Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Novinky u hypotečních bank... ČNB RUŠÍ LIMIT DSTI!


skuci

Recommended Posts

Čau klubáci, mnozí z Vás mě znají z hlediska pojištění aut a dalších věcí tady na klubu.

Nedělám však jen toto, ale i další věci spojené s kompletním servisem.

Chtěl bych Vás teďko upozornit na jednu docela podstatnou věc v rámci hypotečních úvěrů. Banky se předhánějí a předhánějí a jdou s úrokovou sazbou stále níž a níž... Letos je doba, kdy je největší procento úvěrů refinancovaných a banky je chtějí \"utrhnout\" pro sebe...

Nyní probíhá akce u České spořitelny pro všechny hypotéky s úrokovou sazbou 2,79% :super

Pokud by jste měli jakékoliv otázky, případně jste chtěli spočítat, jaká úroková sazba a splátka by se týkala konkrétně Vás, není problém mě kontaktovat zde na foru ve vlákně, SZ nebo případě na

tel.: 773 270 787
mail: lukas@lukaskucera.eu


 

Upraveno uživatelem skuci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zklamu tě, ale je tam vedení úvěrového účtu 0Kč, 0Kč za zpracování, 0Kč za poplatky. Požadavky pro schválení jsou naprosto stejné, jako u jakékoliv jiné hypotéky z minulosti. Je to jen teď dubnová (Velikonoční) akce a o žádného Apríla se nejedná ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u koho máš hypoteční úvěr...?

můžeš v tuto chvíli využít tzv. dopředné financování, je to za poplatek 3000Kč a oni ti až na rok rezervují úrokovou sazbu, která je dnes. Vzhledem k tomu, že toto je opravdové dno úroků i v historii jaký byl tak se předpokládá už jen postupný nárust úroků ale se 100% jistotou ti to nikdo neřekne. Takže by možná stálo o této variantě uvažovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Komerční banka prodlužuje platnost sazeb 2,99%...

Dále je možnost využít i u konkurenčních bank možnost \"dopředného refinancování\". Kdo nechce čekat na konec fixace, ale rezervovat si tuto sazbu už nyní a vyhnout se tak postupnému nárůstu sazeb v druhé polovině roku může tak učinit nyní...

Pro více info mě klidně kontaktujte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

PRODLOUŽENÍ PODZIMNÍCH HYPODNŮ U ČS

Podmínky akce:

- Platí pro všechny klienty, kteří požádají o hypotéku do 4. 11. 2013, a to až do 90 % hodnoty nemovitosti a splní standardní podmínky pro poskytnutí úvěru. Nabídka platí pro hypotéky splácené z aktivního účtu u České spořitelny.

Tři výhody v rámci Podzimních Hypodnů:

1) Garantované sazby do 4. 11. 2013

- pro hypotéky s fixací na 5 let jsou 3,09 % s PPI a 3,29 % bez PPI.

2) Výhody pro refinancování z jiných bank

- pro hypotéky na refinancování úvěrů z jiných bank další snížení sazby o 0,1 %, tj. pro refinancování z cizích bank platí garantované sazby na 5 let 2,99 % s PPI a 3,19 % bez PPI.

Odhad nemovitosti zdarma.

3) Prodloužená garance z 30 na 90 dní?!?

- nabídky vygenerované v rámci Podzimních Hypodnů mají garanci úrokové sazby prodlouženou až na 90 dní.

takže kdo v nejbližších 90 dnech konec fixace u hypotéky tak se mi můžete ozvat a využít tuto sazbu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

zdarec klubáci, troška novinek ze světa hypoték a opět od České spořitelny.

Vysvětlovat Vám důvod proč a za jakých podmínek jsme dostali novou pravomoc ohledně individuálních slev je trošku složité, v jednoduchosti řekněme, kvůli množství hypoték, které jsme jim jako makléři odnesli a to i díky některým z Vás, kteří skrze mě již o hypotéku žádali.

V tuto chvíli probíhá pro nás makléře akce do 31.12.2013 s možností u nových klientů snížit úrokovou sazbu až o 0,5% a vše je v naší kompetenci. Proto i tuto možnost Vám nabízím

dále z výčtu slev:

- sleva 0,5% za účet u ČS - zde jsou mírnější požadavky pro její získání

- sleva 0,2% za pojištění

- sleva 0,3% za hypotéku s prémií

dokážeme se v tuto chvíli dostat opět na krásných a téměř bezkonkurenčních 2,79%

DŮLEŽITÉ INFO PRO KLIENTY, KTEŘÍ BUDOU REFINANCOVAT HYPOTÉKU

- již nyní máte možnost zarezervovat si tuto úrokovou sazbu až na 13 měs. dopředu, tzn. pro klienty, kterým končí fixace úrokové sazby k datu až 30.11.2014 si mohou již nyní zažádat o hypotéku a využít těchto sazeb (jednorázový poplatek 3000Kč)

- navíc pro refinancované hypotéky je zde sazba snížena ještě o 0,1%

VÝSLEDNÁ KALKULACE:

- nové hypotéky lze sjednat se sazbou 2,79%

- hypotéky refinancované se sazbou 2,69% !!!

V případě jakýchkoliv dotazů se na mě neváhejte obrátit :):super

[upravil dne 20/11/13 15:17 od skuci]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nové hypotéky lze sjednat se sazbou 2,79% - podmínky? Kolik procent? 100? KB nám taky nabízela vyřízení a bůh ví co zdarma, a urok 2.99, a skončili jsme na 3,99 a zaplatili jsme skoro 15 tis. za interní odhad, vklady, vypracování uv. smlouvy atd .. Bohužel realitka nám dala nůž na krk, že pokud nepoužijeme jejich fin. poradce, tak v případě že nedopadne hypotéka, nevrátí nám složenou rezervační zálohu.

Zajímá mě to, hypo už máme hotovou, fix na 3 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

realitní kanceláře ve spojení s hypotékou je největší zlost co může být v působení na psychiku člověka... kvůli tomuto u nás už šlo na jednu ze zdejších realitek stížnost...

100% hypotéka je o 1% vždy vyšší než klasická takže by to zde bylo kolem 3,79%... nevím z jakého důvodu jste platili 15tis za odhad... odhady dnes mají cca stejnou cenu, 3500Kč za byt a kolem 4500 za rodinný dům. Někdy mají odhady u RD zdarma a u bytů jsou odhady online zdarma.

Kdokoliv kdo si chce kupovat byt nebo dům tak když mi dá základní informace tak do max. 48hod. ten člověk ví jestli mu hypotéka projde nebo ne a pak už dál jedná s realitkou a ví že mu to vyjde

Realitka má provize za prodej nemovitosti a dále provize za zprostředkování hypoték a né zrovna malé. Nejdřív člověka nalákají na nějakou nemovitost nechají složit zálohu a pak jednají o hypotéce. A právě si ho třeba v rezervační smlouvě toho člověka zaháčkujou. U nás třeba do rezervace dávali jednu větu, že se klient zavazuje v případě úvěrování využít jejich služeb. To lidi nevěděli a třeba po 2 měsících když si to koupili a financovali jinde jim přišel dopis, že mají zaplatit kolem 50tis. pokutu za nedodržení podmínek. Ve skutečnosti na to nemají vůbec nárok.

takže doporučuji jednu věc... napsat si do kalendáře alespoň 3měs. před koncem fixu do kalendáře datum fixu a hlídat to. Trošku chyba je v tom, že teď jsou úroky velmi nízko a ceny jsou taky nízko... Sinudoida která se opakuje každých 5let je teď nejideálnější pro 5ti letý fix. Nepřeju ti to, ale může se stát, že za ty 3 roky, co ti bude končit fix tak úroky budou o hodně vyšší než teď a tím hrozí i navýšení splátek...

takže asi tak jen tak stručný vysvětlení :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fix 3 roky nebo i kratší je zajímavý, když člověk uvažuje o brzkém prodeji, či doplacení, nebo podobných změnách, co je vhodné dělat v tom období fixace. Jinak bych volil spíš 5. Jinak skutečně 100% hypo se ještě dává, nebo je to jen 100% hodně podhodnoceného odhadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano 2,79% je sazba po započtení všech slev... někdy je potřeba kalkulovat i s pojištění individuálním a porovnat to, co je výhodnější a levnější...

jinak ten online ocenění bytu je dělaný tak, aby to většině obvyklých bytů vyhovovalo ale u cen vyšších se to řeší vždy individuálně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

většinou 100% hypotéky dávají banky svým klientům s historií, takže třeba Hypoteční banka = ČSOB, KB, ČS apod... člověk dneska nemusí mít eventuálně žádné peníze z vlastní kapsy ;)

Hezky diplomatická odpověď, ale já jsem se ptal na něco trochu jiného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslíš s tim podhodnocený odhadem? tak to je bez diskuze... samozřejmě nelze porovnávat cenu kupní a cenu odhadní, ale já většinou komunikuji s externími odhadci banky a oni to ohodnotí. Pokud se ta cena liší a někomu se to nelíbí, tak může proti tomu dát odpor... zatím se mi to ale nestalo že by byl rozdíl tak velký aby to někomu přišlo jako podhodnocený!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...