Jump to content

nivelačka - odbornik


čakom
 Share

Recommended Posts

borci mi srovnavali podlahu na chodbe a v kuchyny. je to ve tvaru L ale to asi neni podstatny. je to v bytovým dome v druhým patře. podlaha je z panelu a na ni je nalitej beton kterej mel praskliny ve spojich panelu.

vylili prvni vrstvu nivelačky pořad to nebylo rovny. tak vylili druhou ta po čase popraskala a začala se loupat (rozdil je 5 až 10 mm)odloupal jsem nedržici druhou vrstvu skoro všude. zustalo jen par ostruvků ktery drži. řekli mi že to nekolikrát napenetruji a vyliji znovu. myslíte že to pomuže nebo to popraska a oloupe se znovu?

prvni vrstva popraskala ale drži a neloupe se.

poradte co s tím dál?

díky

Link to comment
Share on other sites

odstranit komplet nesoudržné vrstvy až na pevný podklad, tzn. asi až na ten panel. Napenetrovat a použít nivelačku pro vyšší tlouštky. Pokud možno oboje od stejného výrobce - NĚJAKÁ penetrace z jedněch stavebnin se nemusí mít ráda s NĚJAKOU nivelačkou z jiných stavebnin. Pokud můžu doporučit, Mapei dělá vynikající materiály, ale má je enormně drahý. PS: nejsem žádnej zaměstnanec ani obchoďák Mapeie :D

Link to comment
Share on other sites

taky záleží jakou nivelačku tam dáš, většinou jsou do 10mm, ale i víc

odloupala se nejspíš protože to nebylo napenetrovaný. Napenetruj a vilij to a pak hlavně nevětrej ať to schne pomalu a rovnoměrně

Link to comment
Share on other sites

Jak píšou, oddělej to co se dáý oddělat bez nějakýho většího násilí, pořádně napenetruj a vylij znovu nivelačkou.

Na to budeš dávat laminátovou podlahu, nebo něco jinýho?

Podívej se sem, jsem s nima hodně spokojenej:super

[upravil dne 2/4/13 21:28 od Šalda]

Link to comment
Share on other sites

kveton: když pišeš o tom vetrani muže to byt tim že po cca 3 až 4 tydnech co byla vylita nivelačka jsem škrabal zdi a vetral jsem si kvuli prachu. mohlo to prasknout tim?

Šalda: vše co nedrželo jsem odstranil. bude tam dlažba

Link to comment
Share on other sites

Za mě bych Ti doporučil knauf,je sice dražší,ale je i na dost silné lití,sám jsem to dával na původní nějaké asfaltové lepidlo po parketách,už si nepamatuji co to tenkrát bylo,rok95,ale odmitl jsem že to budu osekávat,tak známý z knaufu mi to zjistil,zda to lze a na nakupku nějaké stavby jsem se dostal na pěknou cenu,cca 50%maloobchodu.Za hodku po tom můžeš chodit. Lil jsem to sám,nikdy jsem to nedělal,jen mi bracha a kámoš michaly,musí se lít naráz,dělal jsem 40m a když známý přijel a hodil vodováhu,tak nevěřil,že to bylo poprvé. Můžeš dát až asi 20mm,možná i více,je to sadrovka.

Tady je nivelačka

http://www.knauf.cz/index.php?ID=1524

penetrace

http://www.knauf.cz/index.php?ID=1415

Ještě další výhoda je ,že i když po ní můžeš chodit,tak ji lze po určitou dobu ještě třebas strhnout srovnávací latí s břitem.

[upravil dne 2/4/13 22:22 od Milan+]

Link to comment
Share on other sites

Kdyby jsi chtěl, tak kamarád pracuje v Mapei a mohl bych ti domluvit konzultaci - třebas klidně po telefonu, je z Olomouce. Mohli by vymyslet funkční řešení a cenovku bychom odladili přes některého z brněnských prodejců - je nesmysl to kupovat za ceníkovku.Osobně si myslím, že tvoje vrstva je dost tlustá, tohle se spíš mělo udělat samonivelační hmotou na to určenou - např. něčím na způsob anhydritu a hlavně v jedné vrstvě. Jestli to udělalo na povrchu šlem a oni ho tam nechali, není se čemu divit. Takhle fakt když ne orvat všechno, napenetrovat a znova to dolít. Ony ty penetrace....můžeš použít tzv adhezní můstek a bude to třeba nejlepší. Každopádně je pro stanovení typu penetrace nebo můstku potřeba znát složení materiálu kterej je použitej.

P.S. nejsem zaměstnanec Mapei a nepracuju v prodejně stavebnin, nemám z toho žádné provize. Jen jsem v jednom z řetězců pracoval dost dlouho na to, abych měl dobré známé.

edit: Ale pokud byly na stávajícím betonu praskliny ve spárách mezi panely,tak bych se obával, že ani nivelačka tomu nepomůže a prasklina se bude dál projevovat, tzn. ta následná dlažba může prdnout taky. Kolegovi to křáplo napříč obývákem nad dilatační spárou ( bungalov ) a vůbec to nectilo spáru v dlažbě. Normálně dlaždice napůl. A otec nechal v baráku starej beton, na to napojil novej, zalil samonivelačkou v pytlích a taky to prdlo. Těžká pomoc, síla je síla. Možná nebylo od věci vykopat ten stávající beton do hajzlu, dát tam srovnávací a taktéž částečně kročejově izolační podsyp a udělat suchou podlahu ( např z fermacellu) a vykašlat se na celej beton a srovnávání nivelačkou.

[upravil dne 2/4/13 23:42 od Hadra]

Link to comment
Share on other sites

Co ti kde popraskalo tak vysekat do řiti,napenetrovat,zatáhnout lepidlem nejlíp Flexi třeba od weberu(dost sím dělám a spokojenej) pak to vylit nivelačkou se skelným vláknem(je ale hodně drahá) případně větší nerovnosti taky zatáhnout lepidlem a máš po problemu.Samo všechno nechat řádně vyschnout...Pokud bys nebydlel ve 2patře tak by bylo nejlepší to vysekat celý až na podkladák a nechat vylit anhydritem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...