Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

je to přestupek?


chuck11

Recommended Posts

Chci se zeptat projel jsem v centru Ostravy jednu křižovatku na oranžovou-odbočoval jsem doprava a spolujezdec mi říká že mně to naproti cvaklo,že tam byl záblesk.

Je projetí křižovatkou na oranžovou přestupek a tím pádem mám od naších pomácháčů čekat dopis na dostavení k zaplacení:ticho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oranžová přestupek není, pokud Ti tam blikne ve chvíli, kdy situaci vyhodnotíš, že zastavit by nebylo bezpečné, či možné, projedeš...pokud máš dost času zastavit, měl bys to udělat. Ale vímě, jak to u nás funguje: kámoše třeba zastavili pecky, že křižovatku předtím jel na červenou, když jim řekl, že to není možné, jelikož oranžová mu tam blikla těsně před autem, takže určitě červená nebyla, bylo mu dost netaktně vysvětleno, že projet oranžovou je to samý, jakoby jel na červenou a naznačeno, že pokud s jejich stanoviskem nesouhlasí, může to pak být daleko horší. Není moc hádavej typ, tak jim radši zaplatil...ono hádej se snima, když nejseš v tom nějak zběhlej a nevyznáš se, že:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani to, ani ono... IR LED kolem RZ. Pěkně pod tmavou IR propustnou podložku. Svítit to může trvale, pro oko naprosto neviditelné, leč elektronické systémy, digifoťáky a kamery to viděj skvěle. Při dostatečné intenzitě by to mělo obrázek přesvítit. Potíž je pak v tom, že je to aktivní zařízení ovlivňující funkčnost kontrolních zařízení a jako takové je to ZAKÁZÁNO zákonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono taky otazka, jestli ten zablesk, co videl kolega, nebyl jen odlesk na krycim skle kamery od svetel za tebou jedoucich aut, kdyz bleskne infracervene prisviceni, tak to kolikrat neni ani poradne videt, nekdy sice maji ty IR diody i castecne viditelne cervene svetlo, ale pokud videl bily zablesk, tak pak to jiste byl jen ten odlesk a kamera nefotila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...