Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Elektrická varná deska Mora 4311.0000


punkac

Recommended Posts

Mám problém s touto varnou deskou Mora 4311.0000

po připojení k síti na dyspleji stále cyklicky bliká 1 E 0.

....jednička....éčko.....nula s tečkou..... a tak pořád dokola

Nereaguje na zmačknutí jakéhokoliv tlačítka

nevíte co to znamená? Je mi líto desku vyhodit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Dovolím si navázat. Vyměnili jsme sklokeramickou desku za indukční varnou desku a zjistili jsme problém. Pokud byla nová deska zapojená na klasických 230 V tak při zapnutí tří a více plotýnek docházelo ke snížení výkonu a na plno jeli jen dvě. Tak jsem nechal dotáhnout k desce další dvě fáze, ale přišli jsme na to že tento model desky je jen na 230 a ty další dvě fáze není kam připojit.

Co teď?

Napadá někoho něco ? Jistič je silný ten to nevyhodí, tak asi deska sama snižuje výkon. Nevím co s tím.

Značka Bosch SCHOTTCeram PUE611BB1E

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty svorky tam jsou, ale asi slepé, protože když na ně přivedu fáze tak se nic nezmění a navíc je na štítku desky uvedeno že to je verze na 220=230V

Takže jsem hledal a našel že to je verze tam kde není třífázový k dispozici (bytovka), ale za cenu že nemůže jet na plný výkon.

Tak hledám zda to nemůže mít nějaké řešení. Protože mě nenapadlo, když jsem jí před rokem kupoval, že je něco takového možné.

Nebo myslíš, že by stačilo proklemovat ty L1-L3???

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, MotoMoto napsal:

Dovolím si navázat. Vyměnili jsme sklokeramickou desku za indukční varnou desku a zjistili jsme problém. Pokud byla nová deska zapojená na klasických 230 V tak při zapnutí tří a více plotýnek docházelo ke snížení výkonu a na plno jeli jen dvě. Tak jsem nechal dotáhnout k desce další dvě fáze, ale přišli jsme na to že tento model desky je jen na 230 a ty další dvě fáze není kam připojit.

Co teď?

Napadá někoho něco ? Jistič je silný ten to nevyhodí, tak asi deska sama snižuje výkon. Nevím co s tím.

Značka Bosch SCHOTTCeram PUE611BB1E

Vaříš či vaříte na všech plotnach naráz? Mám to na trifaz a taky si to reguluje výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, žádný klemy by neměly význam. Zapojený je zřejmě jen ten prostřední šroub. Deska je určitě v tomhle případě pouze na jednu fázi. S tím zapojením nic nevymyslíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas ano, není to často, ale když děláš nedělní oběd pro 7 lidí tak se to hodí.

před 7 minutami, jarokare napsal:

Koukal si na nastavení výkonu ? Jsou tam nějaký možnosti volby , ale bacha na přetížení (nejde jenom o jistič , ale i o vedení) . Do zapojení svorkovnice bych nezasahoval ...

Nemáš prosím odkaz na ten manuál, ať to nemusím hledat?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem měl nastavený maximální výkon a o snížení se automaticky staral systém desky. Pokud se nastaví nižší maximální výkon, tak už to sice nepřepíná, ale nejdou plotýnky dát na více, takže třeba dvě na 9 a další dvě max na 4. Takže stejný efekt, jen to neomezuje automatika, ale nejde nastavit vyšší výkon. Takže nás čeká výměna. Opět potvrzení, že člověk nemá řešit to čemu nerozumí a nekupovat to nejlevnější.

Děkuji všem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMotomáš pravdu, skrze kupování nejlevnějších věcí, ale né vždy je to pravda. Záleží, o jakou věc jde. Ohledně věcí do kuchyně, se vyplatí nešetřit. Ale i nejdražší věc musí být zákonitě nejlepší. Pokud rád vaříš a nebo vaříš častěji větší množství jídla, tak se vyplatí pořídit si něco kvalitnějšího. Doporučuji zapojení indukční desky na 400V. Osobně jsem si koupil indukční varnou desku Electrolux EHI6340FOK.
Ohledně kuchyňských spotřebičů, jsem řešil otázky v tomto příspěvku.

 

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, MotoMoto napsal:

Tak jsem měl nastavený maximální výkon a o snížení se automaticky staral systém desky

Pomůžeš si výměnou?. U mě je výkon indukčních zón
- levá zadní: 2 300/3 200 W / 210 mm
- pravá zadní: 2 300/3 200 W / 210 mm
- levá přední: 2 300/3 200 W / 210 mm
- pravá přední: 2 300/3 200 W / 210 mm
* Celkový elektrickýn 7,4 kW

a taky nemůžou jet všechny na max. pokud neboostujeme pro rychlé uvaření vody, tan na vaření jedem max na 5, Smažení trochu více. Tvých 4500W není taky zrovna málo.

před 2 hodinami, jarokare napsal:

bacha na přetížení (nejde jenom o jistič , ale i o vedení)

Ten jistič chrání jenom to vedení.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...