Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozdíl mezi olejem HX6 a HX7


Patrik406ST

Recommended Posts

zdravím.. budu měnit v mojí 406ce olej.. motor je 1.8 16V LFY 81kw... v motoru je shell helix 10w40 ... chci teda dát opět shell helix 10w40 ale ve výběru je helix HX6 a HX7 .. jaký je mezi nima rozdíl? díval jsem se na specifikace a jsou skoro stejné.. i \"obchvalný\" text je stejný... tak teda který z nic je lepší?

http://www.olejservis.cz/shell-helix-hx7-10w40-nyni-akce-5-lt/d-70738/

http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/25-1-Motorove-oleje-a-maziva/0/5/1719-SHELL-HELIX-HX6-10W-40-5L

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koblihu já se neptal na náhradu jiným olejem ;) .. auto s tím olejem jezdí už nějaký rok.. já sem ptal který z těch dvou je lepší.. jestli HX6 nebo HX7 .... díky

Patriku já ti taky nechtěl poradit, který je lepší, ale který je vhodný a levný. Lej si tam co chceš, jsou to tvoje vyhozený peníze ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ten hx7 je taky za 500 jako ten co jsi na něj dal odkaz.. nekde je i za 450... takze ten co jsi poslal je lepsi nez ten shell? ... v motoru byl doted davany ten shell helix 10w40-. takze tam muzu klidne s cistym svedomim dát ten co jsi poslal jo? .. ale zas aby nebyl tak lepší že by rozpouštěn usazeniny a ty pak nadělaly bordel.... sice mám před výměnou a když se podívám na měrku tak olej má pořád krásnou barvu a neni ani trochu černý takže by tam bordel být neměl.. ale co kdyby

[upravil dne 4/4/13 22:37 od Patrik406ST]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono, kolik myslis, ze tech usazenin v motoru mas, zas tak moc jich tam nebude, kdyz pravidelne menis olej, takze se neni treba bat, ze by se neco razem uvolnilo pri zmene znacky. Ty oleje jsou na stejny urovni, v tomhle pripade bych volil podle ceny, kdyz sezenes levneji ten Shell nez Total, tak ho lij dal, v beznem provozu rozdil nepoznas, na okruhy s tim asi nejezdis (to bys stejne volil jinej olej a hlavne motor :D ), takze je to fakt suma fuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shell, OMV ... bezproblémů. Total obvykle kvůli ceně. Nicméně do tvého motoru je to opravdu (pokud je kvalitní) jedno. Mám výhrady k Castrolu z doby kdy jsem se pohyboval kolem závodních úprav moto. Od té doby mi nesmí do domu, ale u aut to je spíš předsudek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono, kolik myslis, ze tech usazenin v motoru mas, zas tak moc jich tam nebude, kdyz pravidelne menis olej, takze se neni treba bat, ze by se neco razem uvolnilo pri zmene znacky. Ty oleje jsou na stejny urovni, v tomhle pripade bych volil podle ceny, kdyz sezenes levneji ten Shell nez Total, tak ho lij dal, v beznem provozu rozdil nepoznas, na okruhy s tim asi nejezdis (to bys stejne volil jinej olej a hlavne motor :D ), takze je to fakt suma fuk

Ty oleje nejsou absolutně na stejné úrovni --Total se ještě ke svým zákazníkům chová slušně a pro ČR pořád dováží nové oleje přímo z rafinérky ..Tuším že to berou z Belgie jako mi ..Shell castrol a pár podobných firem to řeší tak že ČR je už východní trh a oleje se k nám dováží z PL kde se filtrují a znovu aditivují staré vyjeté oleje ..Takže pokud někdo chce mermomocí shell nebo castrol doporučuji se podívat na etiketu ..pokud je tam made in EU je to filtr z PL pokud je tam made in germany,belgium je to nový olej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. odkaz je jen tak z netu, druhý odkaz je ověřený a spolehlivý prodejce není třeba o něm pochybovat. Jinak ta cena není vůbec mimo, známý má Total na servisu a dává ho při výměně za 95 - 105 podle xichtu ;)

[upravil dne 5/4/13 14:10 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím.. budu měnit v mojí 406ce olej.. motor je 1.8 16V LFY 81kw... v motoru je shell helix 10w40 ... chci teda dát opět shell helix 10w40 ale ve výběru je helix HX6 a HX7 .. jaký je mezi nima rozdíl? díval jsem se na specifikace a jsou skoro stejné.. i \"obchvalný\" text je stejný... tak teda který z nic je lepší?

Rozdiel medzi nimi je pre tvoj účel použitia zanedbateľný a môžeš dať hociktorý z nich. Čo sa týka značky tak je ideálne nemeniť a zostať pri súčastnej. Jedine že by si mal vážny dôvod ako nedôvera k značke či veľký finančný rozdiel.

Tu na fóre sa vždy dozvieš že všetko okrem Totalu sú sračky čo nepatria do motora, tak isto ako koncernové autá sú črepy ktoré nepatria na cestu. Ber to z rezervou. Tak isto informáciu o filtrovaní starých olejov, to si žiadna renomovaná značka nedovolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...