Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zhasinanie motora


Hokan

Recommended Posts

Zdravim!

Potreboval by som poradit z problemom:

Vlastnim peugeot 407 SW 1.6 HDi FAP uz dlhsiu dobu, najazdene cca 186000 a doteraz slapalo ako hodiny, ale za posledny tyzden uz neviem kudy a kam.

K problemu: auto sa sprava uplne normalne, ale raz za cas samo od seba pocas jazdy vypne motor, rozsvieti sa kontrolka diagnostiky a napise hlasku \"depollution system faulty\". Zaslo to az tak daleko ze nechcelo nastartovat vobec a do servisu ma museli dotiahnut ,na diagnostike vtedy zistili len vadne 2 zhavice a \"Sporadicku/ prerusovanu/ zavadu tlaku paliva na rampe\". Po dalsom nastrartovani kontrolka uz nesvietila a vse slo ako ma. Pocas vikendu zhasol motor len raz, ked sa zahrial a po opatovnom nastartovani vsetko OK az na kontrolku diagnostiky, ktora potom pocas jazdy zhasla.

Dnes som som na diagnostike pocas jazdy ale nic, ziadna hlaska, auto ide ako ma len je lenive. Servisak mi povedat co je na vine a preco je to len sporadicka nevedel.

Preto by som Vas chcel poprosit o radu a pomoc, co by mohlo mat toto spravanie na svedomy?

Za odpovede vopred vdaka

[upravil dne 25/3/13 19:09 od Hokan]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetky filtre aj olej meneny 18. 12. 2012, teda aspon ak ma v servise neokaslali :) / sice dnes sa ma pytal servisak ze ci mam vymeneny vzduchovy filter, ze sa mu nezda/

No ci sa da vytocit nad 3000 otacok som neskusal, lebo nechcem ostat dakde stat. Dakujem za privitanie :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No cez zimu to nevidelo inu naftu ako od Benziny plus aditiva, no ale clovek nikdy nevidi co je v trubkach ;)

No skusim dat vymenit filtre

Neviete kde by sa dali zohnat tie kvalitnejsie filtre /napr: ten Purflux/ za rozumny peniaz?? Ked som zhanal u nas na Kysuciach tak v 90% obchodov len filtre Mann a Delphi zbytok dake polske...

A z tou lenivostou auta by sa dalo nieco vyriesit takto \"od pc\"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Nechcem zakladat nove vlakno, tak to pridam sem.:

Ktora hadica, klapka, ventil ma nastarosti privod vzduchu do motora? Hlavne ked nieje zahriaty.

Lebo ked idem z autom zo studenym motorom tak je lenive a neochotne a strasne hladne ;), ale ked sa zahreje tak o dost ozije a spotreba spadne na normalne hodnoty.

Na diagnostike sa ma pytal kedy mam meneny vzduchovy filter, ze sa mu to nezda, filter ma cca 2000km.

Poradi dakto ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co EGR? hadičky podtlaku jsou OK? A FAP filtr máš vykuchaný?, protože ti TO blbne nyní, když je to studené, nebo ne?

A když je to zahřáté, tak je to úplně bez problémů? A dá se potom motor vytočit na 3000 ot/min? Co to teď vlastně dělá, jelikož předtím to vypadá na jiné příčiny?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...