Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cinciho modrásek 2.1TD - STK za námi


Cinci

Recommended Posts

Právě vždy to bylo naprosto v pohodě, ale slyšel jsem, že je tam nějaký nový technik, který to bere dost přehnaně. No z formanem jsem před měsícem prošel bez závady, ale to byl jiný technik. Tady ten kontroloval i stínitka, jestli samovolně nepadají a drží svou polohu. Dále měl problém s ostřikovači, které při stání stříkají na střechu, ale mám je tak nastavené, protože za jízdy je proud vzduchem přitlačen blíže k autu a stříkají přímo na čelní sklo. Kontroloval dokonce i posuv sedadel.

[upravil dne 29/10/13 19:39 od Cinci]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna věc se mi nezdá, brzdy se zkoušejí se zdechlým motorem, tedy bez posilovače? Tohle mě dneska taky překvapilo, že brzdy zkoušel při vypnutém motoru. Přední zkoušel na nastartovaném autě, zadní už při zdechlém.

Nechápu jak může být pravý čep v těhlici vymlácený, měnil se na před 10tkm a žádné klepání neslyším a to jsem docela háklivý. A jestli teď dobře koukám nahoře do popisku tak je tam MOOG.

[upravil dne 29/10/13 19:57 od Cinci]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to příjde jakoby si chtěl koupit 406ku a zkoušel co všechno umí :D...na druhou stranu ten technik musel být vážně kretén...a na opakované si na tebe zase smlsne jelikož bys měl jet na stejnou stanici TK jinak se v tom potom zrobí bordel v registru (sám jsem to zažil a neukecat ho známý mechanik co jel s autem tak technickou nemám, ač jsem na opakovanou vyspravil všechno co bylo špatně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě vždy to bylo naprosto v pohodě, ale slyšel jsem, že je tam nějaký nový technik, který to bere dost přehnaně. No z formanem jsem před měsícem prošel bez závady, ale to byl jiný technik. Tady ten kontroloval i stínitka, jestli samovolně nepadají a drží svou polohu. Dále měl problém s ostřikovači, které při stání stříkají na střechu, ale mám je tak nastavené, protože za jízdy je proud vzduchem přitlačen blíže k autu a stříkají přímo na čelní sklo. Kontroloval dokonce i posuv sedadel.

[upravil dne 29/10/13 19:39 od Cinci]

Mám stejnou zkušenost, loni v listopadu jsem byl na první technický s Fordem a technik byl podobný pako. Co mě dostal, bylo tvrzení, že auto muselo vyhořet, že když je červený, že nechápe, proč je motorový prostor černočervený, prostě šetření a je víc černej než červenej a nenechal si to vysvětlit. Stínítka byla taky, všech pět pásů, sedačky, ostřikovače, zajímalo by mě, co by říkal, kdyby byly bez vody. Stěrače po suchém okně, to se mi otvírala kudla v kapse. Zkoušel i okna, jestli jdou otevřít. Chápu, že po silniccíh jezdí vraky, ale měli by to brát trochu s rozumem. :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj veškerá okna zkoušel taky a to až do nejspodnější polohy a nahoru, pásy jsou klasika. A na motor měl taky nějaké námitky, že tam prý mám cvrčky, no šílené. Jo příště jedu tam, dám to dohromady, ale snad tam bude jiný technik, kdyby tam byl tento a já zbytečně měnil dobrý čep, ta mu ho půjdu omlátit o hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká STK, tak poslední dobou se setkávám, že jsou technici zaujatí proti starším vozidlům. Nic proti, ale by mi kontroloval lékárničku a chtěl ji rozbalit, zdali je je tam vše, tak to nedělá ani hlídka PČR při silniční kontrole. A že mám o něco více nářadí ve vozidle, tak to už bylo moc i na mě! Jinak pásy zkoušel a sedačky taky. A když mi technik řekl, že mám ostřikovače světel na ozdobu a že nejsou funkční, tak to už jsem si myslel svý o jeho inteligenci. I mě říkal, že mám orezlý spodek. Tak jsme mu řekl: PROSÍM ?! A jen něco zahuhňal. A že chtěl vidět povinnou výbavu, tak to už jsem opravdu ignoroval, protože ji mám v 100% v pořádku. I vesty reflexní mi kontroloval. Pak byl lehce vzteklý, že mám vše a nic nenašel.

Jinak teta byla na STK s 307 a tam jí napsal, že je vadná celá přední náprava a vše vypsal do protokolu jako nějaký spisovatel! Spíše ,,chudák\". Nakonec to dopadlo tak, že jsme u Badisaka objednal svislé stabilizační tyčky + spodní čepy řízení (Meyle HD a LP čep TRW)a vše vyměnil. Teta byla na opakované technické a prý si něco brumlal, pro jsou svislé stab. tyčky chromované. Měl štěstí, že jsem tam nebyl já. Nevím, jestli čekal úplatek od starší ženy a nebo co mělo to vše znamenat. Jinak prý měla málo kapaliny v ostřikovači!!!! Přitom tam bylo cca 3/4 v nádržce!

Co se týká pouštění stěračů na sucho, tak jsme se u své 406 ozval a on se divil, proč se ozývám! Kretén!

Ohledně ruční brzdy u 406, tak to bude asi technologická závada, jelikož i já nemohu na 100% seřídit ruční brzdu a ani v Peugeotu to neudělali! Tak nevím U mě konkrétně zadní levá.

Co se týká značky MOOG, tak ta se v kvalitě zhoršila. Před rokem se u 205 rodičů měnily přední čepy a ani né za rok začal mít vůli přední pravý. Tak se dal Meyle HD od Badisaka a je klid!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chápu a nemám k tomu námitky, jenže absolutně nevím, kde může být problém, kotouče jsou v pohodě, pakny taky, desky taky a brzdiče chodí volně. Netuším proč to kolo méně brzdí, no dají se nové kotouče, pakny, desky i vedení brzd, ať je klid, bohužel ta ručka kombinovaná s kotoučem u 406-ky je problém no, prostě nemá ten brzdný účinek co má mít. A k provozní řeknu ti to takto, ten brzdý účinek jsem na cestě nepoznal, je fakt, že druhá 406-ka - černá brzdí o kus lépe, ale, že by tohle brzdilo slabě se říct nedá. Možná proto, že u 406-ky většinu brzdí předek.

Té ručky se, ale bojím na černé se dělalo úplně všecko a stejně ta ručka brzdí mizerně, když ji víc přitáhnu tak je na třetím zoubku paka taky natvrdo a stejně se s tím rozjedu a nebo naopak auto přibržďuje.

[upravil dne 29/10/13 23:17 od Cinci]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže technik by zasloužil omluvu, je fakt, že se poslední dobou jen jezdilo a na druhém auťě se dělalo vše možné, téměř vše co napsal do protokolu psal dosti oprávněně.

Nápravnice je hodně moc orezlá, takže obroušeno..

1383680_10200581487731421_2109711998_n.jpg

Lanka ručky jsou taky KO, takže výfuk a štíty dolů.

603074_10200581487171407_1040761080_n.jpg

Obroušena a natřená nápravnice.

1385042_10200581485251359_596314108_n.jpg

To samé i štíty..

1000000_10200581484091330_866594866_n.jpg

Opět zásilka od badisáka, na černém je komplet vše ATE? tady zkusíme komplet od BREMBA.

1184883_10200581482731296_1830807110_n.jpg

1426485_10200581480091230_673201506_n.jpg

1236254_10200581479931226_132762574_n.jpg

Jo a ten čep, který byl dle něj špatný a dle nás nedávno měnený je v pohodě, byla tam vůle, protože byl povolený z těhlice, záseky byly příliš malé.

Staré kotouče byly šířkově a při pohledu zepředu dobré, no zadní strana - od štítu je totálně orezlá a plná rýh.

[upravil dne 1/11/13 19:47 od Cinci]

[upravil dne 1/11/13 19:49 od Cinci]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už jsem dělal kdysi dávno, tady v těch štítech na modrém jsou vyrezivělé ty zarážky pro ty otočné čepy, takže je z druhé strany šřoub s podložkou, kontra matička ve vnitřní straně štítu, šroub pokračuje dál a pružinky mám přitlačené podložkou s matičkou.

[upravil dne 1/11/13 19:59 od Cinci]

post-15259-1410963394618_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...