Jump to content

strata vykonu

MINI
 Share

Recommended Posts

Raz sa mi stalo nieco podobne ... natankoval som Shell V-power Diesel, poalivo bolo určite kvalitné, ale motor nan nebol zvyknutý a prejavilo sa mi to tak, ze poklesol vykon /a teraz trepnem blbost/ ale islo to ako diesel bez turba, proste to tahalo, ale turbo ani nezavhizdalo a potom zrazu islo a opat prestalo ... tak som odstavil, dal si večeru a o hodinu som isiel opat a uz v pohode ... a odvtedy sa to uz neopakovalo a ja som uz tankoval len klasicku naftu

nenapises ani kod motoru a rok vyroby a chces poradit :myslim:roll

ale univerzalni radu mam, dojed na diagnostiku, k nekomu, kdo tomu rozumi, at se podiva na tlak nafty, turba, korekce vstriku, udaje vahy vzduchu a na EGR ventil (predpokladam ze se jedna o naftaka)

[upravil dne 14/4/13 14:36 od Ferry]

Guest Chozeluizskuner
ked ti stlacalo hadicu od turba,auto dymilo,zavadu si odstranil,co bola pricina

Tak kdo komu radí? sem z toho uplně paf

ked ti stlacalo hadicu od turba,auto dymilo,zavadu si odstranil,co bola pricina

trochu nerozumím tvé otázce, ale dole u motoru je tlustá černá hadice co je k turbu a tam se trochu drží olej až tlaková hadice směkne a jak je podtlak tak se přicucne k sobě a pak motor nemá dosti vzduchu-stráta výkonu. Tohle jsem měl já, vyměnil hadici a frčí to jak blázen. jednou mi dokonce i bouchla (praskla) a auto se sotva táhlo.

Toto jsou moje zkušenosti.

libaplodik čo sa týka tej tvojej hadice od turba tomu zase nerozumiem ja. V tej hadici je tlak čo by zodpovedalo tumu čo píšeš že ti praskla ale zcucnúť ju nemá ako keď je to vývot od turba a to len tlačí a nie nasáva cez tú hadicu.

libaplodik čo sa týka tej tvojej hadice od turba tomu zase nerozumiem ja. V tej hadici je tlak čo by zodpovedalo tumu čo píšeš že ti praskla ale zcucnúť ju nemá ako keď je to vývot od turba a to len tlačí a nie nasáva cez tú hadicu.

Tohle mi dělal jeden opravář a já jsem byl u toho, vyndal tu hadici a byl v ní olej. ten jí změknul, byla jak bláto, když se vyměnila tak všechno pohodě a jak jsem psal, na dia to ukazovalo že je málo vzduchu. To je moje zkušenost.

• 5 months later...

Ahojte ... čo sa mi včera prihodilo ... dvakrát počas dňa v priebehu 6 hodín mi akosi vypadol výkon, nasledovalo to po prudkom zošliapnutí plynu na podlahu pri nízkom prevode (2-3) potom to auto síce točilo a išlo aj do 4000ot. ale akoby bez turba, bolo to výrazne cítiť. Po vypnutí auta a znovunaštarovaní išlo opať normálne. Chyba nevyskočila žiadna ... čo to mohlo byť?

Ahoj,

taky se mi stává něco podobnýho,

motor v tahu ztratí výkon,většinou v táhlém kopci,když ho trochu

přišloupnu.Pomůže zastavit,vypnout motor.Po nastartování je vše na čas OK.

Diagnostika ukazuje přechodnou závadu P2562.Po vymazání se časem zase objeví.Má s tím tato závada souvislost ??Co tuto závadu způsobuje ??

Pokud někdo ví,tak předem moc dík

Mně se tohle stalo v létě. Při prudším přidání plynu při najíždění na dálnici auto najednou ztratilo výkon. Po nastartování bylo zase všechno v pořádku, ale zase jen do prudšího přidání plynu. Tady nepomůže nic jiného než diagnostika, aby se dalo přesněji určit, kde je problém. Mně vyměnili elektromagnetický ventil (dle service boxu kód 1618X2 - Elektroventil turbodmychadla) a jednu hadičku podtlaku a od té doby už je zase všechno v pořádku.:) Ten ventil prý fungoval, ale žil si \"svým životem\", takže to vždycky řídící jednotka vyhodnotila jako anomálii a auto spadlo do nouzového režimu. Těch ventilů je tam několik a některý z nich může zlobit a podtlakem je regulováno i turbo.