Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nestabilní volnoběh 2.1TD


Cinci

Recommended Posts

Zdravím, na jedné 406-ce mě začal zlobit volnoběh po ohřátí aspoň na těch 70°C si auto zcela náhodně začíná přidávat volnoběžné otáčky. Dá se s tím jezdit, ale je docela otravné, když stojíte na křižovatce a auto si samo přidává otáčky v rozmezí 1300 - 1700 ot/min. Většinou to třeba po dvou minutách, nebo protočení do vysokých otáček přestane, ale během jízdy to zase začne. Když je takto vysoký volnoběh, tak i při přeřazování otáčky v momentu zmáčknuti spojky vyletí nahoru a jakmile člověk zařadí jinou rychlost ustáli se na normální hodnotě. Čím by to mohlo být způsobeno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

přidám se do tohoto vlákna. Mám 406ku 1.9td a poslední 3-4 měsíce si drží na můj vkus moc vysoký volnoběh.

Je stabilní ale drží si kolem 1100 na volnoběh, je jedno jestli má teplej nebo studenej motor.

Na 306tce mi to dělalo právě zmiňovaný zelený čidlo které bylo na boku motoru. Na 406tce jsou čidla 3 na domečku termostatu.

Další věc která mě napadá je elektromagnetický ventil který ovládá sytič. Ale ten nevím kde najít a hlavně jak ho vyzkoušet. U teplotního čidla se to dalo zjistit tím, že se odpojilo při teplým motoru a 306tka si myslela že je vše ok a otáčky byli v pohodě.

Jak ale vyzkoušet ten ventil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...