Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nový majitel-základní rady


Onkel Konrad

Recommended Posts

peugeot neni ziadny ziarovkouzrut...

je to tak ako pise Ajap nadomnou, plny suhlas, tiez pouzivam uz treti rok klasiku...

pouzivaj klasicke ziarovky osram za 50kc kus a bude ti to fungovat ako ma.

svieti to uplne v pohode, pokial nejazdis nocne rallye tak neni co riesit.

osram braker, super vision a podobne srakory je len vytahovanie penazi z vackov ludi... :myslim

uzivaj si auto ako take a tes sa z neho ze je v cajku... moze by aj horsie, kedy budes za ziarovku za 50kc vdacny... :D

[upravil dne 9/4/13 17:37 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem Night Breaker nasadil do Feldy na její poslední cestu do Chorvatska, svítilo to jak šlak:super Ne, opravdu, ten rozdíl byl naprosto diametrální, Felda svítí na prd, ovšem s těma žárovkama svítila prostě dobře. Na druhou stranu, jak už jsem psal a jak potvrzuje Marcel, 308 prostě svítí velmi dobře i s obyčejnýma žárovkama, rozhodně líp, než ta Felda s night breakery. Jestli chceš, tak si je kup, ale počítej s tím, že ten pár za 500Kč ti vydrží se štěstím rok...

Jinak tchán má 406 a žárovky mu taky nepraskají, kolega měl několik let P206 a žárovku měnil jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přispěju svojí troškou do mlýna. :-)

Měli jsme 406, 406 coupe, 207 a máme 206, 308 a 308SW a musím říct, že se mi nestávalo a nestává, že by mi(nám) nějak extra často ocházely žárovky - stejně jako tu píší kluci výš. Musím říct, že třeba do denních světel 308čky - P21/5W jsem kupoval Osramky Ultra life a nepoznal jsem rozdíl mezi normál Osram a tou s \"extra životností\" - obě svítily téměř stejně dlouho a jestli jsem měnil jednu do roka, tak si myslím, že nekecám ;) Potkávací žárovky H7 - tady patřím asi spíš mezi ty \"blázny\" jak tu píšou kluci :aut Kupuju Osram nightbraker a spokojenost, je fakt, že do roka vypálím dvě sady, takže to něco stojí - kupuju za cca 365Kč/pár, ale zase jezdím hodně často večer a opravdu se mi to už několikrát vyplatilo, že svítí parádně - i s běžnýma žárovkama svítí podle mě 308 skvěle, ale ty nightbreakery jsou super a světlo z nich mi přijde lepší, přirozenější. Sem tam se člověku stane, že na něj v protisměru blikají někteří jak o život, ale holt to víc svítí (pořád to není takový jak domršený světlomety u fábií :D

Nightbreakery klidně doporučím, ale prostě musí člověk počítat s vyšší pořizovací cenou a opravdu ocházejí dřív, než normál obyč osramky. To můžu potvrdit taky.

Ju a kdyby tu někdo řešil Philipsky, tak bratr byl \"tester\" - viď JendaB - a testoval Philips X-TREME VISION za 900Kč a vydržely možná o nějakej ten týden víc jak nightbreakery, takže buď \"horší\" kousek, nebo stejné jako osram, tudíž, tohle opravdu považuju za totálně vyhazování peněz :-) Jedinné co nám přišlo lepší, tak možná usměrněnost světla u těch Philipsek, ale jinak ruku na srdce, znovu by bratr netestoval, za ty peníze opravdu raději dvě sady nightbreakerů, když už ;)

[upravil dne 9/4/13 22:40 od IceBee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je zvláštní střet názorů, kdy někdo říká,že praskají 2x do roka a někomu ne. Asi taky záleží,kdo kolik najezdí. Já to udělám tak,že zkusím noční jízdu s těma původníma,který tam teď jsou a uvidíme,jstli uvidíme. maximálně bych tam dal philips premium, ty stojí 130 Kč/ks,což je ještě v pohodě. Asi je problém i ve mně,já mám odjakživa problémy s orientací ve tmě,takže mně pomůže možná nejlíp noktovizor:D

Já se teda nechci nikoho dotknout,ale měl jsem na víkend 308 FL a že by to byl nějaký shine s origo žárovkama,to se teda říct nedá. Hlavně jsem měl pocit,že to svítí dost blízko před auto a změna nákolnu světel toho moc nesvedla. Ale nechme to být,:roker co řidič,to názor. Vyzkouším a uvidím,pak dám vědět a hodím recenzi na mojeauto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otan,díky

ještě bych měl jeden dotaz,abych zbytečně nezakládal další vlákno. Máte nějak pořešený držák nápojů? Ty dvě mělčiny před loketní opěrkou jsou například pro red bull nebo kelímek nepoužitelný. Oceňuju,že dá člověk velkou flašku do dveří,ale co s plechovkou? nechce se mi dávat nějaký držák na dveře nebo ho vrážet do mřížky topení. Napadá mě třeba vyříznout prstenec z nějaký gumy,aby ten průměr byl menší, nebo máte nějaký lepší řešení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu svícení - ta světla je třeba trochu přizvednout. Nevím, jestli to bylo dřív jinak, ale příjde mně, že všechna dnešní auta svítí moc nízko. Musel jsem to \"pořešit\" přizdvihnutím světel o jeden stupeň - tedy poloze \"0\" teď odpovídá \"1\" a nula svítí výš (jako \"-1\", kdyby tam byla).

Jinak co se týká praskání žárovek, tak bych byl ideální kandidát - většinu cest jezdím na vzdálenost 5-10km, takže se jedná o časté starty spojené s kolísáním napětí - no a nic;) Takže je to asi opravdu individuální a pokud s tím má někdo problém, tak má asi prostě smůlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to bude svítit nízko,tak řeknu servisákovi,ať to přizvedne. Jinak včera jsem si auto převzal a hned jsem zkusil ta světla. Vzhledem k tomu,že je auto z Belgie btw Mekky všech eurobuzerací, tak jak nastartuju, i v poloze nula svítí žárovka P21, takže jsem rád, že denní svícení mám pořešený.

Měl bych ještě jeden dotaz, lze použít standardní přípravek na plasty na ošetření interiéru, vzhledem k tomu, že ta palubka je spíš taková pogumovaná? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Pani , vysvetlil by mi niekto ako si mozem poriesit denne svietenie na 308 pred FL ?(okrem diodovych pasikov)

Docital som sa tu ze to zabezpecuju parkovacky a ta ziarovka P21/5W ...

Lenze: Nie su tie ziarovky P21/5W povodne vo svetlach ? ak ano tak to sa spusta prvou polohou na lavej packe a to svetlo ktore z nich ide sa mi nezda ako dostatocne (mozno si to pletiem preto budem rad ak niekto mi to dovysvetli)

Ps.nemam na tej lavej packe moznost: \"auto\"

Ps2. ako vymenim hmlovku ? :o

Dakujem :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky prispeju, co se tyka drzaku napoju, na youtube jsem videl \"vlozku\" do drzaku napoju udelanou z obalu na cd/dvd.

Po dobre zkusenosti s aditivy v nafte jsem se rozhodl, ze budu davat VIF od novoty.

Stve me, ze pri couvani ve tme za auto vubec nevidim, premyslim, jestli jsou nejake lepe svitici zarovky, protoze si pripadam jako slepy, coz nejsem a u Thalie s tim problem nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani , vysvetlil by mi niekto ako si mozem poriesit denne svietenie na 308 pred FL ?(okrem diodovych pasikov)

Docital som sa tu ze to zabezpecuju parkovacky a ta ziarovka P21/5W ...

Lenze: Nie su tie ziarovky P21/5W povodne vo svetlach ? ak ano tak to sa spusta prvou polohou na lavej packe a to svetlo ktore z nich ide sa mi nezda ako dostatocne (mozno si to pletiem preto budem rad ak niekto mi to dovysvetli)

Dakujem :myslim

Pokud tam jsou žárovky 21/5W tak je to připraveno na denní svícení. Bohužel nastavení, aby se jako denní svícení rozsvítilo jen 21W vlákno vpředu (a nic víc,ani zadek ani přístrojovka) a ne kompletní potkávačky, lze nastavit pouze v diagnostikou v počítači. Těch 21W je schváleno jako denní svícení v homologaci P308 a policie v Čechách s tím nemá problém (proto nechápu, proč to sakra moje auto jako nové kupované v ČR nemělo již dávno nastavené). Po FL je nahradily LED pásky.

Denní svícení (ať už kompletní potkávačky nebo jen 21W žárovečka) se spouští samo po nastartování auta při poloze páčky světel vypnuto nebo auto (za předpokladu dostatečného osvětlení, jinak s spustí potkávačky)

Při přepnutí páčky na obrysovky se denní svícení u aut před FL vypne (jak je to u LED pásek nevím), stejně tak při zapnutí potkávacích světel.

Automatické denní svícení nemá nic společného s polohou páčky \"auto\" - to je k automatickému zapínání potkávacích světel podle intenzity venkovního osvětlení (čidlo je na palubce mezi ofuky čelního skla).

[upravil dne 22.6.13 20:16 od RichVa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych k tomu jen dodal, že potkávám šedivou 308 \"old\", kterou řídí starší pán a jelikož mu nikdo nenastavil denní svícení na 21/5W žárovky, má v masce dodělaný \"LED\" denní :blicismajlik

Opravdu nechápu, proč to prodejce nenastavuje standardně. Stejný problém řešili i majitelé 508. Ta má luxusní LED světla (v případě xenonů) a z prodejny vyjížděli lidi ve dne s rozsvícenými světly LED+xenon :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...