Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Životnost vstřiků LPG


Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Cus, pro info mam taky Valtek t30 a mam na nich 90 tisic, zatim jeste jdou. Zaklad je casto menit filtr, menim nejpozdejc co 10 tisic, klidne driv. Dobry levny filtry jsou CZAJA, kupuju z Polska za par šušnů. Vstriky taky budu brat z Polska primo, je to za 100 zlotych komplet. Presne takhle to delaj vsichni plynari v CR a pak nam to tady selí s 500 procentni marzi. Kupujte taky :) Kdyby nekdo chtel koupit neco spolecne, treba vic tech filtru, tak sz... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 9 měsíců později...
V 20. 8. 2014 at 20:13, Roman Bazi napsal:

307 SW 2.0i 170000km

Vstřikovače Valtek

Od montáže LPG (Stag) najeto 70000km a zatím bez jediného zásahu. Vše šlape naprosto bezvadně (ťuk ťuk).

Filtr plynné fáze (Tartarini) měním po 10000km.

Tak mám na vstřiky najeto 130000km a zatím vše šlape. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 rok později...
  • O 1 rok později...

O tuto zkušenost se musím podělit - na vstřiky Valtek mám najeto bez repasu 173000km. Po každých 10000km měním filtr plynné fáze (60Kč).
Repas těchto vstřiků by měl stát asi 140kč jeden ks = 560kč 4ks. Zatím ale není důvod. Vše šlape na jedničku.
Za těch 173000km na LPG jsem měnil jen reduktor, před třemi lety.
Peugeot 307 2.0i 100kw 276000km, na LPG 173000km, vstřikovače Valtek, Stag 3000+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Přidám svoji zkušenost, rovněž pozitivní. Systém Magic od HL propan. Vstřiky magic jet. Najeto za skoro 9 let (z toho 2 roky předchozí majitel) skoro 150tis km na LPG (celkem auto 290tis km) a kromě nynější výměny reduktoru magic 3, který mi pomalu a nenápadně od minulé zimy propouštěl plyn do chladícího okruhu a tím zavzdušňoval systém, jsem neměl problém. Reduktor stál 1600kč a vyměnil jsem si ho sám. Pak už jen pravidelná výměna filtrů plynné fáze po 10tis km a kapalné fáze po 20-30tis.

No musím přiznat, že se mi bude hodně stýskat po tankování LPG. Ale typ a stáří budoucího rodinného auta, které vyhlížím, je nemožné sehnat na LPG a pokud ho nemá z výroby, je to sebevražda... 😧

Edit: Tak životnost vstřiků magic jet na mém autě dosáhla nakonec 150tis. Začaly problémy s občasným cukáním při lehké noze na plynu a houpáním otáček na volnoběh. Podle diag jsem zjistil, že blbne LPG vstřikovač na 3. válci, který zřejmě zůstával viset otevřený. Vyřešeno koupí repas sady za 4x 50kč a asi 2 hodinama moji né moc zručné práce. Vstřikovače vyčištěny od lepivého parafínu a vyměněny vnitřnosti a šlape vše dál. Nemám, co bych tomuto systému vytkl. Za ty prachy... opravdu hodně muziky 🙂

Upraveno uživatelem mjtwister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
V 16. 12. 2020 at 14:18, Roman Bazi napsal:

O tuto zkušenost se musím podělit - na vstřiky Valtek mám najeto bez repasu 173000km. Po každých 10000km měním filtr plynné fáze (60Kč).
Repas těchto vstřiků by měl stát asi 140kč jeden ks = 560kč 4ks. Zatím ale není důvod. Vše šlape na jedničku.
Za těch 173000km na LPG jsem měnil jen reduktor, před třemi lety.
Peugeot 307 2.0i 100kw 276000km, na LPG 173000km, vstřikovače Valtek, Stag 3000+

Aktualizace:
Na vstřiky najeto přes 203000 km, zatím bez repasu. Vše šlape jak hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Aktualizace.

Se vstřikovači LPG Valtek jsem najezdil 213000km bez repasu. Ale objevil se problém - občas auto začalo jet na tři válce, blikala kontrolka motoru a svítila chyba katalizátoru. Po vypnutí zapalovaní a opětovném startu vše v pořádku, a za pár desítek km zase chyba. Myslel jsem, že jsou to svíčky, a bylo to vadnými vstřikovači LPG. Proběhla výměna vstřikovačů a některých hadiček, (3000kč) a auto jede skvěle. S původními vstřiky byl výkon na LPG o trochu menší, než na benzín. Bylo to tryskami 2.0, které jsou pro tento motor nevhodné. Teď mám trysky 2.6 a auto jede na LPG stejně dobře, jako na benzín.

Jedeme dál

Peugeot 307 2.0i 100kw 317000km, na LPG 214000km na vstřikovače Valtek, systém Stag

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 5 týdnů později...
V 21. 5. 2023 at 18:36, VojtouNerCZ napsal:

@Roman Bazinepoužíváš nějaký ten emulátor na čerpadlo, aby se resetoval stav? Montážníci mi řekli, že kolikrát museli koupit 4 kusy než našli funkční, tomu bych se rád vyhnul :D

Nepoužívám. Udržuji hladinu benzínu nad půl nádrže, a ono si to samo po určité době dopočítá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...