1100 - studeny motor. Zatial som ho este nezohrieval na prevadzkovu teplotu.

V com pokracuje problem. 1. Vyfuk sa trase ako keby chcel odpadnut a hrozny zvuk - nie ako ked je deravy, ale taky ako keby malo fakt ten vyfuk odtrhnut.

2. Trase sa aj motor - zajtra skusim kuknut ci to nerobi silenblok.

S autom som este nevysiel na ulicu (stale ho mam na zdvihakoch), tak neviem otestovat vykon.

Ak to nebude silenblok, kde by som mal zacat hladat chybu? Ked som lezal pod autom vsimol som si ze mam prasklinu medzi medzi 2 a 3 vyfukovym zvodom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lambda snímá kyslík ve vejfukovejch plynech. Jestli máš díru ve svodech, tipoval bych, že problém s kraválem bude spočívat přesně v tom (jednou sem jel s Agátou 100m jenom se svodama a byl to bordel jak když startuje letadlo). A pokud tam někde byla netěsnost už předtim, je možný, že ti to tamtudy přisávalo vzduch a tudíž lambda házela chybu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zohriati motora sa otacky na volnobehu drzia cca. 750, po 5 sekundach zacne svietit diagnostika motora, vytocim otacky na cca. 3000 diagnostika zhasne, otacky sa ustalia znova na 750 a po 5 sekundach, znova zacne svietit diagnostika motora.

Ak je motor na volnobehu, trase sa motor a nieco sici ako keby od kladky ((mozno s mojim problemom to nic nema spolocne) Rozvody maju 50 000km a 5rokov.)

ak pridam plyn trasenie motora prestane aj sicanie prestane.

Auto stale nema vykon.

Na zvuky som uz prisiel rozypany katalyzator hrka jak hrkalka, ked sa trase aj motor na volnobehu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...