Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Máme zařízeno (Praha - východ : Máte někdo wi-fi od ujezd.net ?)


Guest StibTo

Recommended Posts

Nevim je to nejaky ZyXel to bude zastaraly .... Tak koupe novyho modemu by takovej problem zas nebyl pokud se necha sehnat za litr-dva.

Vzhledem k tomu ze jsem laik a vidim na strese antenu a od ni kabel tlustej jak Kostelecke uzeniny tak jsem predpokladal nejjednodussi = kabel se zapoji do modemu (at uz stareho ci noveho) v jedne z mistnosti, modem bude po baraku sirit wifinu. Tecka.

Nepotrebuju sitovy reseni pro stredne velkou spolecnost :blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukáši no právě, přijde mi nejednodušší mikrotik přijímač, co má jeden RJ45 přes který to nastaví a do slotu mrskne jednu minikartu, co udělá wifinu po domě. To do tý antény bude docela drahý, našel jsem u mikrotiku minikartu za 550 a routerboard za 1800 nebo použije routerboard s integrovano 5ghz wifinou (za litr), která lze nastavit na přijímání a z RJ45 to frkne do obyč routru kterej na alze koupí za 3 kila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw co se aktualniho pripojeni tyka jeste bude stat za to overit zda by se ze zastaraleho ADSL nedalo prejit na ADSL2 / ADSL2+ / VDSL. Ovsem jak to tak vidim zase to ztroskota na lince jako takove :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem to konečně našel.. komplet zařízení ti dají oni.. maj to aspoň uvedené v ceníku.. tedy Anténu, kabel, nějakého klienta, kabel mezi kliena a PC...

A teď zaleží co používají, pokud mají mikrotiky, tak maj jak to píšu výše,

ale pokud používají kliena v anténě (http://www.i4wifi.cz/nanostation5-outdoor-5-ghz-klient-vc-14-dbi-anteny_d965.html) tak stačí jen trafo do zásuvky někde cestou kabelu, kde se dá POE adaptér a tím je to vše, konečnej kabl stčíš do svého PC (routeru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co poslallukáš se už nedodává

je tam tohle za krásných 1900 Kč

http://www.i4wifi.cz/nanostation-m5-airmax-mimo-outdoor-5-ghz-2x-lan-vc-2x-16-dbi-anteny_d1539.html

je lepší jestli jde o prachy až na první místě se držet toho mého řešení, pokuď netrváš na origo boxu na ten mikrotik :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průměrná rychlost připojení: [?]13,09 Mbit/sPrůměrná rychlost stahování dat: [?]1,636 MB/sPrůměrná rychlost uploadu: [?]21,07 Mbit/sPrůměrná rychlost odezvy (ping): [?]neměřeno

Dopoledne podstatně ještě rychlejc.

Takhle mi to chodí u nas v Jc za necelých 240kč mesíčně ,agregace 1:10nebo 5,ted si nejsem jist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wow tak to je docela slusny :mrk .. Ja mam momentalne ADSL2+ dle posledniho mereni cca 7MB download / 400kbps upload. Enemže doted to celkem stacilo jak to bylo. Uvidime do budoucna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak to tu trochu oprasim, tento vikend se konecne stehujeme, takze ADSL od O2 budeme nakonec opravdu rusit. Ne ani tak z duvodu nespokojenosti, nicmene nechceme puvodni byt (do ktereho mozna prijde najemce) nechat bez internetu, resp. bez privedeneho ADSL.

Jen pro predstavu o cenach a podminkach Ujezd.net (ne, nejsem nadsen, ale v nasi lokalite moc vyber neni) :

HW (antena, kabel) mame = 0,-

reaktivace pripojeni = 1.000,- + DPH

router = 690,- + DPH

doprava+práce (technik) = 700,- + DPH

A pak vybrat nejaky tarif, zatim se mi optimalni zda W5S-Standard s uvazkem na 12 mesicu za 475 mesicne + DPH (ACC/STAT/UP je 12288/8192/4096).

No, nebude to levna sranda :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...