Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kompresor klimatizace


HeroesIII

Recommended Posts

Zdar lidi, mám technickou závadu. Pravdelně i přes zimu zapínám klimatizaci aby se nic nezalepilo apod. Včera jsem naložil do auta zboží a vzhledem k počasí jsem chtěl v autě ochladit vzduch(vezl jsem ovoce a ořechy v belgické čokoládě). Zapnul jsem klimatizaci a z výdechů topení žádná změna, to jsem měl na displeji nastaveno 18°C. Když jsem dorazil domů, zkusil jsem to spustit znova, tlačítko se zrozsvítilo, na displeji se objevil symbol klimy, ale nerozběhl se kompresor. Kde mám hledat problém? Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prázdna klíma a nezopne spojka......a mnoho ďalších vecí môže byť...vada na ventilátoroch-tiež nepovolí klímu....plná klíma a vadná spojka...atď.......kompresor rieš až nakoniec:roker

Ja teraz idem meniť chladič.Tiež neklimujem,v chladič vyklepaná diera od veľkého ventilátora.:myslim

[upravil dne 26/4/13 09:38 od ferinko2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najprv by som dal skontrolovať tlak v klimatizácii - únik je najčastejšia príčina nefunkčnosti - buď cez diag,alebo v servise kde plnia klimu.Podľa výsledku ďalší postup - buď zistiť a odstrániť únik a naplniť,alebo dať na diag kde zistia inú príčinu (čidlá teploty,ventilátory,spojka kompresora....):roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám stejný problém. Poradili mi zajet do klima servisu. Tak jsem teď našel na Slevomatu nějakou akci na klima a zavolal jim tam. Řekli mi že mi udělají diagnostiku, zjistí jestli někde neutíká a případně přijdou na problém. Tak se modlím, aby to nebyla nějaká drahá položka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Pak je to Lucas a je to asi vždy repas protože tam je záloha na vratný díl.

https://www.mroauto.cz/tecdoc-produkt/132896-kompresor-klimatizace-lucas-electrical-acp546/?id=132896

 

https://www.autokseft.cz/LUCAS-ELECTRICAL-Kompresor-klimatizace-LUE-ACP546-ACP546-nd954312

 

Upraveno uživatelem HondaXL1000V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2018 at 21:24, Vlado81 napsal:

Diky.

Original ma číslo 6453 TW.

 

Tak mam chvilku času.

Klimakompresor před smrti

rychlibezka alternatoru

napinak řemene

Čep řízení(o5. Po 5mesicich) geometrie zbihavost 3cm:myslimgumy total sjety. Takže sada ojetych pneu.

30.000kc +2000bonus za expres opravu do 24h

Super začátek dovolené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klimakompresor 15560kc

chladivo a olej 1675kc

Dražkovy řemen 517kc

Kladka napínaci Febi 1741kc

Volnobežka alternatoru 2544kc

Geometrie 800kc

4x ojete Michelin 3000kc

prezuti vyvážení 800kc

Likvidace pneu 200kc

Geometrie 990kc

Práce 2610kc

Bonus za EXPRES opravu do 36h(moje iniciativa) 2000kc

Noo šlo to udelat levněji určitě ale ne v tak šibeničním termínu.

Uvidíme jak bude sloužit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Klimatizace přestává chladit, zatím to je trochu cítit chladnější ale strašně málo.

Kompresor dělá docela slušnej kravál a tak je možný problém tam.

našel jsem na něm označení SD7VCAF EO8, je toto možné zaměnit za jiný typ, nebo se musí dodržet stejný?

VF3EB4HWB13122839

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

A není to tak že když je tam málo chladiva ( nízkého tlaku ) tak tu klimatizaci ani nezapneš? Takže klimakompresor se ani nebude točit. Myslím že jo...

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, je tam od toho presostat--tlakový spínač, který eviduje tlak v klimatizaci od-do , takže když je tlaku málo nebo moc, tak presostat kompresor vypne..., ale když je chladiva sice málo, ale ještě tolik, že kompresor jede, tak to slaběji chladí, což by mělo řidiče upozornit k návštěvě servisu klimatizace  😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...