Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

strata vykonu


MINI

Recommended Posts

Raz sa mi stalo nieco podobne ... natankoval som Shell V-power Diesel, poalivo bolo určite kvalitné, ale motor nan nebol zvyknutý a prejavilo sa mi to tak, ze poklesol vykon /a teraz trepnem blbost/ ale islo to ako diesel bez turba, proste to tahalo, ale turbo ani nezavhizdalo a potom zrazu islo a opat prestalo ... tak som odstavil, dal si večeru a o hodinu som isiel opat a uz v pohode ... a odvtedy sa to uz neopakovalo a ja som uz tankoval len klasicku naftu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nenapises ani kod motoru a rok vyroby a chces poradit :myslim:roll

ale univerzalni radu mam, dojed na diagnostiku, k nekomu, kdo tomu rozumi, at se podiva na tlak nafty, turba, korekce vstriku, udaje vahy vzduchu a na EGR ventil (predpokladam ze se jedna o naftaka)

[upravil dne 14/4/13 14:36 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked ti stlacalo hadicu od turba,auto dymilo,zavadu si odstranil,co bola pricina

trochu nerozumím tvé otázce, ale dole u motoru je tlustá černá hadice co je k turbu a tam se trochu drží olej až tlaková hadice směkne a jak je podtlak tak se přicucne k sobě a pak motor nemá dosti vzduchu-stráta výkonu. Tohle jsem měl já, vyměnil hadici a frčí to jak blázen. jednou mi dokonce i bouchla (praskla) a auto se sotva táhlo.

Toto jsou moje zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

libaplodik čo sa týka tej tvojej hadice od turba tomu zase nerozumiem ja. V tej hadici je tlak čo by zodpovedalo tumu čo píšeš že ti praskla ale zcucnúť ju nemá ako keď je to vývot od turba a to len tlačí a nie nasáva cez tú hadicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

libaplodik čo sa týka tej tvojej hadice od turba tomu zase nerozumiem ja. V tej hadici je tlak čo by zodpovedalo tumu čo píšeš že ti praskla ale zcucnúť ju nemá ako keď je to vývot od turba a to len tlačí a nie nasáva cez tú hadicu.

Tohle mi dělal jeden opravář a já jsem byl u toho, vyndal tu hadici a byl v ní olej. ten jí změknul, byla jak bláto, když se vyměnila tak všechno pohodě a jak jsem psal, na dia to ukazovalo že je málo vzduchu. To je moje zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahojte ... čo sa mi včera prihodilo ... dvakrát počas dňa v priebehu 6 hodín mi akosi vypadol výkon, nasledovalo to po prudkom zošliapnutí plynu na podlahu pri nízkom prevode (2-3) potom to auto síce točilo a išlo aj do 4000ot. ale akoby bez turba, bolo to výrazne cítiť. Po vypnutí auta a znovunaštarovaní išlo opať normálne. Chyba nevyskočila žiadna ... čo to mohlo byť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

taky se mi stává něco podobnýho,

motor v tahu ztratí výkon,většinou v táhlém kopci,když ho trochu

přišloupnu.Pomůže zastavit,vypnout motor.Po nastartování je vše na čas OK.

Diagnostika ukazuje přechodnou závadu P2562.Po vymazání se časem zase objeví.Má s tím tato závada souvislost ??Co tuto závadu způsobuje ??

Pokud někdo ví,tak předem moc dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se tohle stalo v létě. Při prudším přidání plynu při najíždění na dálnici auto najednou ztratilo výkon. Po nastartování bylo zase všechno v pořádku, ale zase jen do prudšího přidání plynu. Tady nepomůže nic jiného než diagnostika, aby se dalo přesněji určit, kde je problém. Mně vyměnili elektromagnetický ventil (dle service boxu kód 1618X2 - Elektroventil turbodmychadla) a jednu hadičku podtlaku a od té doby už je zase všechno v pořádku.:) Ten ventil prý fungoval, ale žil si \"svým životem\", takže to vždycky řídící jednotka vyhodnotila jako anomálii a auto spadlo do nouzového režimu. Těch ventilů je tam několik a některý z nich může zlobit a podtlakem je regulováno i turbo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...