Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nové ale staré gumy?


MilanF1

Recommended Posts

Jaký máte názor na pneumatiky, které jsou nové, ale jsou staršího data výroby? Může se stát, že zakoupíte po internetu nové gumy, ale budou to tříleté ležáky.

Já koukám do inzerce a jen lehce uvažuji o jiných gumách, protože ty moje jsou hlučné, našel jsem nové, ale staré - rok výroby 2006 :( Řekl bych, že ta guma už bude hodně tvrdá = zbytečná investice. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlučné budou stejně a možná víc jak ty tvoje, navíc budou tvrdé, pokud jezdíš klobouka tak to nepoznáš, ale pokud přijde krizová situace tak mužeš špatně zkončit. Ja bych na gumách nešetřil, je to přeci jen jediný co drží auto na silnici a za život v krajním připadě to nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mám na léto 16\" šípové Sunny, jsou to Číny, sedí docela dobře, ale hučí, taky mají asi 5 let. Našel jsem 7leté nové Goodyear F1 - taky šípové - za 5000 Kč. Ale možná pro mě - jízda s lehkou nohou - to bude zbytečné :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jednu sezonu jezdil na 14\" alu s 12letými Continentaly a klouzaly, jak na rozjezdu, tak při brzdění, nic příjemného. Zato ty moje současné 205/45 R16 Sunny se mi ještě nepodařilo smýknout (rozjezd, brzdění - také jsou široké a těžké). Na ty goodyeary se vykašlu, je to šíp a starý, bude to hlučné asi stejně jako ty současné. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://auto.bazos.cz/inzerat/22907101/Nove-letni-pneu-Goodyear-F1.php

tyhle jsem našel. Vlastně za ty samé peníze mohou být nové Wanli, které mají na rajpneu velmi dobré reference.

PS: Já v podstatě nové gumy nepotřebuji, ty Sunny mají cca 5 mm, což je u mě tak na 3 roky ~ 30 000 km :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když guma bude ve tmě naležato a v suchu kde na ní nepůjde slunce tak 10let stará nová guma bude na tom líp než 4 letá guma skladovaná venku na slunci za všech nepřízní počasí v kominu deseti gum nadsebou.....

Vanli ,Sunny samý lepší značky....to radší starou gumu

Michelinu,Conti,Dunlop.....

jak říkají Poláci čím starší pneu tím lepší bude tvrdá a nebude ubývat.....

bratranek když mě nandaval gumy z rezervy tak říkal ,že se diví,jak jsou měkký,myslel,že už budou ztvrdlý,ale šli krásně nasadit.....

[upravil dne 23/3/13 21:11 od Charlie 1]

[upravil dne 23/3/13 21:14 od Charlie 1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ááá gumař promluvil:D Běž to říct do Rubeny do laborky, uvidiš co se dozvíš, Ono to není jen o světle, ale taky o tom že se odpařují určité složky a tím guma tvrdne;)

Ale Wanli a Sunny bych si fakt na auto nedal. MAm se rád a Dunlopky tak krásně držej a nejsou drahý

[upravil dne 23/3/13 21:14 od Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tvrdší nebude ubývat, ale když bude klouzat a pískat, to není ideální.

Já na 309tce měl chvíli v zimě na předku origo zimní Pirelli z rezervy, měly asi 22 let (měl jsem 2 stejné) a nešel utáhnout volant, byla na tom hrozná jízda, tohle už nikdy více. :bojim

Ty Wanli mají překvapivě dobré reference: http://www.rajpneu.cz/pneumatika-3711000029/WANLI-S1063-87V-XL-MFS.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevim, ale při jednom úklidu sem našel na půdě jednu novou zimní Firestonku, co musela být asi hoodně starýho data výroby, protože měla ještě takový ty šťuplíky, co mají pláště od kola. A připadala mi zhruba stejně měkká, jak moje nový zimáky, ale na autě sem ji teda nezkoušel:D Byl to nějakej archaickej rozměr se supervysokým profilem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...