Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nafta


zanulinek

Recommended Posts

takže už tankujete obyč jo? já se ptám, protože známý tankoval pouze obyč a vloni mu zamrzly hadičky. tak my tankujeme pouze tu, co je přímo do mrazu a už hlasí že mrznout nějak nemá a zítra plánuji natankovat plnou, tak zda už mohu obyč. super tak děkuji. my dřív měli benzináka tak jsem to neřešila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se v zimě tankuje obyč? To, že je na stojanech zimní nafta je přece dáno normou ;)

Letní: třída B, filtrovatelnost 0° C, distribuce: 15.04. - 30.09.

Přechodová: třída D, filtrovatelnost −10 °C, distribuce: 01.10. - 15.11.

Zimní: třída F, filtrovatelnost −20 °C, distribuce: 16.11. - 28.02.

Přechodová: třída D, filtrovatelnost −10° C, distribuce: 01.03. - 14.04.

... takže ať chceš nebo nechceš tankuješ přehconou třídu D až do 14.4. ... teprve potom natankuješ u benzínky \"obyč\" :papa

[upravil dne 5/4/13 18:09 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, tak super. no já se jen ptám, protože na nějakých benzinkách(tedy já spíše tankuji na benzině a nebo omv) jsou právě jedna pistole s normální naftou a druhá je s oznažením že je až do -35. Takže tak no. A pro klid duše jsem vždy tankovala tu dražší, neb jezdíme i na hory tak proto. A jsem ráda za to info koblih69 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ci si nemylis pojmy s dojmami.

Na OMV je nafta obycajna a nafta premium.

Arkticka sa pouziva v regionoch kde sa teploty pohybuju pod -30´C.

Ked tankujes na pumpe je asi logicke, ze tam bude nafta k aktualnemu klimatickemu podnebiu.

Pokial nemas niekde v kanistri naftu z leta, neviem preco sa bojis. Filtre si vymienal niekedy ?

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to chcem videt tie regiony na SK a CZ, kde sa teploty pohybuju pod -30..... To chodite s tema autama na sibir???

No ono to je s tou naftou trošičku jinak. \"Normální\" zimní nafta má filtrovatelnost do -20°C a ta arktická do -32°C. No a u nás je celkem běžně méně než -20, loni i letos tu bylo nejmíň -28, takže ta \"obyčejná zimní nafta\" potom už dělá problémy. Navíc se fitlrovatelnost určuje podle normy někde ze sedmdesátých let a to byly úplně jiné filtry než dnes, už to celkem běžně přiznávají, že to není zcela košér.

Edit: Jo v těch mrazech jsou reakce těch displejů celkem komické, je vidět jak se to pomalinku mění z jednoho údaje na druhý.

[upravil dne 7/4/13 00:18 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo přesně jak píše Bigbadjohn. U nás je to normální ty teploty dokonce, jak jsme byli na horách tak bylo vnoci -32,5°C, takže jsou období, kdy fakt je taková zima. A není to tak dlouho, co přes den bylo i -18°C. A člověk je s tou arktickou naftou klidnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem byl s arktickou naftou klidnější a to až do ty doby než mi loni zamrzla, když bylo po ránu třetí den -28 a ani přes den to nevylezlo nad -20. Letos jsem bral na doporučení známého v zimě naftu u Lukoilu, ta mi sice nezamrzla, ale zase to na ni bralo o 0,5 až litr víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tankuju Fuel save na shellce ted od loňskeho Listopadu a sem spokojenej, jde taky o to u koho tu naftu berete, k shellce sem přešel tak yz toho duvodu že se mi po*ralo čerpadlo a pumpa na filtru když sem natankoval 10l u jedný ,,nejlevnější\'\' pumpy v liberci, hrůza .. ale auto sem si dal do kupy a pročistil aditivama celej system a autino jezdí jak drak :) ... takže mrazu bych se už nebál :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...