Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Elektrika- palivove cerpadlo


Patrius83

Recommended Posts

  • O 2 roky později...

ahoj, mám dotaz k mému problému...zjistil jsem, že mi nejde proud k palivovému čerpadlu, změřil jsem konektor a nejde ani do jednoho pinu, pojistky jsou v pořádku, relé necvaká (neslyším ho)

auto delší dobu stálo a někdo se vrtal do elektriky, ale ohledně čerpadla problém nebyl, bohužel nejsem autoelektrikář a dál si už nevím rady, proto se ptám tady, jestli mi neporadíte nebo nenavedete kam dál...

Předem díky...406 kupé 2.0 16V 97kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pre istotu skontroluj aj narazovy spinac cervene tlacitko pri lavom tlumici pod kapotou skus ho zamacknut

krtku právě ten nárazový spínač tam nemám vůbec, jen je v konektoru udělaná klema :o  .... ale to by asi neměl být problém, no celá ta elektrika je zajímavá na tom autě...ještě zkusím ten snímač otáček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked je narazovy spinac preklemovany tak je to ok, skus este ten snimat premerat  ,skontroluj tiez poistku paliv cerpadla v poistkovke v motorovom priestore ,mala by byt cervena 10A 

aha já koukal jen na pojistky v autě... jinak jsem to měl na diagnostice a nic to nehlásí, to je divné .... odpoledne změřím ten snímač otáček

děkuji ti za ochotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a diagnostika sa spojila s rj motora? pises ze ano ,tak potom je to dobra sprava imobilizer bude ok, pozri tu poistku a premeraj ten snimac

to ze diagnostika nic neukazala je normalne ,tieto rocniky maju slabu diagnostiku 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no snimac nema prerusenu cievku ,ked si nameral odpor ale ci na 100 percent funguje zistis len osciloskopom , to rele vedla rj motora spina to cerpadlo  ,v tom cernom rele su dve relatka jedno naskoci pri otoceni klucika  ,a to druhe na par sekund  ked otocis do druhej polohy klucik zapalovania ,a ked startujes musi byt naskocene (a to druhe relatko musi zistit ci naskakuje )  ak naskakuje tak problem je vo vedeni od toho rele po cerpadlo ak nenaskakuje problem je bud v rj motora ze ho nespina alebo kable ovladania toho rele alebo samotne rele 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď jsem ještě zkoušel druhý klíč jen pro jistotu a je to stejné, ani v jedné poloze se relé neozve, budu ho muset nějakým způsobem rozebrat a podívat se dovnitř, akorát jsem koukal je tam z boku schovaný šroub od nádobky na vodu :myslim

ještě jsem zjistil, že něco po zapnutí klíčku do polohy 2 jakoby vrčí - bzučí pod palubkou, někde poblíž ventilátoru topení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...