Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

"RAKEV" na střechu - dotaz


tyjo

Recommended Posts

Tak bohužel musím jet bez rakve, tu co jsemměl mít půjčenou má užší držáky než jsou ty příčníky, takže je tam bohužel nenacpu a není čas vyrábět nové, možná k tomu byly originál, ale vzhledem k tomu, že kolega potřebuje jen ty jedny, tak to s tím takhle koupil, tak se hold budeme trochu mačkat :-)

Mám tu dlouhou úzkou neznačkovou rakev, ke které se držáky kdyžtak dodělají snadno - stačí ohnout závitovou tyč a dovnitř navrtat plocháč, oboje se koupí i narychlo v hobbymarketu. Kdybys to ještě chtěl rychle řešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohužel musím jet bez rakve, tu co jsemměl mít půjčenou má užší držáky než jsou ty příčníky, takže je tam bohužel nenacpu a není čas vyrábět nové, možná k tomu byly originál, ale vzhledem k tomu, že kolega potřebuje jen ty jedny, tak to s tím takhle koupil, tak se hold budeme trochu mačkat :-)

Mám tu dlouhou úzkou neznačkovou rakev, ke které se držáky kdyžtak dodělají snadno - stačí ohnout závitovou tyč a dovnitř navrtat plocháč, oboje se koupí i narychlo v hobbymarketu. Kdybys to ještě chtěl rychle řešit...

Správně se na 807 a většinu novějších aut s originálními nosníky uchycuje jinak. Měl jsem pujčenou rakev, ke které byli tyto úchyty. Je to šroub s čtvercovým plechem na konci. Z příčníku se vysune plastová lišta, do ní se zasunou tyto úchyty a na šroub se připevní rakev. Ty držáky do U většinou použít nejde, protože jsou příčníky moc široké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pokud vím není pravda. Vloni jsem jezdil s rakví na střeše po Francii a platil jsem normálně. Ty průjezdy jsou vyšší než 2m a normálně jsem pod nimi projel.

http://www.tolls.eu/cs/france

http://www.uamk.cz/component/turistika/?Itemid=346&a=z&z=8&k=8

Kategorie I - Automobily do 3,5t a výškou pod 2m...

Kategorie II - Automobily do 3,5t a výškou 2 - 3m...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj

Koupil jsem si příčníky, kolejnice a jal jsem se montáže na střechu. Vše v pořádku, jen jsem po montáži zjistil, že s nima nejde hýbat. Musí se měnit i šrouby za zapuštěné? může mi někdo nafotit šroub co je v kolejnici? Já tam namontoval ten s půlkulatou hlavou, co byl pod krycí lištou a ono to jaksi \"nefunduje\" jak by mělo....

Nemá někdo foto rakve na střechu a uchycení?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ,tak zapuštěné.

Děkuji za odpověď

ŠROUB FX SAMOJISTNÝ

DIAM 6X100-20 asi jinde než v Pažoutu nekoupím. A troufnu nahodit cenu tak za 60 kaček jeden .

Za nosiče jsem dal 1500,-

Jdu je pokoupit. Doufám, že tam půjdou klasické M6xpříslušná délka :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...