Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407 coupe plávanie na ceste


K610

Recommended Posts

Dnes ráno na rýchlostnej ceste pri nitre mi auto začalo plávať pri prechode z aslfatu na sneh alebo ak som išiel popod most a bolo to tam namrznuté tak zadok auto dosť odskočil do strany ale ESP ani nebliklo. V jednom úseku sa mi zadok auta úplne rozkýval už som myslel že dostanem šmyk. Robilo to aj pri malej rýchlosti, ostatné auta išli normálne 130 takže tým snehom prípadne poľadovicou to nebolo. Do peugeotu som s autom objednaný až na stredu. Neviete kde môže byť problém? Stabilizačné tyčky boli menené asi pred mesiacom. Auto ma najazdené 70 000km. Občas pri prejazde nerovností je počut od pravého zadného tlmiča buchnutie ale iba ak prejde cez nerovnosť pravé zadné koleso, pri oboch kolesách nepočuť nič. Neviem či to s tým môže mať niečo spoločné, to búchanie si myslím že bude horné uloženie tlmiča.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D možno som to s tým stavom rýchlostnej cesty trocha prehnal tá zasa nebola nejaká zlá to mi skôr prišlo kôli autu, keď som spomalil na 80 tak ma predbiehali fakt všetci....

EDIT: zajtra ide auto do peugeotu tak potom napíšem kde bol problém

[upravil dne 26.3.2013 18:40 od K610]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto bolo dnes skoro celý deň v peugote a pozreli zadnú nápravu a ta je pevná v nej problém nevidia. Na prednej náprave je vymlátený čap, cena nového je okolo 115€ neviem teraz presne papier z peugeotu mám v aute ale vymenia mi to až budúci týždeň lebo ho nemali. Geometria na tom je neviem ako lebo tú dnes nespravili vraj im nefungovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto bolo dnes skoro celý deň v peugote a pozreli zadnú nápravu a ta je pevná v nej problém nevidia. Na prednej náprave je vymlátený čap, cena nového je okolo 115€ neviem teraz presne papier z peugeotu mám v aute ale vymenia mi to až budúci týždeň lebo ho nemali. Geometria na tom je neviem ako lebo tú dnes nespravili vraj im nefungovala.

pri vymlatenom cape väcsinou ani geometriu nerobia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taká otázka aké máš gumy a aká hlboká vzorka.

ďalej si zistí silntbloky na zadnej náprave, to bude asi to búchanie.

Javia sa ako pevné, ale sú s roznou silou.

Napr. na TEPEE je na prednéj náprave na ramene 2 silentbloky, predný má 8000 Nm a zadný 800Nm po výmene zadného za silnejší búchanie prestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumy sú ok pred zimou boli kupované úplne nové Michelin. Skúsim im ešte povedať nech pozrú na tie silentbloky keď tam pôjdem s autom budúci týždeň.

Toto treba spraviť na prednej náprave:

http://imgupload.sk/viewer.php?file=z1gywfkuaiwbtiymu7xt.jpg

[upravil dne 28.3.2013 15:45 od K610]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Auto bolo v servise minulý týždeň a ten čap na prednej náprave vymenili ale klepanie od praváho zadného kolesa nevyriešili + bol zlomeny spodný kryt motora tak sa objednal nový. Do Peugeotu v BA na Ivánskej ceste bolo auto objednané na 7:30 na výmenu krytu pod motorom a že sa pôjdu ešte previesť aby počuli to klepanie. Okolo 15:30 zavolajú že nový kyt prišiel zlomený a klepanie nepočujú. Auto mali v servise viac ako pol dňa a za ten čas sa raz previezli a zistili že kryt ktorý tam mali už asi dva dni je zlomený. Nejaký mechanik sa išiel so mnou previesť aby počul to klepanie. Počas jazdy keď to klepalo tak sám povedal že to počuje a môžme sa vrátiť nazad do Peugeotu. Bolo dalšie objednanie do Peugeotu opäť na 7:30 ráno. Ráno v Peugeote o žiadnom objednaní nič nevedeli lebo v PC nebolo nič poznačené, hlavne že ma technik objednával :grr . Auto si tam nechali a poobede asi o 14:30 volajú z Peugeotu že si môžem prísť pre auto. Tam mi povedia že nič klepať nepočuli a že sa boli previesť hlavne že minule sa so mnou bol previesť nejaký mechanik ktorý to počul a dnes tam mali auto zasa pol dňa a za ten čas sa raz previezli a povedali že nič nepočuli a všetko je ok. Riaditeľ Peugeotu na Ivánskej ceste v Bratislave mal kľuče od auta že on ma ide previesť aby som vedel že tam nič nebúcha a že šoférovať bude on. S tým som nesúhlasil tak mi dal kľuče od auta a odišiel. Samozrejme hneď ako boli na ceste jamy tak znova ten istý klepot od pravého zadného kolesa. Po výmene toho čapu spravili aj geometriu predku a zadku tak som čakal že to plávanie prestane lebo vraveli že zadok bol trocha rozhodený. Ale dneska na rýchlostnej ceste som znova cítíl na dilatáciach že zadok auta sa občas nejako čudne posunie do strany. Toto sa mi pri 607 asi nikdy nestalo. S Peugeotom na Ivánskej ceste som skončil a po telefonáte do Peugeotu v Partizánskom odkiaľ mám auto mi povedali aby som im na mail poslal skúsenosť s Peugeotom na Ivánskej a že to budú riešiť a vybavia mi servis v Peugeote v Lamači tak potom dám vedieť ako som dopadol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...