Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dalsi mozny kandidat na 301?


Marcel00

Recommended Posts

Zdravím všechny!

Prozrazuju, že jsem zájemce o Peugeota 301, jako nenáročné auto pro každodenní použití. Je to zvláštní, uvažoval jsem původně o úplně jiném autě, tentokrát novém, do cca 350000kč. Ale oni tam v tom salónu mají více značek v prodeji, na tohle jsem kouknul bylo mi ukázáno a věřte, nebo ne, mě se ten jeho retrostyl líbí, manželce jsem ukazoval jen fotky a je na to taky moc zvědavá.

Po neděli jsem se domluvil na zkušební jízdu, teď lovím nejrůznější informace, abych byl \"po teoretické stránce\" dobře připravený.

Prosím všechny, co jsou ochotní poradit, co to je ten 1,2-tříválec? Sice to pojede, ale přestože nejsem závodník připadá mi nedostatečný.

Tak tímto prosím, nebuďte na mě zlí, je to tady moje premiéra, nechci diskuzi plevelit zbytečnými dredy, proto se přidávám tady.

Slibuju, že pokud k pořízení Peugeota nedojde, nebudu spamovat a zruším členství.

Za případné odpovědi předem děkuju.

[upravil dne 31/3/13 14:10 od Kocuro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, koukal jsem na to, je to pravda, ale já jezdím naprostou většinu křížem-krážem přes město, tj okolo 10 km. Ten nafťák by se skoro nikdy neohřál na provozní teplotu a navíc to je turbo..? Ale koukal jsem, ten motor 1,6 benzín, ten bych tam nechal dát, s tím by to šlo.

Bude-li hezky ve středu a vyjde-li to, pojedu se projet, znova si to auto prohlídnu a třeba mě to potom přejde.

A jsem zvědavý, jaký to bude rozdíl od toho našeho nynějšího auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

verzie motorov pre 1.6HDI su dve a to 9HJC a 9HP0...

ktora je urcena pre ktory trh? jedna totizto ma FAP a druha nema... :myslim

i ked mi je to osobne jedno, ale tak ak niekto fundovany vie, nech povie :)

edit: jeden motor je EURO4 a druhy je EURO5?

ak je to tak tak pohoda, bo verim ze u nas je na trhu EURO5. :)

[upravil dne 1/4/13 12:11 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúšal som celysee v 1,6 benzíne - viac- menej všetko OK len vôle kvaltpáky strašné, také som ešte nikdy na žiadnom aute nezažil a to som mal megana a dve picassá. Keby toto mali aspoň ako u môjho terajšieho picassa, berem auto zfleku. Ale fakt som normálne zaradil jednotku na tretí krát - na prvý krát som nevedel či som ju tam dal, lebo páka má tú desnú vôľu a vrátila sa akoby späť do neutrálu, na druhý krát po zaradení rýchlosti a pustení spojky to riadne zaškrípalo lebo bola rýchlosť zaradená len na polovicu, na tretí krát som ju tam narval silou ale s malou dušičkou a pri pomaličkom púšťaní spoječky už bolo dobre. Hádam sa s tým dá fungovať ale keď to ide takto pri novom aute, čo bude o 4 roky? Dízel prevádzkujem v meste teraz a neni to dobre, kixlo mi auto na STK keď ho technik vyšliapol na obmedzovač strhlo usadený bordel prenášaný EGR ventilom z výfuku do sania a zaklepalo to do sediel ventilov. Musela ísť dole hlava a prebrúsiť ventily, prebrúsiť hlavu, pretesniť. Sem-tam je treba prečistiť sanie, som sa dozvedel. Celé ma to stálo 800E, auto bolo na prvej STK najeto 100000km poctivých, mám ho od nova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte jedna vec - 301 a 208 majú spoločnú motorizáciu 1,2 benzín, je to ten istý motor, spotreba bude rovnaká, majú takmer zhodné hmotnosti. So spotrebou 1,2 na 208 sú ľudkovia spokojní, priemerka podľa sprintmonitor okolo 6 litrov, predvádzačka v košickom peugeote (a to ju nik nešetrí) 7l.

Ako vravím dízel nebrať na jazdu po meste, ja som si tiež myslel, že keď sa budem k nemu pekne správať a mojkať ho tak vydrží. Nie. Aj som skrátil servisné intervaly, aj čakám kým sa zahreje a dovtedy mu po krku nedupem ajtak prd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

301 a prva ek stk??? pokial viem na stk sa chodi po 4 rokoch, ale bol som v tom ze 301 prisla na trh v lete 2012 ci?

to by sa musela v tvojom pripade vyrabat od roku 2009 :myslim

mazlit sa s dieslom na otackach 1500 sa ani nedivim ze si mal problem so sadzami...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcel, pokiaľ reaguješ na Tvojho menovca z Košíc, tak tam on nepíše, že bol na STK-čke s 301-tkou, ale s dízlom. Ináč to ten Tvoj menovec asi moc dramatizuje s tou rýchlostkou. Je to len o trocha cite k autu, a nečakať zázraky od \"lov cost\" auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest tokynecko

Taktak, to sa mi stalo s 1,6HDi picassom. Inak som zvedavý, na akých otáčkach budeš ty pri svojich permanentných jazdách po meste stáť na semaforoch, či to nebude náhodou pod 1500. A o tom to je. Darmo to ty potom vytočíš z križovatky na 2500, keď 7 ranných kilometrov do práce máš cez 9 križovatiek a to nevravím o zápchach. To ti potom EGR furt prepúšťa spaliny do sania. A to je jedno, či to je piasso alebo 301, či?

A to miešanie polievky s kvaltpákou tragické je, to si píš, bolo to pri predvádzačke, mala najazdených nejakých 800km, ako nechcem nikoho odrádzať, fakt sa mi vidí, že konečne niekto robí auto, v ktorom je to čo treba a vyzerá dobre, ale tú kvedlačku mu ja neviem odpustiť. To je ale subjektívny pocit, každopádne to treba vyskúšať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než 301 bych uvažoval o 308 a nebo i 207. Předevčírem jsem našel ve schránce leták, kde má Peugeot super ceny aut... 220 000kč za 308ku a 199 900kč za 208ku, nebo jak to bylo :)

A není to náhodou 220 tís. za 301:myslim Chce lepši číst:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest tokynecko

Jeden dva dni sa na tom voziť je iná káva, ja som bol len na predvádzačku nejakých možno 20km, to ty ho natestuješ poriadne. Držím palce, možno dizel bude mať tú vôlu pohybu páky menšiu. Ja by som už zo spomenutých dôvodov do nafty nešiel. Ešte sa mi videla trochu hlučnejšia zo zadu, to asi kvôli chýbajúcemu tapecu v kufri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Džůny

Taky jsem v 301 seděl a kvedlačka se nekonala. :myslim Zrovna řazení bylo fajné. Nicméně při aktuálních cenách 308 bych šel spíš do 308 v benzínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, v zakladu, 1,4benzin 230.000,-, tak zas moc daleko od 220.000 neni

a activ 1,6benzin 235.000

[upravil dne 1/4/13 17:06 od Mysak_Bob]

Proto jsem psal, že to chce lépe číst a asi to platí i pro tebe:myslim:D

Cena obsahuje bonus 30 000 Kč platný při výkupu stávajícího vozu zákazníka.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze uzavrete... podciarknute...

+dnes najazdene po meste cca 50km, priemerka 5.1 :super

+radenie rychlosti prijemne a presne, nic nevekla, vsetko v pohode...

+dynamika vozidla dobra, jazdne vlastnosti motora hdi prijemne o tom niet pochyb...

+priestor pre zadnych pasazierov kralovksy...

ale

hlucnost je dost velka

stabilita na moste pri slabsom vetre... dost neprijemne

je to naozaj budget auto, palubovku neriesim, ok je to plast, ale aby tam nebol

ukazatel teploty motora je uz fakt moc... ok, prezijem

obavam sa ako bude to auto hrkotat po odjazdeni 80.000 km

hudba - ozvucenie katastrofa, jak v mojom krokodilovi (opel agila)

zla synchronizacia mobilu s autom, nejde directory ok, doriesit sa to da inym mobilom (mam SGS2)

podciarknutie...

nechavam si zlatu moju krasavicu 407mu

spotreba o 2 litre v meste mi uz nevadi

velkost vozidla mi uz tiez nevadi... ved je to len 25cm rozdiel ci kolko

mam dve krasne sady kolies cosmos so snimacmi

webasto, bt sadu...:-) co si viac mozem priat.

tazne atd..., rok som si ho dobudovaval aby som ho teraz predal za cenu

ako sa predavaju v bazaroch tie levne dovozy? tak to teda nie...

to ticho a vykon... hudba, repro, vytlmene dvere...

skusenost dobra, som s dnesnym dnom spokojny...

milujem svoju 407mu :D pekne si ju budem uzivat kym mi to

moznosti dovolia :-)

snad som niekomu pomohol...

[upravil dne 3/4/13 18:39 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...