Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Máme zařízeno (Praha - východ : Máte někdo wi-fi od ujezd.net ?)


Guest StibTo

Recommended Posts

Ahoj,

Po více jak 5 letech u O2 (ADSL) se naskytla možnost kvalitnějšího připojení (ve smyslu download/upload limity) přes 5Ghz wi-fi anténku k cca 300m vzdálenému vysílači společnosti ujezd.net (vysílač na střeše paneláku).

Nemám s tímto typem připojení/přenosu zkušenost ale konkrétně o této službě jsem slyšel, že signál za 1,5 roku vypadl jen asi 2x nebo 3x - přitom když byla technologie v plenkách (nebo i např. 4G sítě) vím, že na to lidé děsně nadávali, jak to \"padá\" při sebemenší změně klimatických a hlavně povětrnostních podmínek.

Cenově je to poměrně zajímavé snad kromě aktivačního poplatku...

Vaše případné zkušenosti ? (nejen se spol. ujezd.net)

[upravil dne 19/6/13 21:30 od StibTo]

[upravil dne 19/6/13 21:38 od StibTo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5GHz je technologie vychytaná a vcelku bez problému. Námraza, vlhkost ani vírt to nijak neovlňuje.

Samozřejmě lepší je 10GHz spoj.. ale to už je o trošku jinejch peněžích a to by se nikdy firmě pro koncového zákazníka nevyplatilo a zákazník by na to ani neměl...

Za mě v technoligii problém nevidím, ale druhá věc je, jak se k tomu staví provider. Znám pár vykuku co koupí linku 30Mbit a pak ji nasekaj na stovky lidí s agregací, až z toho jde kolem :bojim

Ale nezdá se mi ta firma nějak výhodná. To nemáš zavedenou optiku do domu nebo možnost něčeho levnějšího? Tyhle ceny nejsou ani u nás a to tady není konkurence :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opticke kabely - NIC, ADSL - pripojeni pres kabelaz z pocatku 90.let s garantovatelnou download rychlosti 5MB (tarifne platim 8MB) :blicismajlik

A tim vycet moznosti de facto konci.

Antena uz je prave na baraku nasem nainstalovana, kabel (byt hnusny cerny) natazen ze strechy do interieru. Takze ted jen resim zda ano/ne nechat reaktivovat. A taky zda ta antenka je 2,4Ghz nebo prave tech \"lepsich\" 5Ghz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož sem se tím několik let živil tak jednoznačně 5 Ghz! Na počasí už to skutečně nezávisí a jedině výpadky bývají v souvislosti s výpadky proudu nebo silnými bouřkami, jinak to šlape furt. Ale ta společnost mi moc seriozně nepřipadá, aspon podle stránek. V Praze a okolí mám velmi dobré zkušenosti se spol. CZNET, ale nevím pro jakou lokalitu to sháníš. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele s tím kabelem se mi to nějako nezdá... buď máte každý svojí anténu nebo jednu společnou jak píšeš, z té je to svedené do nějakého klienta (microtik atd) a z toho to vede do nějakého switche z kterého jsou napojeny jednotlivé byty.. a kabel UTP(STP,FTP) se nechá sehnat v různejch barvách ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eh - ChouLu - tak abych to uvedl na UPLNE pravou miru :

1) jedna se o rodinny dum prizemi + 1.patro

2) v 1.patre bylo cca do roku 2011 ADSL, odpojeno, pak byt pronajiman (az do vcerejska) a najemci si zaridili wi-fi od ujezd.net. Antena + silny kabel do kvartyru po nich zustaly ...

3) dolni byt obyvam (zatim) ja + pritule, od 10/2007 zavedeno ADSL (tarif pouze net,nikoliv pevna linka), realna rychlost tech 5mbps

Edit: V minulosti pokusy spol. Tmobile pretahnout me k nim - ztroskotalo to na udajne zastaralosti vedeni tel.linky (ve ctvrti,ne do baraku) = \"nedostatecne silny kabel\"

[upravil dne 25/3/13 16:24 od StibTo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky se mi to tolik nepozdava ale tak je to mensi firmicka srovnavat to s webovou prezentaci napr. Telefonica O2 zjevne nelze ...

To podstatne tzn za jakych podminek se lze pripojit a jake tarify nabizi + specifikace jsem tam nasel.

Malinko horsi je to s kontaktovanim (firmy) - cekal jsem 5 minut \"na drate\" a pry jsem byl \"v poradi\" a ze nemam zavesovat .... hm pak uz jsem zavesil tedy :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prej jim to fungovalo OK za cely rok a pul treba 2 nebo 3 vypadky a to \"uz teda muselo bejt\" (venku spatne pocasi..)

Co to je microtik ? Tohle neni uplne moje parketa - mel jsem za to, ze schema je vysilac-prijimac-kabel-interierovy wi-fi router :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

microtik je krabička velmi chytrá, která umí přijmout wifi signál a dál ho posílat po RJ45 nebo další wifině, routování, firewal a dálková správa je samozřejmostí. Je to profesionální věc, žádnej dlink :D www.mikrotik.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl bys to třeba takhle ten tlustej kabel zapojíš do wifiny na základní desce mikrotiku, z RJ45 signál píchneš do stávajícího routru nebo lépe, dokoupíš nějako 2,4ghz wifi kartu do minipci slotu v tom mikrotiku a uděláš si domácí wifinu rovnou. Stávající router prodáš, páč už ho nebudeš potřebovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omg to to musi bejt tak slozity ? ... Doted jsem mel ADSL wi-fi router - pokud bychtedy ADSL rusil predpokladam, ze mi bud bude odebran nebo mi zustane le bude mi k nicemu bo na tu wi-fi potrebuju neco jinyho. Je to tak ? Kua ale ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti jde o ten černý kabl, tak se poptej na klienta přímo v anténě.. Dnes je to standartní a nic jiného u nás nemontují. Do antény strčíš jen UTP kabel a nekde dole máš ještě PoE adapter a tím je to vše.. nic víc, žadná krabice nikde.. jen na konec si zapojíš svuj domací wifi router ;)

Nevím jestli to dodává mikrotik ale je mnoho jinych vyrobcu :) Zkus se poptat primo u nich :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl bys to třeba takhle ten tlustej kabel zapojíš do wifiny na základní desce mikrotiku, z RJ45 signál píchneš do stávajícího routru nebo lépe, dokoupíš nějako 2,4ghz wifi kartu do minipci slotu v tom mikrotiku a uděláš si domácí wifinu rovnou. Stávající router prodáš, páč už ho nebudeš potřebovat :D

On ale nebude mít přístup do mikrotiku... to mu ta firma nikdy nedá ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omg to to musi bejt tak slozity ? ... Doted jsem mel ADSL wi-fi router - pokud bychtedy ADSL rusil predpokladam, ze mi bud bude odebran nebo mi zustane le bude mi k nicemu bo na tu wi-fi potrebuju neco jinyho. Je to tak ? Kua ale ....

Router by měl jít použít.. ty novější uměli oboje.. co je to zač? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...