Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Novinky u hypotečních bank... ČNB RUŠÍ LIMIT DSTI!


skuci

Recommended Posts

Včera ČNB opět zvýšila úrokové sazby o 1% Příští rok to bude masakr a ten, komu bud v roce 2022 či 2023 končit fixace čeká velmi nemilé překvapení v podobě úroků a navýšení splátek 😕 Pokud možno, řešte to co nejdříve. Zafixovat sazbu si lze i 2 roky dopředu... 

Jinak bych Vám také touto cestou chtěl popřát krásné svátky a úspěšný vstup do roku 2022 :)

 

http://lukaskucera.eu/misto-predvanocni-besidky-zvysovani-sazeb/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • skuci changed the title to Novinky u hypotečních bank... ČNB OPĚT ZVYŠUJE SAZBU! OHLÍDEJTE SI FIX A VYHNĚTE SE VÝRAZNÉMU ZVEDNUTÍ MĚSÍČNÍ SPLÁTKY!
před 4 hodinami, Charlie 1 napsal:

Já měl v roce 2003 6.4% a pak 10let 3,7%....a taky to šlo.... 

Tak ono je příjemnější vědět, že začínáš na 6 a pak dostaneš 3,7...  Blbý je když jsi zvyklý na 1,9 a najednou dostaneš 4% problém je ale v tom, že před 20ti lety byly nemovitosti za cenu, za kterou dneska nekoupíš ani zahradu 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byt 1 + 1 (32 m2 s balkonem) jsem v roce 1999 kupoval za 650 000 Kč + 100 000 Kč mě stála kompletní rekonstrukce bytu. Byl to byt ve vybydleném hotelu, který procházel kompletní rekonstrukci a nám bylo slíbeno, že se majitel pokusí nebytové prostory převést do bytového fondu a pak si je za korunu převedeme do osobního vlastnictví - což se povedlo. Bydlel jsem tam do roku 2004, kdy jsme se s Helou nastěhovali na Letnou a byt dostal brácha (už byl v OV) a ten ho obratem prodal z 1,6 mega. 

Dneska by se stejnej byt prodal určitě za násobek toho, co brácha dostal - a v těchhle malometrech to dlouho jiný nebude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, skuci napsal:

Tak ono je příjemnější vědět, že začínáš na 6 a pak dostaneš 3,7...  Blbý je když jsi zvyklý na 1,9 a najednou dostaneš 4% problém je ale v tom, že před 20ti lety byly nemovitosti za cenu, za kterou dneska nekoupíš ani zahradu 😂

To máš pravdu, ale v roce 2003 jsem měl výplatu 8000 Kč....barak vyšel na 1.5mil

Teď vyjde na 5mil a průměrná mzda je 35000

Je to v poměru..... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo měl jsem to podobně ...ale pozor záleží kde žiješ.
Já v roce 2000 těch 8000 měl na Moravě za nepřetržitý provoz s příplatky v nástrojárně na CNC.
A když jsem utekl do Plzně tak jsem najednou měl za dvousměnný provoz víc jak dvojnásobek.

Ale ono šlo všechno nahoru i kdyby se to drželo toho kolik šla průměrná mzda. Takže teď je v podstatě nedostupná.
Já kupoval za 1 750 000 a na začátku platil něco lehce přes 10 000.
Když budu mít nemovitost za 6 000 000 nebo i za 4 000 000 tak splátka minimálně 20-25000?
Ale hlavně je to závazek na třeba 25 let to je hrozně dlouhá doba za kterou se může stát cokoliv.
Já jsem rád ,že jsem to za 7 let prodal a vyřešil jinak.

Upraveno uživatelem rhinos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, sitler napsal:

8000 v cistym jsme v roce 2003 bral na brigade v kravine... normalni plat byl nekde jinde.

Prumer v 2003 byl nekde kolem 16 000. V roce 2021 asi 33000. Tazke mzda sla nahoru 2x, cena baraku cca 4x . Zase nelakuj nesmyslama.

Ono je rozdíl průměrná mzda na kterou nedosáhne dost lidí... Dnes je 39000 hrubá a kdo ji má? Nelakuju já to tak měl... Hrubá cca 12000 a čistá 8000.....jako svobodném velký daně 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • skuci changed the title to Novinky u hypotečních bank... ČNB RUŠÍ LIMIT DSTI!

Ahoj všem, po delší době zvyšování sazeb a všeho možného tu mám hned 2 dobré zprávy!

1) sazby začínají postupně klesat a s přehledem se dokážu dostat pod 6%, u některých bank začínají sazby už kolem 5,59% bez pojištění

2) asi podstatnější novinkou je, že od 1.7. dochází k odstranění limitů DSTI u sledovaných parametrů hypotéky. Takže pro nové hypotéky ale hlavně pro ty stávající to je velmi důležitý krok. Komu v letos bude končit fixace tak s největší pravděpodobností bude mít vyšší sazbu a splátku a někdy i o dost (sazby kolem 2-3% z let 2018 a 2020). Mnoho lidí teď bylo v pasti, protože díky zvýšení sazeb neprošli bonitně u jiné banky a nemohlo dojít ke snížení splátky. Teď to bude o něco dostupnější!

https://facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0t3XFT4pnEkdmP8yLf1UZ4smmKY71DsCUMRyhtsXxyvLJVMg7dXMuC41Jdb7UNViQl&id=100063690726676

Pokud tedy máte na stole nabídku na novou fixaci a nelíbí se vám, nebo ji chcete jen porovnat, klidně napište 😉

Upraveno uživatelem skuci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...