Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nový majitel-základní rady


Onkel Konrad

Recommended Posts

Dobrého dne vinšuju,

tak pozítří si jedu pro \"nový\" přírustek. Protože chci být připraven, prosím o odpovědi na pár otázek.

Jaké typy žárovek jsou v předních světlech (kvůli koupi správné sady náhradních žárovek)?

Dáváte VIF vždy, nebo pokud budu tankovat Agip případně OMV není toto potřeba (někde jsem zaslechl, že OMV nemá sice biosložku,ale má slabší mazivost)? Případně jakou doporučujete naftu.

Až bude doma nafotím a pochlubím se

Děkuji a přeji krásný den:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My do nafty nic nepřidáváme ani nečistíme TECem, zatím 10let provozu hdi bez probémů na více autech, hlavní je tankovat kvalitní naftu....někdo dává VIF i čistí TEC, někdo nic, co člověk to názor.....nic tím nezkazíš, ale jestli něčemu pomůžeš je otázka:mrk zase nic se nesmí přehánět, auto má sloužit tobě ne ty jemu:D spíš bych vyměnil filtry včetně kvalitního paliváku a kdyžtak poslal vstřiky na stolici na test a vyčištění, a víš na čem seš, ale je to každýho věc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žárovky byly už popsány, tak jen k tomu VIFu. 308 máme od léta a tankujeme v drtivé většině zalevno u nás na vesnici. K tomu letní/zimní VIF a auto si za těch cca 7tis km na nic nestěžovalo. Tak je to snad v pořádku :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky. Možná jednou za čas tam něco cintnu,ale jinak budu plně důvěřovat našim kvalitním pumpám...

a co žárovky. Nemůžu se rozhodnout,jestli budou stačit Philips +30%, případně zvažuju dražší nightguide, případně máte zkušenost s Eco Vision-zda není úspora energie vykoupena menším světlem,ačkoliv píšou +10% oproti běžným žárovkám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná nějaké lepší žárovky více světla dají, ale neřeším to a dávám obyčejné, ale ne čínské nebo nějaké namodralé a hlavně ne 100W!! Myslim, že je to zbytečný za tolik peněz žárovky, ale když to někomu dělá radost tak proč ne, když někdo jezdí jenom v noci a živí ho to tak bych asi začal uvažovat i o lepších, ale jinak myslim obchodní tahy a vyhozený prachy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Pokud se ti po nastartování ta 5/21W nerozsvítí, tak se podívej do menu PP. Mělo by to tam jít zapnout ;) Akorát teda u nás ta žárovka vydrží tak max 3 týdny a je KO:( Ale kupuju ty nejlevnější v AK za 6Kč :aut

Jinak do potkávaček (H7) se teď koupily OS CB Intense a musím uznat, že oproti klasice svítí pěkně bíle :)

A ještě dodám, že tenhle typ denního svícení mají i modely po \"faceliftu\". Ty které mají místo LED \"bumerangu\" jen jakousi stříbrnou lištu ;)

[upravil dne 9.4.13 13:46 od MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vím,že hned po nastartování to svítilo,takže jsem si říkal,že je to paráda,že to má asi denní svícení bez nutnosti používat hlavní světlomety,právě proto,že jsem věděl,jaký žárovkožrout peugeot je. Ale nebyl jsem si jistej,jestli nesvítí jen parkovačky,což by zase asi nedávalo smysl že.

Už před x lety mě tenhle fakt zarazil, to vážně neexistuje nějaký vyrovnávač napětí,který by se dal před světla,aby to pořád nepraskalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se na nějaké speciální žárovky vyprdnul, to auto svítí moc dobře i s obyčejnýma. Jinak nevím, jak komu tady na fóru praskají žárovky, ale já jsem na své 308 za toho 2,5 roku a aktuálních 41 tisíc km nemusel měnit vůbec žádnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...