Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

lze z 1.2 GTI udělat 1.9 GTI


Bohouš

Recommended Posts

Vzhledem k tomu, že jsem úplný analfabet co se úředničiny kolem aut týče, mám dotaz (prosbu) na ty zkušenější.

V mé 205 1.9 GTI mám:

v malém techničáku zapsáno 1.2 GTI

ve velkém techničáku: typ motoru - 1FS2U

zdvih objem - 1124 cm3

Vzhledem k tomu, že zvažuji instalaci MI16, tak bych chtěl mít v dokladech alespoň tu 1.9. Přece jen nevím jak bych vysvětloval to míčko zvědavým policistům už teď si občas připadám jak lidový vypravěč.......

Ale opravdu nevím jestli je to vůbec proveditelné a co by to všechno obnášelo.

Předem dík za jakoukoliv radu či názor.

PS - pokud je instalace toho míčka blbost, tak alespoň abych měl v papírech 1.6 GTI ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava chybných údajů v TP. To dělá magistrátní technik - takže za ním se vydáš s tím, že ti to a to v TP nesedí - zde typ motoru, zdvih. objem atd. Ten jediný má tu pravomoc tyto údaje opravit. Ovšem pravděpodobně si vyžádá stanovisko Peugeotu, že dotyčné auto VIN blablabla mí mít motor blabla, a teprve na základě tohoto stanoviska údaje přepíše (v Praze si to vyžádá na 99%).

Vhodné je s tím jít nejprve na řádnou STK, a od ní si nechat zapsat chyby v TP jako závady (B - tedy technická platná jen na 30dnů), a teprv s tím jít na magistrátního technika (aby se nedivil, jak jste si toho tak najednou všimli...). Magistrátní technk bude to auto chtít vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš 205 GTI

No jednoduché to zrovna není a to navíc já si tím VINem co tam mám nejsem tak jistý - pravděpodobně je tam navařenej opravdu z nějaké 1.2 :(

Nedá by se to případně nějak přeházet - že bych koupil nějakou totálku 1.9 GTI ??

zkousel jsi pro zacatek zjistit z VIN odpovidajici typ motoru a karoserie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau,nechci ti brat vitr s plachet,ale ty si mysliš že seženeš xu9j4 s elektrikou atd... a jednoduše ho šoupneš do p205gti?

Věř tomuže nejprve budeš muset ošefovat to mičko = gufera na ventilech,rozvody,filtry,olej,spojku,komplet ho přetěsnit a dalši nezbytnosti... pokud budeš chtit aby to za stalo za to.

Problem je s mičkovyma svodama nevlezou se tam = vybombirovani kastle

Dalši problem je sani s origo 205gti chladičem, horko těžko ho tam dostaneš i když jsem to už viděl.

Uprava chladiciho okruhu

Zapojeni el.

A pokud si to všechno neumiš udělat sam tak ... si hodně našetři.

MI16 RULEZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas sice nizsi povinny ruceni ale je to jako bys pojisteny nebyl VUBEC.

Jelikoz kdybys to do nekoho napral tak se tato neshoda pomerne jednouse odhali a pojistovna v horsim pripade nebude plnit vubec v lepsim bude plnit ale bude to po tobe chtit proplatit...

Takze na to bacha abys pak celej zivot nebyl na zivotnim minimu a vsechno nad nemusel komusi splacet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: igor.sk

Už vidím ako pois?ovňa tieto veci skúma:D:D Máš TP vydaný políciou, ktorá je za to zodpovedná a je tam zodpovedný neaký človek.

:mad: Pokiaľ by mu nenašili pred súdom menenie VIN :mad:

Milý igore, \"policía\" nevydáva TP už dobré 4 roky, jen tak mezi námi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak dle VIN je to Peugeot 205, vyrobený a prodávaný ve Francii, 2/3 dvéřové kupé, motor TU1, převodovka 5 rychlostní. Takže až na ten motor to sedí.

Jehlix - motor bych měl přes známého mechanika (nedávno dělanej) - to ostatní by bylo horší :)

Právě kvůli případné nehodě bych měl v TP raději zapsáno alespoň 1.6 GTI.

Takže s tím zkusím skáknout na tu technickou, ale to nejdřív musím sehnat katalyzátor. :roker

Nemá někdo zkušenost na technické s rachotivým výfukem ??? Vadí jim vzhled nebo jen ten rámus ???

Jinak všem moc dík za info :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: igor.sk

Už vidím ako pois?ovňa tieto veci skúma:D:D Máš TP vydaný políciou, ktorá je za to zodpovedná a je tam zodpovedný neaký človek.

:mad: Pokiaľ by mu nenašili pred súdom menenie VIN :mad:

Bacha na to zodpovedny jsi samozrejme ty jako provozovatel a vlastnik vozidla ... takze mysli si co chces ale modli se abys nenaboural.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No což o to, já bych to Jehlixovo auto koupil, ale v bazaru mě za to moje nabídli 60 t. pokud si od nich vezmu jiné auto, jinak 30 t. na dřevo a tolik jsem do toho svého vrazil jen za poslední půlrok.

Jinak s tou pojiš?ovnou jste mě trochu vyplašili. A co kdybych platil pojistku jako na 1.9 a v papírech měl 1.2 ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka nestojí, kolik jsi do toho vrazil či nevrazil, to nikoho zajímat nebude. Otázka je spíš, jestli to chceš nechat takhle, a nebo jestli chceš ten šestnáctiventil. Pokud to chceš nechat takhle, tak nic moc neřeš, pokud chceš Mi16, kup to radši celé a tohle dej pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...