Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antipollution fault


fox111fox

Recommended Posts

Jo já vím co je FAP jenom jsem to špatně napsal. Jsem trochu rozhozenej. Dneska jsem měnil brzdy. Byly už kaput a ještě při tý příležitosti jsme zjistili,že mě navíc čeká výměna zadních tlumičů a pružin( obě prasklý).

A na předních ramenech silenbloky.

Tak se omlouvám :papa

Uvažoval jsem u vykuchání FAPU, ale teď nato nebudou koruny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl o víkendu na dia. Zkusili jsme vyčistit fap přes dia to proběhlo v pohodě. Vymazali jsme chybu a znovu načetli chyby a dobrý. Už jsem myslel, že konečně mám po problému.

Teď kontorlní otázka:

mám po porblému: ano ne

odpověď: ne:fnuk

Kolegáčci můžu poprosit co dál, co mám ještě zkontrolavat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl o víkendu na dia. Zkusili jsme vyčistit fap přes dia to proběhlo v pohodě. Vymazali jsme chybu a znovu načetli chyby a dobrý. Už jsem myslel, že konečně mám po problému.

Teď kontorlní otázka:

mám po porblému: ano ne

odpověď: ne:fnuk

Kolegáčci můžu poprosit co dál, co mám ještě zkontrolavat

uz jsem ti to psal FAP off !!! je to zbytecnej spunt ve vejfuku pokud je filtr zaplnen vic jak 80% nekdo me urcite opravi nevim presnou hodnotu tak nepomuze ani svatej ale to by ti na dia meli rict kolik uz toho ma v sobe pres dia jdou regenerovat filtry ktery nejsou totalne ucpany prej nepomuze ani horka vapka vsechny tyto radoby repase jsou na chvilku a taky dost zalezi v jakym provozu auto jezdi jestli mesto tak se ucpe podstatne driv nez kdyz jezdi delsi trasy .. tot muj nazor preju uspesny vyreseni problemu :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste k tematu moje poznatky po ujeti neco pres 10000km bez fapu a baz regenerovani -- -- -- nepribejva mi olej v motoru coz je dusledek nespaleny nafty pri regeneraci probiha kazdych 200 az 500km podle stylu jizdy a naplneni filtru je tu hodne vlaken na tohle tema musis si dat praci trochu hledat a nejakej cas venovat procitani jsou tu dlouholety majitele aut a spousta skusenosti at uz dobrejch ci spatnejch podle me to tam frantici dali aby nas trochu potrapily a hlavne nase penezenky :aut ahoj !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dino: dal jsem na tvé rady a už jsem kontaktoval Starkiho na odstraněění fapu. Třeba až napíchne dia tak příjdem na to co tomu je, ale určitě už půjde fap z auta:)

Akorát mě trochu bude mrzet,že mam v nádržce půlku těch aditiv na pročištění filtru:( .

Ještě se rozhoduju jestli chip jo nebo ne:myslim. Ale to už nepatří do tohoto tématu.

Jak budu vykuchanej tak dám vědět.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zdarec, tak jen přidávám svoji zkušenost s 2.0 16v, při nastartovaní to hned chciplo, takto asi 3x za sebou. Na po 4té to chytlo a hláška ,,Antipollution fault,, a svitila kontrolka motoru. Zkusil jsem několikrát nastartovat a chcípnout, protočit otáčky a nic. Stále. Druhý den jsem jel do města a asi po 5km jsem zaparkoval. A když opět natočil už to chybu neukázalo a zatím vše ok. Za celou dobu co mi hlásilo chybu nebylo auto v nouzovém režimu. Někdy v blízké době se stejně chystám na dia co mi to tam ukáže. Myslím že to byla škrtící klapka, těch 5 km s chybou se mi zdálo že od ní slyším ,,nezdravý,, zvuk. Pokud zjistím co to způsobilo nebo kdyby se to dál vyvíjelo pisnu sem. Zdar a hodně najetých km bez této hlášky :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno niekomu pomôžem. Po výmene FAP filtra (1,6HDI) cca 1 mesiac, pri predbiehaní hláška \"Antipolution fault\" , auto vyplo motor, našťastie bez kolízie. Potom núdzový režim. Závada vraj. Zanesený palivový filter. Vymenený, hláška odstránená, uvidím po dlhšej jazde po diaľnici, či sa nezopakuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se i ja podelim o zkusenost s touto hlaskou, jak tady popisovalo par kolegu hlaska se objevila a pak zmizela asi podle nalady auta, nastesti mam vlastni diagnostiku a tam mi docela presne rekla vo co go :) ventil regulace tlaku paliva neboli DVR ventil, docela neprijemna zalezitost protoze se muze stat ze to vypne privod paliva a konecna nikam se nejede :) moje motorizace 406 break 2.0HDI@96kW, EGR off

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte dneska mi cestou domu z práce vyblikla kontrolka motoru s napisem antipolution fault. Kontrolka zustala svitit.

Podle VIN čisla vím že fap moje auto nemá. Při ceste domu sem zkoušel vykon a ten je v pořádku necítím žadne změny jak ve vykonu tak i ve spotřebě.

Naftu beru kvalitni a přidavam aditiva.

Poradí mi někdo čim to může být nebo musim jit na dia?

Zkoušel sem odpojit baterku a po zapojeni se opet rozsvitila kontrolka s tim stejnym napisem.

Opět vykon OK i spotřeba ok.

Pomůže mi někdo na čím se mám zaměřit?co zkontrolovat apodobně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pažouťáci,

Tak jak to tady studuju tak se začínám psychicky hroutit :bojim a můžu jen potvrdit stejné (špatné) zkušenosti s FAPem a hláškou Antipollution fault. Před rokem jsem vyměnil 405 Mi16 s motorem 1,9 TD (předělávka) za 307 HDi. 10 měsíců jsem byl max.spokojen, ale koncem září to začalo. Nejprve začal pravidelně nepravidelně problikávat Antipollution fault, pak začal klesat výkon motoru, brutálně se zvedla spotřeba oleje (prům. 1L/100Km !!!!) a na závěr to jednou na křižovatce tak zadýmilo, že jsem myslel že dojedou hasiči... a to byl konec. Zdechlo to a už jsem nenastartoval.

Na diagnostiku jsem to nestihl - prostě jsem nestíhal... dobře mi tak...

Zajímavé je ale to, že kromě hlášky Antipollution fault žádná jiná hláška nebo stopka či tlak nebo nedostatek oleje nebyla :roll

No zkrátím to... auto je už na dílně s podezřením že je turbo po smrti a FAPka že je plná. Ta přijde zrušit. Pro jistotu vyměním i filtr oleje, nafty a vzduchu...

jen se modlím co ještě zjistím za další katastrofy.

Letos mám ježíška vyřešeného, protože asi finančně vykrvácím :D

Mnoho bezpečných kilometrů a ať nás ty naše plechovky trápí co nejmíň :)

P.S. Nemám rád FAP :grr

Ahojte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...