Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vrzganie pri toceni volantom + Hluk


Dark69

Recommended Posts

1. Ked stojim na mieste alebo idem pomali a tocim volantom, tak sa ozyva take divne vrzganie...

Neviete co to moze sposobovat? Servo to nieje, to huci inak..

2. Dalej vsade som cital ako je to auto dobre odhlucene, ze za jazdy sa da v nom sepkat..

Od kedy ho mam huci ako stara skodovka 120, a nejeden spolupasazier mi vravel ze to auto je nejake hlucne.

Pomali ale isto zacinam uz byt na to auto nervoznejsi coraz viac :grr

Kde hladat chybu?:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.horne ulozenie tlmicu je tam lozisko ktore hrkoce a vrzka ked sa toci ale musi vrzkat po celej dlzke tocenia,

2. moze aj tycka stabilizatora ked su nejake lacne nekvalitne ale tie vrzgaju len v jednej polohe ked sa toci potom to prestane ked prejde za tu polohu.ja som to uz zazil tiez som mal kupene horne ulozenie a ked som to isiel menit tak som zistil ze to je tycka ked som ju dal dole od tlmica celkom zahrzaveny klb v nutri tak som ulozenie vratil spat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten hluk aj mňa neskutočne štve, ale keď som pozeral podlahu tak skutočne tam sú 3 hrubé odhlučňovacie vrstvy, nemalo zmysel niečo tam pridávať. Ale u mňa to zrejme robí ložisko aj keď je to dosť divná okolnosť, pretože hučí iba pri rýchlosti od 50-90 a stačí aby som len milimeter pohol s volantom do ľava... A na ten zvuk nepomôže žiadna zvuková izolácia, ak by si s tým niečo robil tak daj vedieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam podobny problem ale iba pri malej rychlosti cca do 50 km/h mi to vydava taky cudny zvuk ako keby sa nieco trelo o seba alebo brzdilo ale aj to len niekedy pravda len pri potoceni volantom v polohe ked je volant rovno tak nic zeby tlmice alebo loziska ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som sa pozrel na to vrzganie..

Na pravej strane sa pruzina toci hore normalne plynule

Na lavej strane drhne, ako keby podskakovala..Takze horne ulozenie bude treba vymenit..

Mozem tam strieknut trochu oleja? Pomoze to??

Potrebujem dojst este domov o mesiac cca 1000km a tam to poriesim.

[upravil dne 12/4/13 20:14 od Dark69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, mám podobný problém. Při otáčení volantem (při jízdě, ale i když stojím) mi něco jakoby lupe ale slyším to jen vevnitř. Venku ani u motoru nic slyšet není. Kloub by to být neměl, když to dělá i když stojím, ne? A horní uložení mám měněno. Nevím jestli to může dělat volantová tyč? Děkuji za každou radu... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Dnes som menil si sam horne ulozenie tlmicov a potrebujem paru rad:

1. Horne ulozenie, ta miska s loziskom, ak sa vklada na pruzinu sa dotahuje na doraz?? Alebo je potrebne tam nechat volu aj.

2. Prava strana mi nesla vybrat, konkretne tie dva velke sroby na tehlici.. Matky som povolil ale sroby sa nedali vybrat a jemne buchanie kladivom nepomohlo :D ako na to?? :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...