Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nedobíjí při nízkých otáčkách


buki

Recommended Posts

Zdravím,

včera jsem při jízdě zjistil, že mi začala řvát výstraha na dobíjení,kontrolka baterie se rosvítila a současně to píše tu hlášku o baterii.

Očistil jsem kontakty na alternátoru a i na baterce a dělá to pořád. Teda vysledoval jsem, že nad 1200ot/m dobíjím a pod 1200 se rosvítí kontrolka,hláška a řve to. Po proměření pokud jsou otáčky tak alternátor opravdu jde jak má - dává okolo 14,4V a jak otáčky snížím, tak jedu jen z baterky a mám napětí jen okolo 12,5 V.

Prosím poraďte čím by to mohlo být. Děkuji za každý fundovaný názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukostření je kde?

Kdyby byl regulátor v háji, tak když jedu třeba hodinu na otáčkách(okolo 2000ot/min) tak je to v pořádku a reguluje jak má. Jinak mnohokrát testnuto 1500 - 3000 ot/min s měřákem a volty se ani nehnou, drží na těch 14,3V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

mne o dělalo podobně ale u 405 na volnoběh svítila baterka při vyšších otáčkách mne to dobíjelo byla zhaslá,musel jsem měnit altík.Pak jsem to rozebral a sběrné kroužky tam byly jen na 25%. Takže to vidím vyndej altík a zkoukni jej max nech repasovat.Záleží jak tomu rozumíš zda jsi schopen sám opravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...