Jump to content

406 – co se to stalo u sání?

Guest Džůny
 Share

Recommended Posts

Guest Džůny

Nebo spíš jak a proč? :D Co s tím, z tělesa klapky je vymlátit, sehnat nové a dát je zpátky do těch míst u vstupu vzduchu?

Bude to vůbec držet(?) a je to něco speciálního pežotího, nebo s tím mám jít do železářství? :myslim

sani_01.jpg

sani_02.jpg

Guest Džůny

Zajímavé. :myslim Zkoušel jsem to vyrazit přes bit, ale vůbec se tomu nechtělo. Radši jsem do toho moc nemlátil – že se nejdřív zeptám. Každopádně znovu už bych ty \"protikusy\" nepoužíval, snad to někde seženu.

Guest servisman

podobně jsme řešili u 205 kde prostě hliník si udělal svý a nešlo to rozpojit OK406 chtěl vyměnit termostat a vůbec to nešlo jak si on představoval

Oprava je poměrně jednoduchá. Ta kovová futýrka i díry po nic očistit a zdrsnit. Pak vlepot dvousložkou - třeba tímto: http://www.alteco.cz/epoxidova-lepidla_3-ton-quick-epoxy pak doporučuju tenkým vrtáčkem provrtat skrz plast i ten kov (klidně i na více místech) a zapertlovat kovovou tyčinkou (drátkem) který omět pro jistotu vlepíš dvousložkou. Stejně tak zapertluješ i ten který zatím drží. Výsledek bude držet líp než origo a nebude z toho bastl ;)

Guest Džůny

Nemám pertlovací sadu ani kleště. :myslim

Kde seženu nová futýrka? Kdyby se někomu válely v garáži a chtěl se jich vzdát…

Guest Džůny

Ještě ne. :D Domů a do garáže se zase dostanu až v pátek.

Radši se ptám předem, protože se bojím že minimálně jeden bude zdeformovaný, pak by závity nemusely sedět proti sobě a lepil bych to zbytečně. No uvidím, nebudu předbíhat. Ještě nejsou ani venku. :D

pacemu by byly zdeformovany, nebudou, bud je vyklepni kulatinou stejneho prumeru a nebo do nich nasroubuj sroub (jinej nez budes pak davat zpet) a vyklepni to pres nej, jen to delej na necem mekkcim, at si nezmrvis tu frezovanou dosedaci plochu skrtici klapky, idealne tvrdsi drevo s vyvrtanou dirou vetsiho prumeru

Novy stejne nikde nesezenes, to bys musel jedine nechat vytocit z mosazi nekde na soustruhu

Guest Džůny

Ferry: Horní mi přišel žvejklý, šroub šel z něj dost ztuha. Doufám že máš pravdu, každopádně auto už mě vyškolilo, optimismus jde vždy stranou a počítám s nejhorším. Dřevo bude dobrý nápad, vyrazím to na svojem profi špalku na podkládání. :D

koblih: Aha, takhle. Mě zmátla ta tyčinka. Už chápu co myslíš. Díky za tip, když už se to bude dělat, udělám to jak říkáš – pořádně.

Díky i všem ostatním za rady a čas. :papa V pátek napíšu jak to dopadlo.

[upravil dne 15/4/13 01:28 od Džůny]

Guest Džůny

Hotovo, dneska jsem je z klapky vyklepl (klapku jsem opřel o puk, který pro to byl rozměry zřejmě stvořen :D). Těm mrchám se nechtělo vůbec ven. Pomohlo až opatrné prostříknutí uvolňovačem šroubů. Stalo se to čeho jsem se bál; na koncích jsou trochu žveklé, musím to protáhnout závitníkem jak radí Ferry. ;) Potom už jen připevnit zpátky do plastu a hotovo. Děkuju za rady. :papa