Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor Netaha- Antipollution Fault


Dark69

Recommended Posts

Zdraviim..

Nedavno mi zasvietila kontrolka motora a vyskocila hlaska antipollution fault.

Od tej doby auto nema tah a ide bez turba...

Dnes som bol na diagnostiku v Citroene v Nemecku, kedze Peugeot tu nemame.. A nepochopil som skoro nic :D

Dali mi papier a vraveli ze to je vsetko co vytiahli z pamäte:

P0243- ständiger Fehler Ladedruck Elektroventil Kurzschluß Masse

P1421- ständiger Fehler Signal Temperatur vor Katalysator

Ked som dobre pochopil vraveli ze konkretna chyba nieje alebo co...

Potrebujem poradit co vymenit alebo odkial zacat..

Dakujem

Mam Peugeot 307 SW 2.0HDI 79Kw r.v. 05/2003

VIN: VF33HRHSB82922904

[upravil dne 21/3/13 11:32 od Dark69]

[upravil dne 21/3/13 11:35 od Dark69]

[upravil dne 21/3/13 12:19 od Dark69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to prvni - spatnej snimac tlaku turba, trvala zavada, bud praskla hadicka k cidlu viz nebo odeslo cidlo

auto samozrejme nejde bez turba, turbo bezi porad, jen proste jednotka nema info o jeho tlaku a tak to spadlo do nouzoveho rezimu a netahne to

to druhe je trvala zavada cidla teploty katalyzatoru, bude nejspis souviset s ucpanym FAP filtrem, ktery se zase mohl ucpat pri nespravnem davkovani nafty vlivem spatneho cidla tlaku turba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Dnes na dialnici pri rychlosti 180Km/h mi vyplo motor. Hned po opätovnom nastartovani auto dymilo na cierno a zasvietila kontrolka motora s hlaskou antipollution fault. Auto teraz ide tak maximalne do 70km/h a 2000ot. Ked pridam viacej tak ho dusi a nejde.. Co to este moze byt???? Mam FAPoff od strakiho a chip. Myslel som ze tu hlasku uz neuvidim nikdy :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aka je to kontrolka MIL?? Svieti mi len ta zlta kontrolka motora a vyhodi hlasku na displeji Antipollution Fault.. Auto nedymi teraz, len smrdi a ide max do 70km/h, potom ho dusi a nejde pridat do otacok :( Na diag sa dostanem az koncom tyzdna. Teplota vody bola OK a hladina oleja taktiez maximum na displeji.

Vcera som menil olej sam, dal som tam TOTAL 7000 10W-40 DIESEL 4L a filter MANN W 716/1 (oproti predoslemu bol mensi, dufam ze to je pre moje auto spravny filter:roll)

A este som menil snimac vacky, kedze auto nechcelo startovat za tepla a nastavil som ho od oka, auto startovalo na prvy krat hned bez problemov.

[upravil dne 16/9/13 09:24 od Dark69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ve spolek, včera jsem koupil 307 SW 2003. Má pár much, páčka blinkru a světel a časem spojka, jinak normální stav odpovídající stáří, ale cestou zpět od prodejce se mi rozsvítila tady tato kontrolka (motor \"diagnostika\" a napsalo to Antipollution fault. za netahu motoru to dojelo domů. resp. do servisu ke kamarádovi, který to načetl a zjistil ještě závadu na čidlu tlaku turba a že nejde jeden větrák na sahaře. Nicméně použil v diagnostice nějakou regeneraci filtru pevných částic, její průběh mě celkem zaskočil. spočívalo to ve vytočení motoru na 4000 ot. setrvání klesnutí na volnoběh a opět vytočení motoru na 3000 ot. Ovšem motor na místo původních 30s. po kterých měl držet 4000 ot. jel asi 2 minuty, potom jsme to raději přerušili. Ovšem o té doby mi to neudělalo nic. Takže je asi po závadě. Ještě to zkusím nechat jednou dneska projet a podívám se na to čidlo tlaku, protože díky němu se to přepíná do nouzového režimu. Ale jinak díky tady zato fórum, je to spousta užitečných rad....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes na dialnici pri rychlosti 180Km/h mi vyplo motor. Hned po opätovnom nastartovani auto dymilo na cierno a zasvietila kontrolka motora s hlaskou antipollution fault. Auto teraz ide tak maximalne do 70km/h a 2000ot. Ked pridam viacej tak ho dusi a nejde.. Co to este moze byt? Mam FAPoff od strakiho a chip. Myslel som ze tu hlasku uz neuvidim nikdy :grr

Dělalo mi to samé, hlavně v zimě. Vyměnilo se čidlo otáček motoru a mám po problému se zdecháním. Sice kontrolka motoru a antipollution fault svítí pořád, ale žádné zdechání ani nic podobného se už neprojevuje. Na diag mám přechodnou závadu že žhavící svíčky jsou neustále napájeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...