Jump to content

bouchání od spojky

adraj
 Share

Recommended Posts

Ahoj,

nevíte někdo co by to mohlo být. Při zařazení prvního,druhého a někdy i třetího stupně a povolení pedálu,něco jakoby bouchne(lupne). Není to ,ale pravidlem,že to dělá pokaždé.

Díky za poznatky a rady co by to mohlo být

• 2 weeks later...

Ahojte

tak včera sa mi stala taká vec ...... naštartoval som ...dal spiatočku a spojkový pedal sa nevrátil .... po prejdení fóra som z hrôzou zistil že ma asi čaká výmena spojky......

kamarát čo ma odtiahol domov to pozeral a hovoril že je odídený spojkový valček v motorovom priestore a ten treba len vymeniť....že on také už mal ...má fiata .....chcem vás poprosi či je aj takáto možnosť , nič mi neklepoce...nebuchoce....ani pred ani teraz...zistili sme ešte že vytiekla aj kvapalina - nie cela .......

ďakujem za rady a odpovede.....:roll

Stopik

Když už jsme u té spojky- když mi jde pedál hodně volně tak do půlky a až dole zabírá, může to taky být válečkem?

Spojky vypíná, nerachtá , ale prostě půlka chodu pedálu jde zmačknout prstem.:myslim

Když už jsme u té spojky- když mi jde pedál hodně volně tak do půlky a až dole zabírá, může to taky být válečkem?

Spojky vypíná, nerachtá , ale prostě půlka chodu pedálu jde zmačknout prstem.:myslim

zkus odvzdušnit spojku

• 2 weeks later...

Tak jsem na to koukal zblízka a nějak se mi nezdá ten váleček.

Tady je fotka

post-35023-14109630909983_thumb.jpg

Ten pístek by asi měl bejt rovně. :myslim

kluci zkuste mi prosím vyfotit, jak to má vypadat .

Rozebíral to někdo? Jak to tam drží?

Jí jen na co se mám připravit:roll

Díky:papa

• 3 years later...

Už asi 14 dnů cítim v pedálu spojky takové cvaknutí... konečně jsem se ohnul a kouknul, co to dělá.

Prasklá pružinka vpravo od pedálu( č.7 )... tak to jsem překvapen, že to nevydrží. Pružina je na čtyři díly. 

K čemu to tam je?

spojka.jpg

pružina.jpg

Edited by somira