Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozdíl mezi olejem HX6 a HX7


Patrik406ST

Recommended Posts

jj, jak píše Ferry--když máš Shell levněji než Total tak lij Shell

P.S. tady se docela dost doporučuje Total proto, že se dá sehnat levněji než jiné světové značky...,navíc Total je doporučený výrobcem ;)

Souhlas, hlavní ale asi je, jaký tam olej byl.:myslim:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal bych ten, co se ti víc líbí, tady udělá radost a auto to nepoškodí. U tohoto motoru samo stojím za 5W40 Total (měl jsem před tím racing oleje a katastrofa - je vidět, že co je na okruh výborné v provozu nemusí fungovat, u mě na EW7 špatné starty (motoru se za studena nechtělo) a vyšší spotřeba paliva i oleje. MéES9J4 je to ukradené, ta si vezme vše co se tam nalije).V dotazu je řečeno, že je prosazování Totalu pro tazatele informace navíc, tak jen pro pořádek můj názor :papa

Doplněna omluva: Myslel jsem že máš taky EW7. Čtu dotaz znovu a koukám že máš LFY, tak jsem mimo mísu, s tím zkušenost nemám:(. Takže jenom ta první věta...

[upravil dne 5/4/13 14:35 od rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, jak píše Ferry--když máš Shell levněji než Total tak lij Shell

P.S. tady se docela dost doporučuje Total proto, že se dá sehnat levněji než jiné světové značky...,navíc Total je doporučený výrobcem ;)

Souhlas, hlavní ale asi je, jaký tam olej byl.:myslim:myslim

ano, výrobci olejů to rádi píší :), bylo by taky divné,kdyby napsali: dejte olej jiné značky :D, z praxe můžu říct, že těm obyčejným motorům, co tu valná většina má, je úplně jedno jakou značku oleje naliješ, když budeš dodržovat výměnnou lhůtu cca 15--20tisíc KM a dodržovat specifikaci oleje doporučenou výrobcem motoru, klidně co výměnu tak jinou značku:roker

P.S viděl jsem motory,kde 100 tisíc KM nebyl vyměněn olej, vložka filtru rozcupovaná--olej se vůbec nečistil a tekl obtokovým ventilem, olej černý jak bota a motor šlapal jak hodiny--dvakrát po sobě se vyměnil olej po 3000 KM a nikdo by nepoznal, co si motor prožil, podle mě se to s oleji přehání jako kdysi, kdy jsme dali do Š120 svíčky Bosch a říkali, jak to teď jede...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobře teda :D ... tak beru ten total... a jeste se zeptam ze zvedavosti.. mam doma 10L oleje aral mega 10w40 ... je to olej urceny pro lekhobezne naftove motory a interval vymeny muze byt az 120tis/rok (text od výrobce) .. dá se ten olej použít i do benzínových motorů v osobáku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, nevymyslej hovadiny, ten tvuj aral je ushpd olej, nema ani specifikaci pro benzinove motory ... a je to tzv. lehkobezny olej, ne olej pro lehkobezne naftove motory a probeh 120t je skutecne povolen pouze pro par motoru a jsou to vetsinou motory kamionu :D

[upravil dne 6/4/13 19:33 od BV406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...