Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

3,0 V6


kevinlaca

Recommended Posts

Lubk0: Kdyby do toho už někdo narval ty prachy, asi to nebude mít v plánu prodávat. ;) Takže debata o snižování hodnoty auta je podle mě zbytečná.

A \"2.0 do coupé ne\", to už ani nebudu komentovat. :roll To je asi nějaká místní nemoc, nebo co.

Ale toto je tema, ako milion inych ... Chalanovi odhadujem koľko ? 18 ? 20 rokov ?

Koľko je po internete tém, ako si chcú prerobiť motor, na vykon, ako čo ktora uprava zdvihne, a podobne ... Vo finale sa väčšina nezmôže na nič, v zvyšku tak na otvoreny vzduchovy filter namontovany na originalnom plastovom saní = k tomu \"sportovu\" koncovku vyfuku, \"sportove\" sviecky a chip tunning na atmosfericky motor :/

Aj to su investicie, doslova von oknom. Nazory, ze take auto nebudem predavat ... No ... Sorry ... V takomto \"rannom\" veku vedieť, že to auto nepredáš :D To sú kraviny ...

1. Buď sa autám nerozumieš, alebo len minimálne, nemáš priestory, ani zručnosti a dokonca ani vedomosti na to, aby si si ho porobil sám, tak budeš musieť navštevovať \"špeciálne\" servisy, resp. miesta, kde sa daným veciam venujú. Vyjde ťa to na \"obrovsky\" kopec penazi, absolutne neadekvatni k tým PS, ktoré z toho dostaneš. Navyše si znehodnotíš auto. Vo väčšine prípadov, však nemáš prachy ani na takéto upravy, tak skončíš u vyššie popísaných výmen. Auto tak či tak časom predáš, minimálne kvôli veku, a podobne.

2. Si zrušný, šikovný, máš vedomosti, a vieš si to spraviť sám. Tepr prídeš do štadia, kedy už nebude čo robiť, a auto predáš ... Ukážkou takéhoto človeka, bol TOM presný nick neviem, ktorý mal \"coupe\" naoazaj inak odladené, a veľký klobúk dole, aké auto predával. Ten človek mal znalosti, a priestor. Napriekt tomu, auto po \"dodeláni\" do maxima, predal, a robí teraz na \"impreze\" ... Predal aj z dôvodu, že má deti, a potreboval 4 dverák ...

A to bol \"niekto\", aspom podla mňa, nakoľko navrhnúť a dať si vyrobiť sám sebou vymyslené zadné väčšie plávajúce kotúče (to len ako príklad) už nie je na každého ...

Keď chceš výkon naviac, kúp si auto, s väčším výkonom. Je to jednoduché ... Zrovna takého mladého chlapčiska výdavam tu v Trnave ... Tuingoval si tuningoval starú 3 jkovú baváriu, 316 i, až nakonec dostal rozum, a zistil, že z toho viac vykonu nedostane :) Teraz behá na starom Ečku 430i 205 KW ... Krásny 8V, kúpil to za 2500 E, a i na to, že to je celkom \"starček\" tak ten zvuk a ťah, stojí za to :) A vyšlo ho to menej, ako pár tu popisovaných úprav ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0: Kdyby do toho už někdo narval ty prachy, asi to nebude mít v plánu prodávat. ;) Takže debata o snižování hodnoty auta je podle mě zbytečná.

A \"2.0 do coupé ne\", to už ani nebudu komentovat. :roll To je asi nějaká místní nemoc, nebo co.

hele, tu nemoc mi vysvetli......

co je chytryho na tom si koupit coupe s dvoulitrem?

S dvoulitrem to nejede a zere a jeste jsi na silnici za tatara, kdyz ti naprasi kdejaka kokta.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale jen si ho kup, jen proste pak budes zklamanej.... ono staci, jak na nejakym srazu se kluk snazil na letisti s coupe dvoulitrem a natrel ho tam skoro kazdej.............. proste to neni motor pro to auto.... a ani to neni ekonomicky, protoze to zere vic nez dvoulitr v sedanu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, tu nemoc mi vysvetli......

co je chytryho na tom si koupit coupe s dvoulitrem?

S dvoulitrem to nejede a zere a jeste jsi na silnici za tatara, kdyz ti naprasi kdejaka kokta.....

Ešte na úvod, kým sa urazíš - nic ve zlém, diskutujeme...

Myslel sem si, že podobné reči sú skôr výsadou nejakého honda a BMW fóra všeobecne, kde si istí jedinci kompenzujú na cestách nejaké osobné alebo fyzické nedostatky silou motora a následným správaním sa na cestách.

Pozri, podľa mňa je 406 sama o sebe krásne auto. 406 coupé je môj ďalší sen hneď po 306 s16 a bol by som skutočne šťastný aj za tú 2.0. Verím, že jazda je veľmi pohodlná a určite menej nákladná, než s V6-tkou a navyše vyzerajú rovnako :)

Vo výsledku aj tak väčšina ľudí jazdí rýchlosťou 50,90 a 130, takže nejaký motor hore dole, alebo snáď nejaké pretekanie sa v premávke ako si naznačil :roll

Reagujem aj na margo toho, že dávnejšie ste v sekcii 406 zdupali pod zem jedno veľmi pekné coupé 2.0, vyzeralo to po vašom vpáde ako keby to bolo zralé na zošrotovanie a neviem, kde sa vám takéto niečo v tých hlavách rodí.

Každý má nejaké svoje priority a každý majitel 2.0-ky určite vie, že sú aj V6, no mal určite svoje dôvody a za to by som nemal predsudky ani voči autu, ani majitelovi.

EDIT: vzhľadom na to, že si napísal ešte jeden príspevok, pretekať sa na letiskách s 406 2.0 asi nie je to pravé orechové, ale koľko ľudí niečo také robí, to sú len extrémy.

[upravil dne 25/3/13 13:44 od Ivkopivko12tka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to pise ten, kdo ma GTI, proc jsi si nekoupil 1,8???

jestli mi napises, ze gti je gti a ma nejakou hodnotu, tak ver, ze dvoulitrovy coupe tu hodnotu nema...

ja mam treba V6 s automatem a mam k tomu sve duvody, ktere taky nekdo nemusi chapat.

taky edituju:

no moc lidi ne, ale i v provozu to coupe proste nema takovou silu...... nevim, jak jsem psal, kdo chce, at si to koupi, ale spis bude zklamanej...casem

[upravil dne 25/3/2013 13:46 od Scratch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch: jako u mě je to těžký..nechci nic slabšího než je teďka moje 405ka ve dvoulitru a někdo mi už tady i říkal, že 405ka s tím motorem jezdí líp jak 406ka 16v sedan...a coupé pojede ještě hůř.

Ale tak času ještě dost do novějšího auta, tk se uvidí co se naskytne ale radši bych V6 než dvoulitra.

Ivkopivko12tka: jezdím 50,90,130...jde ale o to za jak dlouho se dostanu na požadovanou rychlost. A člověku s V6kou pod kapotou se zákonitě nemůže líbít dvoulitr pod kapotou. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to pise ten, kdo ma GTI, proc jsi si nekoupil 1,8???

jestli mi napises, ze gti je gti a ma nejakou hodnotu, tak ver, ze dvoulitrovy coupe tu hodnotu nema...

ja mam treba V6 s automatem a mam k tomu sve duvody, ktere taky nekdo nemusi chapat.

taky edituju:

no moc lidi ne, ale i v provozu to coupe proste nema takovou silu...... nevim, jak jsem psal, kdo chce, at si to koupi, ale spis bude zklamanej...casem

[upravil dne 25/3/2013 13:46 od Scratch]

Dobrá otázka. Povedzme, že som ho chcel, pretože má tú hodnotu pre mňa, ale ako celok, nie len výkonom, som skôr \"srdcař\" než pretekár, no pozor:

Na rozdiel od teba nemám nič proti ostatným 306 so slabším motorom, skôr si vážim každú jednu v dobrom stave a v dobrých rukách.

K veci - niečo na tom bude, neviem, akú má dynamiku tá 2.0 v coupé, ale keď sa pozrieš na autá v premávke, na ich pomer výkonu ku váhe, tak je 2.0 určite ďaleko \"above average\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ivko, tou posledni vetou jsi to presne vystihol...... ja nemam nic proti zadnym autum, ani proti obyc dieslu nejslabsim, kdyzdy at si jezdi v cem chce, ale coupe proste neni od toho, aby si to koupil sporivec na benzinu. A kdyz si to koupi nekdo s naftou, tak to taky chapu, protoze to ma vetsinou lepsi prubeh a vykon, ale benzin je benzin :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som uz napisal, 3,0 V6 nechcem pre jeho vykon, ale chcem ho pre jeho vlastnosti... mne by stacila obycajna 307 1,6 16V vykonovo...

Viem z vlastnej skusenosti ze auto nad 100kW(benzin) na slovensku nevyuzijem... Otec ma Octaviu 1,8T L&K (chip na 185koni a okolo 270Nm) v pohode snou chodim, nejazdim snou jak debil (s prepacenim)... ale viem ze ak chcem niekoho predbehnut, nemusim podradovat a stresovat ze co ak to nestihnem?... od 2500RPM zacne krasne tahat a ani nezbadam a idem 140...

v meste pri 50km/h uz vladze v pohode na 5°-ke... ale nikdy som ju nevytacal nad 4000 RPM pretoze uz pri 3000RPM leti a pri 3000 RPM ma na kolesach okolo 100kW.. a aj spotrebu ma dobru.. (dlhodoba 7,2 pri beznej jazde v lete mimo mesta dlhsie trasy v pohode 6,5l/100km, a ak na nu trochu slapem tak okolo 8 litrov.. )

Ale predsa by som radsej chcel 3,0 V6 v Peugeot-e, pretoze Peugeot je srdcovka... Je mi to jasne ze 200koni na 3,0V6 nieje vela, ale pre mna uplne staci.. Spotrebu neviem, pretoze mi hovorili ze ak sa snou normalne chodi tak sa tiez da dostat na uroven 7,5-8 ale aby som radsej pocital okolo 9, pretoze V6 si clovek kupuje aby ju vyuzil naplno...

Diesel by som nechcel, aj ked viem ze pocitovo idu dobre...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K debatě 2.0 v coupé se už vyjadřovat nebudu,opakoval bych se... a naftu podobně...

Jinak Scratchi já osobně jezdím s coupé dost a dálky většínou a vpohodě se pod 9l dostanu a šnek nejsem,asi dělá dost ten automat+taky že ty máš 140kw a ta obecně žere o litr víc jak 152kw verze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0: Však proti tomu nic neříkám, naopak, souhlasím. ;) Kdo chce větší výkon, ať koupí výkonnější auto. Jenom říkám, že když někdo chce narvat 200k v úpravách do auta, tak ho asi nemá v plánu za rok střelit do Áček.

Scratch: Chytrého? Určitě cena servisování takového auta. Někdo chce coupé jen kvůli vzhledu. A pokud máš 2.0i za slabotu, měl by ses někdy projet HTPčkem nebo podobnou tragédií. \"Kokty\" milerád nechávám mě prasit, dokonce takovým exotům vyhazuji blinkr doprava a pouštím je. Proč? Protože v tu chvíli, kdy se nechám vyhecovat a šlápnu na to, jsem za blbce já. Jenom tě to stojí prachy na spotřebě, riskuješ pokuty, odebrání papírů a nebo rovnou nehodu. Tohle všechno podle tebe fakt stojí za ten pocit \"natřel jsem to Oktávce\"? Nejezdím 50/90/130, ale rozhodně nepotřebuju auto na to abych kohokoliv \"natíral\" nebo mu \"ukazoval\"... :roll

Mimochodem, stejně jako ty se směješ dvoulitrům, tak se majitelé M-kových bavoráků smějou Pežoťáckému třílitru. A majitelům M-kových bavoráků se zase smějí majitelé Nissanu GT-R, Lamborghini, Ferrari, Zondy... kterým se zase smějí majitelé Veyronu. Pak už máme jenom piloty proudových stíhaček. :D

Nekupuji si auto kvůli tuzingářům na letištích nebo Oktávkám, kupuji si auto, protože od něj něco čekám a chci. A to bys měl nechat každého ať si rozhodne sám. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale predsa by som radsej chcel 3,0 V6 v Peugeot-e, pretoze Peugeot je srdcovka... Je mi to jasne ze 200koni na 3,0V6 nieje vela, ale pre mna uplne staci.. Spotrebu neviem, pretoze mi hovorili ze ak sa snou normalne chodi tak sa tiez da dostat na uroven 7,5-8 ale aby som radsej pocital okolo 9, pretoze V6 si clovek kupuje aby ju vyuzil naplno...

Diesel by som nechcel, aj ked viem ze pocitovo idu dobre...

7,5 L s V6? :aut No když ji budeš chvílema tlačit, tak možná jo :D Johna ber s rezervou, on jezdí pod 9, ale pořád jezdí dlouhý trasy. Já se taky na delších trasách dostal chlup nad 8 L, ale jinak jsem měl dlouhodobou 9,3 a to jsem ji vůbec nehonil, normál je tak 9,5 L.

All: a vy všichni co kritizujete 2,2 HDI :D Škoda že už ji má kámoš, fakt by stálo za to někde na prázdných okreskách nebo na zatáčkovitým okruhu ji porovnat s verzema 2.0 a 2.2 v benzínu, podle mě byste se divili jak to jede - samozřejmě po FAP off a chipu, v origo stavu to je nemastný neslaný. Protože jsem měl HDi a ted V6, jako jeden z mála můžu porovnat čistě zážitek z těch motorů, protože jsem je měl ve stejným autě a pokud V6 netočím aspoň na 3500 ot., tak mám pořád pocit, že HDi jelo víc.

Ale zase dávám za pravdu, že ke sportovnímu autu chrochtání HDI nepatří, ale jinak na ten motor vzpomínám rád :super

[upravil dne 25/3/13 19:00 od Ducatista]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-D A je tu niekto z vas s manualom 3,0V6 kto jazdil uz \"na spotrebu\" ??
Já jsem kloboučník spotřebák :D

Dlouhý trasy 8, město 12-15, kombinovaná 9,3 L.

A plynu kombinovaně mi posledních několik nádrží vychází: 10,97 10,05 10,74 11,02 11,4 11,27 12,2 11,16 10,79 10,04 = necelých 11 litrů. Ale to je od prosince kdy jsem nechal LPG namontovat, předpokládám že v létě spotřeba půjde dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem... :D Velmi by som chcel tu V6-ku, ale 10 litrov je trocha moc namna :D okolo tych 7-8 litrov s normalnym tempom 50 90 a na krizovatkach bez neakych sprintov :D by sa este dalo... a je pravda, ze 152kW verzia sa zda byt trocha lenivsia v nizsich otackach ako 140kW verzia ?? Alebo inak sa pytam, ktoru verziu by ste odporucali ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...