Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

207 1.4 VTI Potrebujem poradit


Guest slunocko

Recommended Posts

Guest slunocko

Zdravim . MAm takyto problem idem vymenit olej teraz tam mam total 5w 40 ale velmi mi zerie olej , odporucate zmenit znacku alebo ked ho vymenim a dam taky isty tak uz tolko zrat oleju nebude? Za Vase odpovede Vam vopred dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest slunocko

Ospravedlnujem sa tam malo byt 5 w 30 , a rocne no malo teraz som od decembra doma a som spravil 5 000 km , predtym som bol v zahr. ale jazdilo sa nanom .. Byvam na dedine do mesta mam cca 20 km..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

ahoj, ja mam tiez  207  s 1,4 Vti  a tiez  to zerie  spustu  oleja  tak isto  som skusal  zmenit olej  z 0w30  na  5w30  a  velmi to nepomohlo :nevim  nedavno  som  sa  docital  ze tie  agregaty  takto  doslova  zeru  olej   ...  predpokladam ze sa s tym  neda  asi nic  robit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

ozivujem tuto temu. Manzelka ma P 207 1.4VTi, 70kW, r2009, najazdenych 78tkm. Auto kupila ako nove, ziadna jazdenka s neznamym povodom. Auto po 2 rokoch islo na prvu servisku (malo cca 30 000km) a po serviske zacalo zrat olej... Zrejme ho vymenili po minimalnu hranicu... Ale odvtedy zerie olej. Takmer pravidelne pipne kazdych cca 1800km a dolejem mu 0,5l oleja (nedavam do max) a zena jazdi dalej. Do auta od nova lejeme TQ Ineo ECS 5w30, filtre MANN, vymiename olej raz za 2 roky - tak odporuca Peugeot a auto spravi tak cca 15tkm za 2 roky. Pred tyzdnom som menil naposledy a uz zrejme budem menit kazdy rok, ci sa to aspon trosku nezlepsi s tou spotrebou oleja...

Spotreba oleja (znacim si kazde doliatie) vychadza na 1l za 3500 - 3700km... Je to ok? Posledne 4 roky auto jazdi najmä kratke trasy, dialnicu videlo asi 3x v zivote... Auto vyuziva zena, ale jazdi velmi dobre - ziadne podtacanie, ziadne plazenie, proste tak normalne. Raz za cas vybehneme k svokrovcom a auto na dlhsej trase prevetrame, potiahneme do otacok a tak... V zime sa veeeelmi dlho zohrieva (cca 7-8km...) - asi ako väcsina vozov PSA... Co ma ale prekvapilo, ze auto malo problem urobit EK pred 2 rokmi (ako 6 rocne so 63000km...). Diagnostika je ok, lambdy by mali byt fajn... Do dvoch tyzdnov to EK musim opät absolvovat po dvoch rokoch, tak som zvedavy...

Kolko oleja zerie 1.4VTi vam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já s tímto motorem zkušenosti teda nemám, ale...

Myslím, že tyhle motory asi se spotřebou oleje na tom nejsou úplně nejlépe a zřejmě budeš pořád, bohužel, v normě.

Dost nešťastně se tady ale i sešlo, dle mého názoru, několik okolností, ať už výrobce doporučuje, co chce.

První výměna až po 30t, další až za 2 roky, krátké trasy a asi i použitý olej (není long life).

http://total-dnk.lubricantadvisor.com/default.aspx?lang=eng&br=total

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten motor v 207. Auto jsem koupil jako nové. Výměny oleje (total 5w30 B71 2290) + filtru jsem dělal max. do 12 tis, km, což je u mého nájezdu cca 2x do roka. Do 65 tis km byla spotřeba oleje velmi malá. Pak postupně až 1l na 5000 Km. Změnil jsem olej na Mobil 1, 5w30 B71 2290. Myslím, že je lepší než total, má normální HTHS viskozitu, ale spotřeba oleje moc neklesla.   Po důkladném přečtení tématu B71 2290 na fóru  oleje.cz jsem včera (107 tis. km najeto) přešel na olej mimo normu PSA. Jde o Millers nanodrive 5w40 C3-12. Doufám,že spotřeba oleje klesne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...dolejem mu 0,5l oleja (nedavam do max)..

Proč ne do max? To lze, od toho tam ta ryska je... To na spotřebu vliv nemá. Spíš bych řekl že olej na horní rysce motoru teoreticky prospívá (odvod tepla...). Teprve nad rysku je už špatně (hrozí zpěnění oleje od nárazů klikového ústrojí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
V 5. 4. 2017 at 20:02, zingali napsal:

Mám ten motor v 207. Auto jsem koupil jako nové. Výměny oleje (total 5w30 B71 2290) + filtru jsem dělal max. do 12 tis, km, což je u mého nájezdu cca 2x do roka. Do 65 tis km byla spotřeba oleje velmi malá. Pak postupně až 1l na 5000 Km. Změnil jsem olej na Mobil 1, 5w30 B71 2290. Myslím, že je lepší než total, má normální HTHS viskozitu, ale spotřeba oleje moc neklesla.   Po důkladném přečtení tématu B71 2290 na fóru  oleje.cz jsem včera (107 tis. km najeto) přešel na olej mimo normu PSA. Jde o Millers nanodrive 5w40 C3-12. Doufám,že spotřeba oleje klesne. 

Ahoj.

Mám motor 1,4vti 70kw ročník 2008 a tiež problém so spotrebou oleju. 228.000 km a olej TQ ineo ecs 5w30.spotreba oleju 1l na 2500 km cca. Spomínal si že prechádzaš na 5w40 tak by ma zaujímalo ako si dopadol.Ja osobne rozmýšľam nad prísadou do oleja STP alebo niečím podobným.Mate niekto skúsenosti?

Upraveno uživatelem PepoLv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně může být i 0W60, když bude olej mít specifikaci nutnou pro jeho motor 🙂.  Čím větší rozsah (5W30, 0W60 ....) tím je to lepší. Ale důležité je to, co je to za olej (jeho složení) a to ani zdaleka nejde poznat vyjádřením viskozity 5W30 atp. Důležitá je norma- Tzn, PSA B71 2290! A ten jiný, než v 5W30 nebude. Jedna věc je vizkozita- druhá věc je složení oleje. Jestli motor žere olej, tak žádné přísady tomu nepomůžou a změna oleje taky ne. Všechny tyto "metody" fungují do zahřátí motoru. Ta spotřeba oleje je v dnešních poměrech normální.

Pro ilustraci o čem pojednává údaj 5W40 atp. viz grafy níže.  Zdroj: oleje.cz

 

dop_visk_trid_sae_mot_ol.gif

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 7. 2019 at 13:29, inoxing napsal:

Ahoj. Ďakujem za odpovede. Vyzerá to tak že ostanem pri Total Quartz ineo ecs 5w30 ten má špecifikáciu PSA B71 2290. Len mám strach z emisnej kontroly keď to papá olej 🤔 aj keď je to nizkopopolcekovy. Už som to čítal že s tým mali problém pri 50.000 Km. Taktiež sa to asi nebude páčiť katalyzatoru. Len neviem prečo by mala prísada do oleju zničiť motor. Veď tá ho má chrániť. Studené štarty a krátke trasy. Ešte skúsim zistiť čo presne je tá norma PSA B71 2290.

 

Upraveno uživatelem PepoLv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...