Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz gumy 225/55/r16


Patrius83

Recommended Posts

Má jiný vzorek na straně dovnitř vozu a jiný na vnější straně. Např. dunlop winter response, fast response, a mnoho dalších. Mají napříč několik zón, které mají různé funkce. Přenos trakce, stabilitu v zatáčkách, odvod vody... Naproti tomu směrová pneu je na obou stranách stejná - symetrická, ale zase záleží na směru trakce. Dezén má více či méně symetrický šípový tvar pro zlepšený odvod vody v celé ploše. Existují i kombinované asymetrické směrové, ale běžně se prakticky nevyskytují a velmi těžko se shánění. Snad pro nějaké spec účely. Linky se mi dávat nechce - strejda toho najde mraky. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mhmm, to mi pride ako jedine rozumne vysvetlenie. Ked tak pozeram na tu foto pneumatiky, tak vim ze mam simetricke gumy cize smerove, no sipku na nich som proste nenasiel. Este by som mal jeden dotaz. Je mozne na stavajici elektrony pri gumach 205/55/r15 prezut uzsi gumy? 195/55/r16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem je v sirce (a ET), sirsi kola budou vzdycky znatelne vic tahat za volant. Stejne tak budou nachylnejsi na erizeni geometrie a vule v napravach, takze ze se uzke gumy nesjizdely jeste nemusi znamenat, ze je vsechno ok. Tahne to k jedne strane, nebo pokazde jinam?

Tahne to pokazde jinam, pokazde kdyz prejedu nerovnost tak to tahne nalevo ci napravo, kdyz jedu uplne rovne trebarz v garazi tak to jede rovne, ale kdyz jedu po normalnej ceste, silnici tak volant nemozem pustit, to tahne pomaly ale jiste na jednu ci druhu stranu. A tak se mi zda ze vecsinou je to lava strana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...