Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrola vozu před koupí


odee

Recommended Posts

No, řeknu Vám, že sem tomu dřív nevěřil, ale teď vím, že bych si co se výkonu týká, třeba ve 406 vystačil i s 66kw v Hdičku (80kw by byl krásnej ideál), protože to prostě bude auto na přemísťovačku a třeba u staré kokty stejně výkoný TDičko s plně narvaným autem jede po dálnici 150 úplně vpohodě a já většinu dlouhých cest na SK ani po dálnici nejedu, protože jezdím Brno-UH-St. Hrozenkov-Trenčín-Prievidza-Zvolen-BB-Brezno-Revúca a spíš než výkon bych právě na těh dlouhých trasách preferoval pohodlí, tím ale nechci tvrdit, že chci auto, co bude vyloženě brzda v provozu, protože jak psal Lubk0, ikdyž jedu pomalu, tak stejně potřebuju mít pocit, že vím, že mám nějakou výkonou rezervu, když je potřeba někde předjíždět a pod... Osobně vůbec dieslům nefandím, ale jak člověk \"fotrovatí\", tak mu tak nějak připadá čím dál tím lepší jet 100km/h v tichém brumlání traktoru a skoro na volnoběh, než točit nějakých 3 500 se sportovním výfukem, kterej po šesti hodinách cesty, slyšíš neuslále, ještě dalších šest hodin potom co už dávno v autě nesedíš. Přesně kvůli té kultivovanosti a pohodlí jsem právě uvažoval o 6válci, případně větším 4 válci v benzínu (jako alternativě k turbonaftě) a taky celkově o autě vyšší třídy. Jsem si vědom toho, jak prohnilej je v ČR trh s ojetinama, ale přece se musí dát při troše štěstí koupit starší, velký, pohodlný a relativně spolehlivý auto v rozumné ceně, ne?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clen Ludweek prodava 406 break 2.2 2003 v plny polni dej si hkedani na bazisi vypada gut....ale zatim za ni chce 99000 kc az hi to prejde tak bude treba za 5000 a myslim ze jede mooc pekne tech 156 koni,ma ji Scratch a par clenu.....

dobrej vykon levny servis,po 307 nekoukal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba mě za to neukamenujete, ale co třeba zrovna ta kokta v klasickym TDi? Strýc má jedničkovou s TDi a druhej strýc ji má s 1.6i 74kw a obě jim slouží dobře. Já s tím autem teda zkušenosti nemám, ale dle mé úvahy, že jich jezdí tolik, bude větší výběr a nižší ceny dílů ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mozna nekdo kamenovat bude ale Octavia TDI 66 nebo 81kw jsou nejvetsi drzaky na podvozku se nic nesere motory odjezdi klidne 2mega u 81kw a 66kw euro 3 se obcas seknou lopatky turba. Auto je kvalitne zpracovane. Dili za velice slusne ceny. Ale za prve je to mensi nez chtel, s 406 nebo Mondeem nesrovnatelne. A sehnat slusnou Octavii do 100000,- je problem a to dost velkej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítku, nevím kolik jsi toho najezdil s O TDI 66 kw. Já také mnoho ne, dohromady od nova cca 51 tis, ale stačilo ... byla z roku tuším 2005 a potom jsem koupil Vectru B s naježděnými min 200 tis. z roku 98. To auto bylo naprosto kvalitativně jinde po všech stránkách - překvapení, že stařičké auto brzdí neskonale líp než to nové, nežere olej, je pohodlné a zatáčky projíždí bez smyků..... Od té doby naštěstí jen občas absoluju cca 700-800 km s OII TDI a děkuji to raději 1,4 I30... nehučí mi v hlavě, nebolí záda a nemám překouslej jazyk.... o prostoru vzadu nemluvě.

PS: tím netvrdím, že Oktávka je špatný auto, jen prostě její cena neodpovídá tomu co nabízí, takže pro mě to není modla před kterou stojím s otevřenou pusou.

[upravil dne 4/4/13 14:43 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítku, nevím kolik jsi toho najezdil s O TDI 66 kw. Já také mnoho ne, dohromady od nova cca 51 tis, ale stačilo ... byla z roku tuším 2005 a potom jsem koupil Vectru B s naježděnými min 200 tis. z roku 98. To auto bylo naprosto kvalitativně jinde po všech stránkách - překvapení, že stařičké auto brzdí neskonale líp než to nové, nežere olej, je pohodlné a zatáčky projíždí bez smyků..... Od té doby naštěstí jen občas absoluju cca 700-800 km s OII TDI a děkuji to raději 1,4 I30... nehučí mi v hlavě, nebolí záda a nemám překouslej jazyk.... o prostoru vzadu nemluvě.

[upravil dne 4/4/13 14:23 od koblih69]

rok 2005 se kazdopadne 66kw nedelala. Otec mel 3 sluzebni po sobe a ani u jedne nebyl vyraznejsi problem, co maj znami a kolegove tak vim ted o jednom proklepanem mezichladici vzduchu od plastu. jo na brzdy jsem zapomel obzvlast 66kw verze se zadnima bubnama nic moc a vlnej se kotouce. Pohodli bych srovnal spis s Fabii - Peugeotem 206.

Pro me to urcite taky neni modla ale rek bych ze hned po Felicii 1,3 je to posledni \"levne auto\" Ktere se delalo az do roku 2010 sice uz s PD coz neni nic moc ale i tak. Navic u toho auta meli za ty roky vychytano hodne much ono 14 let ve vyrobe je mazec

[upravil dne 4/4/13 14:58 od Vítek1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O1 je vsechno, jen ne pohodlna...

Staci mi, kdyz obcas presednu ze sve 406 do tchynine O1 tour 1.9TDI (r.v. 2010, najeto 20tkm) a jako popravde musim uznat, ze co se pohodli, hluku a vybavy tyce, radsi budu jezdit v o 10 let starsi 406. Sedacky v O1 jsou tvrde jak lavicky v parku, podvozek hrozne drnca, tam kde prejedu s 406 pres nizky retarder 30km/h a ani si toho nevsimnu si v O1 pri stejne rychlosti prekousnu jazyk a bouchnu hlavou o strop (no trosku prehanim) :D

Tatka koupil kolem roku 99 O1 1.9TDI 4x4 v plne vybave, mel ji od novoty, a bezproblemove auto to nebylo, nejvetsi oprava byla vymena motoru kolem 300tkm... A to s ni jezdil slusne, nehonil ji.

[upravil dne 4/4/13 15:14 od MACI]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono, oproti 406 asi OctávkaI pohodlnější nebude, ale oproti dvojce mi teda přidadá daleko lepší. Inu vývoj nezastavíš:D Jinak trojka, se mi zdá konečně luxusní i po designové stránce. Vždycky sem si říkal, že by měli dělat všechny škodovky aby vypadali jako RSka a 3 tak konečně docela vypadá-aspoň v reklamě:D To ale nic nemění na tom, že škodovky celkově jsou pro mě jako ojetina nezajímavý, díky tomu, že si dle mého laického nározu drží až nezaslouženě vysokou cenu. Asi tak ke škodárnám.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vítek: to je samozřejmě pravda, ale ono si řekneš mám to auto na dva až tři roky a když po dvou letech zjistíš, žes to auto vypiplal tak, že může bezproblému jezdit dalších Xlet, tak pak třeba ani nemáš důvod to prodat:D Jinak mimo téma, seš ještě ochotnej stavit se mi zkouknout ten alarm? Pokud bys mi poradil, co by se tam třeba dalo udělat líp (určite to dokonalý nebude), pivo nebo něco na zub by Tě neminulo;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téma 406 a Octavia se tu řeší pořád. Bratranec jezdil 2 roky v O1 v TDI a po té co si teď koupil C5, tak když jsme spolu jeli v mém autě, tak řekl že si to dřív nechtěl přiznat, ale že je 406 daleko tižší a pohodlnější (a to mám TD :D) Jinak kdo má problém s 66kW? Prostě nepředjíždím a kochám se Aviema před sebou :P:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vítek: to je samozřejmě pravda, ale ono si řekneš mám to auto na dva až tři roky a když po dvou letech zjistíš, žes to auto vypiplal tak, že může bezproblému jezdit dalších Xlet, tak pak třeba ani nemáš důvod to prodat:D Jinak mimo téma, seš ještě ochotnej stavit se mi zkouknout ten alarm? Pokud bys mi poradil, co by se tam třeba dalo udělat líp (určite to dokonalý nebude), pivo nebo něco na zub by Tě neminulo;)

neni problem casu je habadej, spis jestli na tom neco uvidim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych vzal Oktávku, to by musel být extra dobrý kup - a takové zpravidla nejsou. Jinak jsou extrémně drahé (neodpovídajícně tomu, co nabízí), hodně ohrožené krádežemi a vykrádáním (na sídlišti bych to neparkoval), a navrch ještě nepohodlné. Na služební si nemůžu stěžovat (doslova :) ), soukromě bych to nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při pročtení diskuze, přidám svůj názor... měl jsem 406 66kw 9let a musím říct, že OI ani OII se nedaly srovnat, spokojenost maximální, dlouhé cesty luxus, spotřeba parádní, užitná hodnota ať už kočárek a podobné drobnosti po využití jako stěhovací vůz paráda, ten kufr neměl konkurenci, prostě super užitné a pohodlné auto. Neváhal bych, v této cenové relaci a solidní 406... pro mne jasná volba. šlapala jak hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to tu zase trošku rozohním... Naskytla se mi hypotetická možnost, vzít poměrně zachovalou 807, ale 2.2Hdi a poměrně velký nájezd. Ještě zatím nemám kompletní info, ale měl by to být rok 2003, 5ti kvalt s 94kw, servisováno v autorizovaném servisu. 807 jako taková by se mi líbila, zvlášť kvůli vnitřnímu prostoru a taky proto, že třeba nemusí časem zůstat pouze u jednoho prcka a docela často využívám auto jako stěhovák a spoustu věcí, které bych musel u sedanu řešit vozíkem by se tady krásně odvezlo. Na druhou stranu, na moje každodenní ježdění v jednom člověku možná zase zbytečně velký:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...