Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206 1.4i - Občas nejde nastartovat


Altman

Recommended Posts

Dobrý den. Řeším teď další problém se svým automobilem a nějak si s tím nevím rady! Zcela náhodně se děje že nejde nastartovat, tedy motor/startér normálně točí i mě přijde že to má snahu chytnout, ale nic. Takhle to můžu dělat třeba desetkrát. Pak naštvaně vyndám klíčky ze zapalování, jdu třeba na 10 min. domů a při dalším pokusu o nastartování to chytne třeba na první otočení klíčku. Měl jsem podezření na MAP senzor, tak jsem ho odpojil a je to stále to samé. Pak jsem myslel že by to mohl dělat krokový motorek, tak jsem ho také odpojil a stále to samé.

Kontakty jsem zkoušel očistit snad od všech čidel které jsem v motorovém prostoru našel bez nějakého efektu.

Nevím, je tu ještě něco kvůli čemu motor nenastartuje? Vím že takové to čidlo (asi otáček) na převodovce když je vypojené, tak nastartovat nelze ale o jiných čidlech, které by bránili startování nevím.

Tak já už nevím jestli si ze mě můj Peugeot nedělá legraci! :o

[upravil dne 25/3/13 16:18 od Altman]

[upravil dne 25/3/13 16:19 od Altman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy právě jsem přišel na takovou nezvyklou věc. Opět nešlo nastartovat, tak jsem vyndal klíč ze zapalování, odpojil jsem krokový motorek, připojil jsem ho. A najednou startuje na brnk. Párkrát jsem zkoušel znovu nastartovat a když to nešlo opět jsem odpojil a znovu připojil krokový motorek volnoběhu a opět startuje na jedno otočení klíčku v zapalování.

Nechápu to a nerozumím tomu a vůbec nenašli byste tu někdo schéma k čemu je ten krokový motorek připojený?

Unikají mi souvislosti a nerozumím tomu proč by měl krokový motorek bránit startu motoru. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj banáne! :papa

Děkuju za tip, ale pod plynem (pod lehkým i s \"cihlou na pedálu\") jsem to už zkoušel, ale taky mi přijde že je ten \"krokáč\" zaseknutý, ale nějak nevím co si s ním počnout. Asi ho zkusím nějak promazat. On je jinak relativně nový (měnil jsem ho před asi 10 000km). :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...