Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stary alebo novy model?


skupko

Recommended Posts

Prepisane to uz mam... a jazdim asi treti tyzden... prvy tyzden som bol krasne nadseny (len mi nesedela maximalka 165 km/h na 1.9TD :D). Dalsi tyzden som uz spozornel, ked som videl rozdiely v mojom a novsom modeli. A tento tyzden sa moje predtuchy naplnili :D.

Asi skusim zohnat nove papiere a dat to do poriadku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výkon 1,8TD a 1,9TD je stejný, stejná by měla být i maximálka 185km/h, bez problémů dosažitelná na rovině. Jestli tomu tak není, je někde problém - minimálně špatné seřízení. 165 je maximálka atmosférické verze 1,9D (ta jí ovšem jako starší dosahuje jen s vypětím všech sil :) moje asi ani tolik nepojede)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Víš co, na to se hodně špatně dává pozor, když se v tom nevyznáš. U nás by se to dalo řešit koupí papírů nebo bouračky z 1,8TD, postavením tohoto auta na ty 1,8TD papíry (na které stejně patří) a následným prodejem těch papírů 1,9TD (které jsou mladší, tak by i byly hodnotnější). Při výměně kastle u nás totiž dělají tzv. \"úřední obnovu VIN\", takže by vyrazili do podběhu ten z 1,8TD papírů, a ten pod oknem zrušili - a byl by klid. Jak je to ale na Slovensku netuším...

Nevie niekto, ci by toto slo urobit aj na Slovensku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoviem si sam:

podla zakona č. 725/2004 Z. z.

Výmena karosérie vozidla rovnakého typu v rámci jedného typového radu vozidla je zakázaná:

* na vozidle, od ktorého prvého prihlásenia do evidencie vozidiel uplynulo desa? rokov a viac, alebo

* ak bola ukončená hromadná výroba alebo hromadný dovoz typu vozidla alebo karosérie vozidla, alebo

* ak ide o výmenu za karosériu, ktorá už bola použitá na inom vozidle, alebo

* ak dôjde k odstráneniu tej časti karosérie, na ktorej výrobca umiestnil identifikačné číslo vozidla VIN, alebo ak je toto číslo nečitateľné alebo ak ho nemožno urči? a štátny dopravný úrad vopred nerozhodol o pridelení náhradného identifikačného čísla vozidla VIN.

Cize, ked som spravne pochopil, mam smolu. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie celkom rozumiem, ale vzera to tak, ze on tiez naletel niekomu inemu. Niekto z okolia Nitry, ked si dobre pamatam. Bohuzial som si neurobil kopiu stareho TP a dostal som novy (EU), kde uz som uvedeny len ja, takze neviem zistit meno toho cloveka.

Zvazujem aj moznost nechat si to auto s tym, ze mi vrati zopar desiatok tisic cca 30-40, mozno viac (povodne ma vyslo na 110).

Co uz...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto si nech, už nad tím nepřemýšlej, a jezdi a jezdi. Až přijde čas STK tak to budeš řešit - třeba to projde. Kde to prošlo STK minule? To by bylo dobré nenápadně zjistit, dokonce který technik to dělal. Kdybys pak šel náhodou na kontrolu k němu, tak by asi nemohl vyhlásit, že si to minule nevšiml a teď ano. (V CZ můžeme projít kteroukoli STK bez ohledu na bydliště.)

I ten prodej dokladů a rozprodej auta na díly by něco přinesl.

Chápu Tě, to se může stát i při opatrnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pozor, s tím prodejem dokladů. Nečetl jsi výše ty podmínky, co pro ty \"přestavby\" maj? Podle toho jejich zákona tu \"přestavbu\" vůbec nelze legálně provést! Takže pochybuju, že ty doklady u nich budou mít nějakou vysokou hodnotu - když jsou použitelné jen na takovéhle nelegální přeprasení VINu...

Tady je taky velmi názorně vidět, co taková restriktivní politika v oblasti dovozů přináší - rapidní zdražení starých šrotů, které by jinak měly končit ve sběru, nedostatek kvalitních aut za přijatelnou cenu, a hlavně obrovský nárůst takovýhle nelegálních úprav a převaření identifikačních znaků. Ve finále pak velmi výrazné zhoršení vozového parku. Jestli měl autor zákona tohle v úmyslu, tak se mu to povedlo naprosto dokonale - tohle je přesně způsob, jak z některé země udělat vrakoviště! Jestli někdo myslí, že zákazem dovozů zruší staré vraky a lidi si místo toho poběží nakoupit nová auta, spadl na hlavu z velké výšky - je to přesně naopak, úroveň vozového parku se rapidně zhorší, a situace na Slovensku je toho pádným důkazem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, co som sa pytal tak fakt mozem ist na hociktore STK na Slovensku. Predtym to prechadzalo v Michalovciach. STK mam cerstvu, dva dni pred predajom, takze dva roky mam pokoj. Ale chaba utecha...

Skusim sa este povyhrazat, ale clovek odisiel do anglicka :roll.

Jak ma to se*ie, ked si pomyslim, ze u Vas by to bolo OK....:grr Sakris. Keby sa aspon dalo zadara preniest auto do CZ, tam to urobit a potom nazad na SVK, ale toto stoji cca 2x20.000,- Skk (tam a spat) + uradna obnova VIN a podobne hlupostinky.....:myslim asi by sa mi to celkom neoplatilo :aut

Dam vediet ako som dopadol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na toho človeka zabudni, to bol proste omyl. Nikdy by si nebol istý, či Ti nerozbije okná.

Už to nechaj, jazdi čo najviac, nech si užiješ. Celú históriu nerozprávaj známym, čo ich po tom.

Neboj sa, za pár rokov sa tomu budeš usmieva?. Predstav si optimistický scenár, pevne naň mysli a vyjde to.

To jsou technické konzultace, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mam dve moznosti:

- dohodnut sa na vrateni casti penazi, co je ochotny

- sudit sa, obvinit ho zo zavadzania a podvodu (max. sadzba 5. rokov, § netusim) a vysudit aj nejaku ujmu, cize viac ako som zaplatil, pricom samozrejme bude treba nieco dat aj na sudne trovy, ale nemal by som vyjst nakratko, vysledok sudu je zaruceny

Tak co?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez sa mi do toho sudu a \"vyhrazania\" velmi nechce. Nemam zaludok na take konfliktne situacie a aj bez toho mam dost starosti.

Tnx. za uistenie :papa

...snad pojazdim dost kilometrov a posluzi, ale musim povedat, ze v porovnani s Favoritom je to nebe-a-dudy a pomestime sa aj s kociarom bez toho, aby som z neho musel davat vsetky kolesa dolu. :D

Este raz diky vsetkym...:super

[upravil dne 14/8/05 skupko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Je to už sice trošku mimo ,a o pár roků později,ale nedá mi abych svou zkušenost nenapsal.Samozřejmě že na toto téma,jen se nepýká P a Citroenu.Když polovička zrušila 105ku,hledal jsem jiné až našel BX-ko (po tom jsem toužil mít ho chvíli).V sobíku takové měli,žádná koroze,šlo nahoru interier vcelku dobrý,gumy taky tak jsem ho vzal.Pak ,než jsem mohl na evidenční,praskla trubka na zadku.oprava trvala 14 dní a 15000kc,oproti melouchářů kteří komplet mění trubky max 8hod a s mat.max deset.Po opravě na stk zjistili přeražený WIN a urvaný číslo a typ motoru.U nás (v JH se semnou na DI)nebavili,tak jsem jel do sobíku ,s tím že tomu dotyčnému rozbiju hubu a auto mu zaparkuji do zavřených vrat.Na úřadu auto přepsal zpět na pův majitele a mně poslala opět na stk,pak jsme dali trestní oznámení a já čekal na policii na předvolání.Ti udělali expertizu,zjistili (!po víc jak čtvrt roce!!!!) že nepochází s tretné činnosti,potom jsem musel do autor.servisu-ofotili motor,poslali na zástupce a !!!! do týdne jsem to měl za litr zpět,že je tam dobrý motor.S tím na úřad-dostal jsem lejstro doservisu na oficiální vyznačení WIN.Pak už to byla brnkačka-zapsat opět do dokladů úředně vyražený WIN,zapsat zánik typ.ozn.motoru a stím na STK.Dodělal jsem STK na dva roky a přepsal jej na sebe..Ale to vše asi jen díky ochotě jedné úřednice na MÚ v Soběslavi,jinde by asi muselo jít do šrotu,to auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...