Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

lze z 1.2 GTI udělat 1.9 GTI


Bohouš

Recommended Posts

A jak to vůbec dopadlo - budeš to jehlixovo kupovat?

Jinak s tim bazarem to se nediv (každej chce vydělávat) - kdyby si to svoje (náhodou) prodával, tak rozhodně ne přes bazar, ale přes inzerát je to vždy lepší. Sice máš více práce, ale utržíš na tom víc...A alespoň vidíš toho dotyčnýho, co si to kupuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

...kdyby si to svoje (náhodou) prodával, tak rozhodně ne přes bazar, ale přes inzerát je to vždy lepší....

Tak s tímhle hodnocením bych byl velice opatrný, a čím je auto starší, tak ještě opatrnější. Ba, dalo by se říci, že s tímto názorem velmi zásadně nesouhlasím!

Proč? Tak si schválně zkuste vyhledat témátko \"Napálil mě člen Peugeot-clubu\". Už vám to dochází? Máte zapotřebí kvůli pár tisícovkám navíc riskovat, že to koupí nějakej magor, co vás ještě půl roku bude otravovat, že mu nejde tohle a upadlo támhleto? I kdyby třeba jen telefonoval, a nic nechtěl, je to těžký opruz...

Prodej na inzerát prostě zdaleka není pro každého, a je na každém, aby si dobře rozmyslel, zda mu to za to stojí, nebo jestli náhodou nebude lepší těch pár šupů oželet, a nadělit to do výkupu někomu, kdo se neptá, a nevyžaduje vůbec žádné záruky. A zvláště v případech, že se jedná o staré auto, kde může náhle odejít cokoliv a jakákoliv oprava už stojí stejně jako je cena auta, bych takové nadělení do výkupu víc než doporučoval!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak se to vezme, já auto prodával přes inzerát a dostal jsem za něj o 25 tis více než v bazaru. Hlavně jsem to měl hodně dobře ošetřené smlouvou, takže jsem se nemohl ničeho bát a majitel auta všechno viděl a podepsal. Když tak mohu smlouvu někomu ukázat jak má být napsaná ;) je to ale na 4 stránky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Neon

...kdyby si to svoje (náhodou) prodával, tak rozhodně ne přes bazar, ale přes inzerát je to vždy lepší....

Tak s tímhle hodnocením bych byl velice opatrný, a čím je auto starší, tak ještě opatrnější. Ba, dalo by se říci, že s tímto názorem velmi zásadně nesouhlasím!

Proč? Tak si schválně zkuste vyhledat témátko \"Napálil mě člen Peugeot-clubu\". Už vám to dochází? Máte zapotřebí kvůli pár tisícovkám navíc riskovat, že to koupí nějakej magor, co vás ještě půl roku bude otravovat, že mu nejde tohle a upadlo támhleto? I kdyby třeba jen telefonoval, a nic nechtěl, je to těžký opruz...

Prodej na inzerát prostě zdaleka není pro každého, a je na každém, aby si dobře rozmyslel, zda mu to za to stojí, nebo jestli náhodou nebude lepší těch pár šupů oželet, a nadělit to do výkupu někomu, kdo se neptá, a nevyžaduje vůbec žádné záruky. A zvláště v případech, že se jedná o staré auto, kde může náhle odejít cokoliv a jakákoliv oprava už stojí stejně jako je cena auta, bych takové nadělení do výkupu víc než doporučoval!

Proč jsi tam nenechal tu citaci celou?;) Za těma třema tečkama bylo něco ve smyslu že je s tim sice větší práce, ale...

Když to dobře ošetříš kupní smlouvou smlouvou, kde budou i dodatky ohledně výbavy a stavu automobilu, tak se neni čeho bát - kupující má půl roku nárok Ti auto vráti, projeví-li se na něm skryté vady, což jsou vady, které jsi před ním schválně popřel, nebo je nenahlásil.

Samouřejmě je každýho věc, jak si prodá svoje auto, ale to, jestli dostanu za auto 30, NEBO 50 TISÍC tak to už je v peněžence, rodinnym rozpočtu, nebo kdekoli jinde znát!!!

Samozřejmě téma napálil mě člen peugeot clubu jsem kdysi četl, ale úplně stejně se ti tady později může objevit téma stylu :\"Napálil mě autobazar\" prostě když je starý auto, tak se musí s nějakými technickými problémy kua počítat;)

Já se osobně prodávat autona inzerát fakt fakt nebojim!!!:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši hoši, ještě někdo mi poraďte, jak se kupují a prodávají auta, já jsem jich zatím kupoval fakt hrozně málo, a nemám s tím skoro žádné zkušenosti :D :D :D

Každého věc, pro co se rozhodne. Ale představa, že všechno \"ošetříte\" kupní smlouvou, je naivní až běda. Znám tucet takhle \"ošetřených\" případů, kde někdo prodal starou šlupku nějakému magorovi, a dotyčnému, když ruplo v bedně, si na milého prodejce počkal za rohem s klackem v ruce, a nebo mu párkrát za sebou propíchal gumy. A s onou kupní smlouvou si v tu chvíli dotyční mohli akorát vytřít p.... Ale jak říkám, každého věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Hoši hoši, ještě někdo mi poraďte, jak se kupují a prodávají auta, já jsem jich zatím kupoval fakt hrozně málo, a nemám s tím skoro žádné zkušenosti :D :D :D

Každého věc, pro co se rozhodne. Ale představa, že všechno \"ošetříte\" kupní smlouvou, je naivní až běda. Znám tucet takhle \"ošetřených\" případů, kde někdo prodal starou šlupku nějakému magorovi, a dotyčnému, když ruplo v bedně, si na milého prodejce počkal za rohem s klackem v ruce, a nebo mu párkrát za sebou propíchal gumy. A s onou kupní smlouvou si v tu chvíli dotyční mohli akorát vytřít p.... Ale jak říkám, každého věc.

Vždy? jak píšeš: \"Každého věc\" tak neřikej věci stylu: \"Zásadně nesouhlasim...\":bojim

No nic ... :xvul jdem spat - zbytečný \"rádobyspory\" - každej má svůj názor a není třeba někoho přesvědčovat - mě¨, ani tebe...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to na jednání mezi lidmi a ne to co je ve smlouvě, tam může být co chce, ale pokud se s tím člověkem nejde rozumně domluvit tak ... to můžeš dát k soudu a čekat 5-6 let (vlastní zkušenost s tatíkovým \"novým\" autem) a pak se dočkáš to, že budeš mít nervy v prdeli, auto neprodejné a nakonec zjistíš že na tom ještě proděláš (výlohy, čas, právníci ...). Na druhou stranu zase bazar napsal chybný údaj do smlouvy (taky vlastní zkušenost) a stačilo se dohodnout a pohrozit a slevnil 20% což jsem samosebou vrazil zpátky do auta (rozvody, gumy ...). Je to fakt na dohodě s člověkem. Pokud jse prodávající neochotný k jakémukoliv jednání tak proč se mu vnucovat se svými penězi - půjdu jinam, kde se mnou zajedou na prohlídku do servisu a budu vědět na čem jsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

já jsem Bohoušovo auto viděl na sraze v šebetově a někdo postavil gtičko na 1,2 papíry s tím, že z toho 1,2 převařil i vinko.

je to minimálně divně provedená přestavba, a to nejspíš ze dvou možných důvodů: někdo chtěl ušetřit na pojistce (a když se něco semele, tak by mohl hodně prodělat) a nebo je to čorka

2 crack: já bych do tohoto auta šel jen kdybych potřeboval náhradní díly, na silnici bych se s tím bál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohouš: Nebo se někomu jenom nechtělo platit homologačnímu technikovi za schválení přestavby a na STK za přestavbovou technickou, auto může bejt legal koupený v Německu - problém je, že tady to normálně nepřihlásíš, takže buď legal přestavba, nebo podobný prasení s VINem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...