Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Velký dým (olej) = odvětrání klikovky?


macho

Recommended Posts

Posledni dobou se jezdí hodně krátké trasy (do 5ti km). Dnes pří jízdě se objevil obrovský dým, smrdělo to jako když mám dvoutakt :D

Raději jsem zastavil a při kontrole oleje (zvednutí měrky), se uvolnil velký tlak (zasyčelo to).

Mám podezření, že se ucpalo nějaké odvětrání a tlak v klikovce tlačí olej přes pístní kroužky do spalovacího prostoru.

Co si o tom myslíte? Jde o motor 2.1TD (Lucas), případně kde se nachází to odvětrání? Je to přímo v tom plastovým bazmeku co drží měrka oleje?

Oprava: Přes pístní kroužky to nejde, jelikož je odvětrání vyústěno do sání. Takže tlak v klikovce tlačí olejové páry do motoru přes sání. Nevím jak moc je zdravé, že v klikovce je takový tlak? Tah motoru se zdá stále stejný...

[upravil dne 25.3.2013 16:51 od macho]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky za obrázek se service boxu, a teď ve které části je problém? Asi mi nezbyde, než to cele rozebrat...

Teď jsem se na to díval a všechny hadice jsou zasponkovany takovým patentem jakoby na jedno použití. Nakoupím ty šroubovací spony a vše rozdělam a vyčistím a přesponkuju to.

Trošku se děsím, kde se v klikovce bere takový tlak, jestli to neprofukuje až moc...

[upravil dne 25.3.2013 16:55 od macho]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky za obrázek se service boxu, a teď ve které části je problém? Asi mi nezbyde, než to cele rozebrat...

Teď jsem se na to díval a všechny hadice jsou zasponkovany takovým patentem jakoby na jedno použití. Nakoupím ty šroubovací spony a vše rozdělam a vyčistím a přesponkuju to.

Trošku se děsím, kde se v klikovce bere takový tlak, jestli to neprofukuje až moc...

Ahoj. Taky se mi to stalo- podle mě je to zbytečně -nerozdělávej a pořádně to projeď ať se to prohřeje. Kdysi když jsem měl motor venku jsem v tech hadicích našel něco jako molitan- takže to bude tím. Prostě při krátkých pojíždkách jakoby ten molitan zamrzne (je na něm vysrážená voda s páry) a je neprůchozí. Mě stačilo povyndat měrku- přestalo to kouřit (utekl tlak) a pomalu jsem jel až šla měrka zandat a auto nekouřilo (cca 3km). Už se mi to v zimě stalo 2x a vždy jsem to udělal takto. Od prvního \"zamrznutí\" najeto asi 35 tisíc. kléma

[upravil dne 25.3.2013 16:55 od macho]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky za obrázek se service boxu, a teď ve které části je problém? Asi mi nezbyde, než to cele rozebrat...

Teď jsem se na to díval a všechny hadice jsou zasponkovany takovým patentem jakoby na jedno použití. Nakoupím ty šroubovací spony a vše rozdělam a vyčistím a přesponkuju to.

Trošku se děsím, kde se v klikovce bere takový tlak, jestli to neprofukuje až moc...

Ahoj. Taky se mi to stalo- podle mě je to zbytečně -nerozdělávej a pořádně to projeď ať se to prohřeje. Kdysi když jsem měl motor venku jsem v tech hadicích našel něco jako molitan- takže to bude tím. Prostě při krátkých pojíždkách jakoby ten molitan zamrzne (je na něm vysrážená voda s páry) a je neprůchozí. Mě stačilo povyndat měrku- přestalo to kouřit (utekl tlak) a pomalu jsem jel až šla měrka zandat a auto nekouřilo (cca 3km). Už se mi to v zimě stalo 2x a vždy jsem to udělal takto. Od prvního \"zamrznutí\" najeto asi 35 tisíc. kléma

[upravil dne 25.3.2013 16:55 od macho]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klema: diky za info, trochu jsi mě uklidnil, vpodstatě jsem intuitivně postupoval stejně, když to hulilo tak jsem zastavil a povysunul měrku a když jsem dojel domů, tak už měrka šla snadno zasunout a už to netlakovalo. Druhý den jsem dal auto do garáže a od tý doby v pohodě.

Chce to v zimě buď garáž nebo jezdit dlouhý štreky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...