Jump to content

Utopenci - ruzne varianty nalozeni


Scratch
 Share

Recommended Posts

jelikoz rad ochutnavam, hledal jsem nejake dalsi recepty, par jsem jich i upravil, tak snad budou chutnat :)

[upravil dne 23/3/2013 11:12 od Scratch]

Link to comment
Share on other sites

Domácí utopenci

1 balíček Deka (přípravek k nakládání okurek a zeleni¬ny),

porcelánový či kameninový hrnec o obsahu něco přes 2 litry (případně skleněná tří¬litrová láhev),

1,5 l vody,

0,5 l octa,

400-500 g cibule,

20 špekáčků

6 kuliček nového koření,

3 bob¬kové listy,

1 lžíce moučkové¬ho cukru

může být 4-6 menších plátků křenu a 1/2 feferonky

Příprava:

Svařit vodu s octem, vsypu celý (nikdy nedělit na několik nálevů!) obsah 100 g balíčku Deka, povařím asi 4 minuty, pridam ten cukr a nechám chladnout. Špekáčky oloupu, rozkrojí¬m napůl, ale nedokrojím (mů¬žete nechat i vcelku) a do hrnce či sklenice je vkládám do vrstev rozevřeným řezem dolů střídavě s cibulí nakrájenou na kolečka.

přidám další koření a zahrnu téměř chladným.nálevem. Nechá¬m zrát ve špajzce 10 dní

Link to comment
Share on other sites

Pikantní utopenci

nakrájené špekáčky

nakrájená cibule na kolečka,

15 lžic vody,

5 lžic octa,

4 lžíce worcesteru,

4 lžíce oleje,

2 lžíce hořčice,

1 bobkový list,

mletý pepř,

2 kuličky nového koření,

chilli koření,

sůl,

4 lžíce kečupu

Do sklenice narovnám na kolečka nakrájene burty, prokládám cibuli.

Smíchám 15 lžic vody, 5 lžic octa, 4 lžíce worcesteru, 4 lžíce oleje, 2 lžíce hořčice a přidám 1 bobkový list, mletý pepř, 2 kuličky nového koření, chilli koření a sůl. Povařím 5 minut, nechám vychladnout a vmíchám 4 lžíce kečupu. Studeným nálevem proliju burty, sklenici zavřu a nechám 24 hodin v chladu uležet.

Link to comment
Share on other sites

Rychlí utopenci

1/2 kg točeného salámu či špekáčků

4 cibule

lák: 4 lžíce octa

4 lžíce oleje

4 lžíce plnotučné hořčice

4 lžíce worčestru

4 lžíce kečupu

8 lžic vody

1/2 lžičky chilli

sůl, pepř, špetka sladké papriky- vše se povaří až vznikne hladká hmota

uzeninu i cibuli nakrájím na kolečka, narovnám do sklenice, asi do půlky a zaliju lákem, pak znovu dám vrstvu cibule a uzeniny. Zavřu, dám vychladit. Konzumuju vychladlé. Nemusí se nechat uležet.

Link to comment
Share on other sites

Kohoutovi utopenci

Ingredience:

do pětilitrové láhve od okurků

2 kg méně tučných špekáčků

1.75 kg cibule

600 ml octa

1250 ml vody

5 polévkových lžic soli - 120g

1/2 polévkové lžíce mletého černého pepře - 5g

3/4 polévkové lžíce cukru - 10g

1 polévková lžíce oleje

3 bobkové listy

na špičku nože chilli

Příprava:

Nejprve si připravíme nálev. Dáme vařit vodu s octem. Ve varu přidáme sůl, cukr, olej, bobkový list a chilli a necháme 2 minuty povařit. Nálev pak necháme vychladnout. Špekáčky oloupeme a nakrájíme na čtvrtky. Oloupanou cibuli nakrájíme na rovnoměrná kolečka. Do vymyté pětilitrové sklenice od okurek dáme cca 1 cm vysokou vrstvu cibule. Potom tuto cibuli poklademe vrstvou špekáčků. Vrstvy opakujeme až do naplnění sklenice. Vychladlý nálev nalijeme do připravené sklenice. Sklenici je na závěr nutné dobře uzavřít - stačí celofán a gumička.

Link to comment
Share on other sites

Žižkovští utopenci s hořčicí a česnekem

Ingredience:

15 buřtů,

2 lžíce nastrouhané mrkve,

plnotučná nebo fran¬couzská hořčice,

3-4 bobkové listy,

6-8 kuliček nového koře¬ní,

hrstka (kolem 40 kuliček) celého pepře,

2 nastrouhané (či na plátky nařezané) fefe¬ronky,

případně 3 lžičky kou¬pených mletých feferonek ze skleničky,

4 sterilované, po¬délně nakrájené okurky,

6-8 (i více) stroužků česneku na¬krájeného na plátky,

ocet,

ná¬lev z Deka uděleny podle ná¬vodu na sáčku, oslazený 3-5 kousky umělého sladidla,

4 až 6 středních cibulí nakrájených a rozebraných na kolečka.

Příprava:

Vuřty sloupneme a z jedné strany (podélně) asi do 2/3 na¬řízneme. Řez vytřeme hořčicí a vložíme plátek okurky. Na dru¬hé straně uděláme několik krat¬ších a méně hlubokých řezů a do nich vložíme po 1 2 plátcích česneku. Řezy s náplní vždy zamáčkneme.

Do sklenice dáme vrstvu zele¬niny, vrstvu vuřtů, cibule a koře¬ní a stále pokračujeme v naklá¬dání, až je sklenice plná (končí¬me cibulí).

Do vychladlého nálevu z Deka přilijeme ještě 1-1,5 dl octa, promícháme a zalijeme naložené vuřty. Zbytek nálevu schováme na příště. Zbylé plátky česneku přdáme do nádoby k vuřtům.

Necháme 7-10 dní v chladu (dole v ledničce, lehce pokryje¬me alobalem). Pokud se lák vsákne, doléváme ze zbylého.

Link to comment
Share on other sites

Utopenci v pivnim nalevu

Suroviny:

1 flaska cerneho piva doporucuju Kozla, Svijany, nebo Krusovice), burty, bobkovy list, chili, cibule, pepr, sul

Postup:

Nalev vytvorime povarenim cerneho piva s korenim. Cibuli nakrajime na kolecka. Burty rozriznemea vlozime do nich trochu koreni, bobkovy list, cibuli. Burt spojime spejli. V nalevu nechame ulezet cca tyden

[upravil dne 23/3/2013 10:51 od Scratch]

Link to comment
Share on other sites

Utopenci pro fajnšmejkra

Ingredience:

2 kg špekáčků, 1,5 kg cibule, 10 kyselých okurek, 2 sterilované kapie (popř. feferonky), 0,65 l vody, 0,5 l octa, 1/2 sáčku Deka na okurky, 3 lžíce cukru, 1/4 lžičky soli, 1/4 lžičky mletého černého pepře, 1 lžíce oleje, 10 kuliček pepře, 10 kuliček nového koření, 4 bobkové listy, 1 stroužek česneku, 1 lžíce sójové, 1 lžíce worchestrové omáčky.

Postup přípravy:

Špekáčky oloupeme a podélně nařízneme. Okurky nakrájíme na plátky a vložíme do naříznutých špekáčků. Cibuli a kapii nakrájíme na nudličky. Vše skládáme do 3,5 l láhve od okurek (cibule, špekáčky, sem tam kapie, cibule atd.). Dobře upěchujeme a zaléváme teplým (ne vařícím) nálevem (jsou dříve hotové). Dobře uzavřeme celofánem a gumičkou a necháme v chladu uležet nejméně týden.

Link to comment
Share on other sites

Utopenci se zelím vhodne i pro diabetiky (ti co jsou s cukrem v pohode, doporucuju misto cukerinu dat normal cukr)

Ingredience:

špekáčky, chilli koření, cibule, kysané zelí

Nálev: 1/2 l octa, 1/4 l vody, 20 x cukerin, 4 kuličky nového koření, 4 kuličky celého pepře, 4 bobkové listy, 1 lžička soli

Postup přípravy:

Špekáčky podélně nařízneme,opepříme, přidáme chilli dle chuti a vložíme cibuli. Do 4 litrové lahve prokládáme vrstvu zelí vrstvu cibule a špekáčky. Nakonec přidáme feferonku. Vše zalijeme teplým nálevem.

Link to comment
Share on other sites

Utopenci s mrkví

Ingredience:

15 špekáčků, 2 nastrouhané mrkve, plnotučná nebo francouzská hořčice, 3-4 bobkové listy, 6-8 kuliček nového koření, asi 40 kuliček černého pepře, kousek feferonky, 4 sterilované podélně na plátky nakrájené okurky, 8 stroužků česneku nakrájeného na plátky, ocet, nálev z Deka podle návodu, oslazeny 3-5 kousky sacharinu, 5-6 středních cibulí nakrájených a rozebraných na kolečka.

Postup:

Špekáčky sloupneme, z jedné strany podílně nařízneme asi do poloviny, z druhé strany uděláme 3-4 méně hluboké příčné řezy. Do příčných řezů vložíme plátky česneku, pak podélný řez vytřeme hořčicí a vložíme do něho plátek okurky. Řezy s náplní zamáčkneme.

Do sklenice vrstvu cibule, vrstvu zeleniny, vrstvu špekáčků, vrstvu cibule, vrstvu zeleniny, vrstvu špekáčků, horní vrstva cibule. Do vychladlého nálevu přidáme 1 dl octa, zamícháme a zalijeme (vše musí být ponořeno). Zakryjeme alobalem a necháme 7-10 dní v chladu (dole v ledničce) uležet. Zbytek nálevu můžeme použít na dolévání, když bude potřeba, a schovat napříště.

Link to comment
Share on other sites

Kubasovi Mastňáci

Ingredience:

Špekáčky bez špeku nebo točeňák, cibule (vhodnější je žlutá nebo bílá, červená zase osvěží estetický dojem), česnek, voda, ocet, olej, cukr, sůl, hořčičné semínko, celý pepř, nové koření, koriandr, bobkový list.

Postup:

Točeňák svlékneme ze střívka (beztak je asi umělé) a nakrájíme na kolečka. Na kolečka nakrájíme také cibuli (spíš víc než míň). Na pětilitrovku Mastňáků je třeba asi tak 1,3 kg uzeniny a 3 - 4 větší cibule. Připravíme si asi tři stružky česneku, nakrájené na plátky.

Když máme cibuli a salám připravené, rozjedeme to nejdůležitější - lák. Dáme vařit cca 2 litry vody, 2 deci octa a cca 0,5 litru oleje. Přidáme cukr a sůl tak, aby lák nechutnal ani příliš sladce, ani příliš slaně. Dobře je sypat to do hrnce pomalu a postupně a průběžně ochutnávat. Přidáme 4 bobkové listy, lžičku nebo dvě hořčičného semínka, lžičku koriandru, 20 kuliček pepře a 15 kuliček nového koření. Lák povaříme, dochutíme podle gusta.

Mezitím si připravíme Mastňáky do sklenice. Na dno patří mocná vrstva cibule. Na ní klademe ve dvou vrstvách kolečka točeňáku. pak zas cibule (a česnek) a zase salám a tak až nahoru. Když je sklenice plná, zalijeme buřtíky horkým lákem, zavíčkujeme sklenici a víčko ještě překryjeme sáčkem (celofánovým nebo mikrotenovým).

Mastňáci jsou hotoví za dva až tři dny. Nejlépe ale chutnají třetí týden. To je ale potřeba je sníst, protože čtvrtý týden už tak dobří nejsou (chytnou příliš kyselost octa).

Link to comment
Share on other sites

Beanovi utopenci

Unikátní technologie výroby této národní pochoutky

Ingredience:

Materiál: buřty či špekáčky 20 ks, cibule (mnoho), sklenice steril. papriky, sklenice dlouhých feferonek, sklenice kulatých feferonek, sklenice kyselých okurek, 1 l octa, 1 l vody, sklenice od okurek 3 litry, pepř bílý mletý.

Koření a pochutiny nutné: cukr 4 lžičky, sůl 2 lžičky, pepř celý 10 kuliček, nové koření 4 kuličky, bobkový list 10 kousků, hřebíček 4 ks, feferonky kulaté extra pálivé 8 ks.

Koření a pochutiny doporučené: jalovec 4 ks, anýz-fenykl-tymián-libeček – špetku, 1 lžička mletého pepře, 1 lžička oleje.

Postup:

Příprava nálevu: ocet smícháme s vodou, přidáme všechny pochutiny a koření (mimo kulatých feferonek) a uvedeme do varu. Vaříme 5 minut (dost to smrdí). Poté vhodíme 2 rozpůlené kulaté pálivé feferonky a necháme chladnout.

Příprava utopenců: Buřty oloupáme a nařízneme. Buřty vymažeme bílým pepřem a vložíme do nich kus papriky, tenký plátek kys. okurky a půl kolečka cibule. Dno sklenice vysteleme cibulí, pak dáme vrstvu utopenců, doplníme dlouhou feferonkou, poté opět cibule,utopenci,cibule….

Finále: Teplý nálev (ne horký, ne studený), nalijeme do naplněné sklenice, koření, které nám zbylo v hrnci rovněž lžičkou nandáme do sklenice. Poté zavíčkujeme (nebo igelit s gumičkou) a necháme 14 dní stát v chladnu. Je dobré jednou za dva dny sklenici někde nad dřezem opatrně otočit a obsah tak promíchat, poté sklenici otevřít a případný úbytek nálevu doplnit octem.

Link to comment
Share on other sites

Utopence podle Fany Kadlecové

Ingredience:

M N O Ž S T V Í

do zavařovací láhve

S U R O V I N Y

špekáčky

cibule

voda

ocet

kuličky pepře

mletý pepř

feferonka

bobkový list

plnotučná hořčice

Příprava:

Nálev: voda, ocet (asi 1/3 vody), kuličky pepře, feferonku, bobkový list. Necháme dojít k varu, odstavíme a necháme zchládnout. Plnotučnou hořčici smícháme s mletým pepřem. Špekáčky oloupeme, nakrojíme do půlky, vevnitř potřeme opepřenou hořčicí, vložíme na kolečka nakrájenou cibuli (co nejvíc se vejde) a dáme do sklenice. Vrstvu prosypeme cibulí a klademe další vrstvu špekáčků. Tak pokračujeme do naplnění sklenice. Pak přelijeme vychládlým nálevem, zakryjeme a necháme uležet min. 5 dnů.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...