Jump to content

Dezinfekcia klimatizácie


lacek206
 Share

Recommended Posts

Zdravím Vás,

Zachvílu je čas na čisťenie a dezinfekciu klími v aute a preto sa Vás chcem spítať kto z Vás už použil na to prípravok CRC AIRCO CLEANER 400ml je to penový čisťič...ak ste to už používali tak aká je presná aplikácia na 206 a aká je skúsenosť s čisťením ? Vdaka.

http://www.google.sk/search?q=crc+airco+cleaner&hl=sk&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=PtZNUdS2Bc-R7Abq6YGoBg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1440&bih=797

Link to comment
Share on other sites

:o To vážne ? toto počujem prvý krát :mad: prečo potom sem tam keď som ju zapol počas zimy tak bežala v pohode...lebo viem že som ju zvykol pusťiť aj mimo sezóny tj. cez zimu aby nestálo toľko a aj režim AUTO ktorý je na odhmlievanie funguje len so zapnutou AC...a zahmlievať sa zvyknú okná keď je chladno vonku :myslim či nemám pravdu ? opravťe ma teda :roll
Link to comment
Share on other sites

Je to u všech značek, někde se ale liší ta teplota, ale obvykle je to kolem 4-6 stupňů. Některá auta umožňují omezenou dobu spuštění klimy na odmlžení skla i pod tohle teplotu. Důvod proč to nejde je, že v nižších teplotách zamrzá potrubí a výparník.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak, klíma už funguje, chladivo doplnené s farbivom...ešťe dezinfekcia ma čaká, ktorý spôsob je najúčinejší na čisťenie od baktérií ? Ja mám ten CRC čisťič penový v spreji, ale neviem či je to dobrá volba :myslim čisťenie ozónom je čo ? Alebo aké iné čisťenie je ešťe možné okrem spreju ? Strojové čisťenie, alebo niečo také ? Dik za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A zase to nechce chladiť sakra...chladí, len slabo ako kúrenie na studeno...ale teraz ho zopne kompresor, tak tam tlak ešťe bude...počujem sičanie ako keby z fukárov tu počuť, keď AC zapnem...čo to môže byť ? je tam aj farbivo, tak by sa to malo objaviť, no a čo býva najčastejšia závada, na ktorom diely klímy ??? Dik za pomoc !

Link to comment
Share on other sites

A co sa tyka cistenia vyparnika tak moc neodporucam striekat penu cez pusteny ventilator. Vacsinou sa potom stane ze ten sajrat zo spreju zatecie do elektroniky ovladania ventilatora a ventilator si robi co chce. Najlepsie je najst hadicku ktora odvadza kondenzat z vyparnika von z auta a nastriekat tu penu rovno cez tu hadicku na vyparnik. Tam je to spravne miesto ktore treba dezinfikovat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...