Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

ESP/ASR


Midloch.lbc

Recommended Posts

Zdravim,

po nastartovani a ujeti nekolika km se mi rozsviti oranzova kontrolka a zahlasi porucha ESP/ASR.

Kdyz zastavim, znovu nastartuji tak zhasne a rozsviti se zase po case....

Myslite, ze je to cidlo? Divny je, ze mi to dela od doby, kdy mi menili spojku na aute. Jo a jeste nemam rovne volant, cekam na prezuti na letni a potom zajedu na geometri, ale to s tim asi nema nic spolecneho ze....

Děkuji za rady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest mirdas2

Ahoj,mě se stalo nedávno něco podobného ale pak se mě ještě rosvítila kontrolka na poruchu brzd.Přední desky jsem vyměnil,už byly sjeté na ten kontrolní kontakt, tak jsem je vyměnil,odvzdušnil,dolil kapalinu.Kontrolky ESP,ASR,porucha brzd poté zhasli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a jeste nemam rovne volant, cekam na prezuti na letni a potom zajedu na geometri, ale to s tim asi nema nic spolecneho ze....

ESP a volant nakřivo mají setsakra hodně společného. Podle čeho si myslíš, že ESP pozná kam chceš jet? Podle toho kam je natočený volant. Rozhodně diagnostika jak Ti radí filas1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Mě dnes dělali geometrii. Měl jsem volant při jízdě rovně na 12:05. Po geometrii vše ok. Paráda. Akorát mám veselou historku z natáčení. Pustil jsem za volant manželku. Neznalá ovládání tohoto zázraku a zvyklá na ruční brzdu na pravé straně, rozjela se i přes zataženou. Po 50ti metrech se na displayi zobrazilo "Závada ABS/ESP". Nevšimla si symbolu na kapličce, že je zatažená ručka. Pak auto začalo řvát. Zastavila, vypla motor a došla pro mě, ať si s tím krámem odjedu. Po nastartování a odbrždění ručky vše ok. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

To bych chtěl vidět ... při tom umístění ručky. Já když ji chci zatáhnout musím většinou otevřít dveře  :D  :myslim

To teda jo, já ji vždycky hledám a nemůžu najít..... Vlevo, to je pane nápad..... Jo taky vždycky nemůžu najít spojkový pedál...... :D

Upraveno uživatelem Zodiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Po rokoch ozivam temu,lebo to u mna vyzera na poruchu prevodovky.Od vcera po chvilke jazdy naskoci hlaska Zavada ESP/ASR,obcas aj Zavada brzdoveho systemu.Svietia mi stale brzdove svetla pokial nevypnem motor.Obcas az kym nezamknem auto.Pridala sa k tomu aj prevodovka.Nechce sa jej po rozjazde radit.Musim prepnut do M a spat do D a uz radi potom hore,ale ked opat niekde zastavim na krizovatke,tak opat nechce radit.Na diagnostike vypisuje chybu brzdoveho spinaca.Mam tam 2,vymenili sa obidva a porucha stale pretrava.Foto z diagnostiky.Vie niekto poradit?Dakujem

 

Edit:Mozno to ma nejaky suvis aj so spinacou skrinkou,lebo dnes pri starte vypisalo aj zavadu imobilizera.A dalsia zahada je,ze ked stojim na brzde a chcem vypnut motor(teda vytiahnem kluc zo zapalovania) motor stale bezi aj bez kluca v spinacej skrinke...

IMAG0273.jpg

Upraveno uživatelem xpetrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zabudol som sa ozvat,ze problem je vyrieseny.Sposobil som si ho sam 🤣.Stahovali sme sa,tak som vyuzival nas autobus+privesny vozik.A zistil som,ze koncovka na aute je nekompatibilna s koncovkou vozika (13 vs. 7 kolik).Ale nasiel som na nete redukciu a kupil som si ju.A ta redukcia je povodcom vsetkeho zla.Bud je zla redukcia alebo zle zapojena koncovka na aute.Proste,ked som redukciu odstranil,tak sa odstranili vsetky moje problemy.Po zapojeni redukcie boli prepojene parkovacie svetla s brzdovymi.Takze,ked som zabrzdil rozsvietili sa parkovacky vpredu aj vzadu+osvetlenie ECV.Ked som zapol svetla,tak sa zapli brzdove svetla a odomkol sa zamok automatu a ked mal brzdovy snimac signal,tak nepreradovala prevodovka,lebo si myslela,ze stojim na brzdovom pedali.😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Našel jsem u pravého předního kola utržený kablík na třmen brzdy. Myslel jsem, že to byl důvod hlášky ale je to tam stále.

Když nastartuji, tak mohu ESP vypínat a zapínat,. Jak se rozjedu a šlápnu poprvé na brzdu, tak vyskočí závada a už nefunguje ani vypínání ESP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...