Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Brzdový pedál


pkrako

Recommended Posts

Při brždění je pedál měký, ale auto brzdí včetně funkce ABS. Při zmačnutí pedálu na místě s nastartovaným motorem se pedál propadá až na podlahu. Bude to hlavní brzdový válec? Je problém s výměnou nebo to je schůdné pro středně zručného? Odvzušnění systému pak včetně výměny kapaliny na kolech nebo je taky potřeba PC? něco jsem se dočetl tady v historii, ale máte někdo nové poznatky?

Děkuji za radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A za jízdy jde ten pedál až na podlahu? Jestli ano, tak by to mohl být ten brzdový válec, ale třeba to bude jen zavzdušněné, takže bych se podíval na všechny 4 odzvdušňováky, jestli nejsou od brzdovky, popřípadě je vyměnit-odvzdušnit a jestli bude pedál stále měkký či půjde na podlahu tak se zaměřit na brzdový válec a ten vyměnit a poté zase odvzdušnit (a když už budeš u toho tak i vyměnit komplet brzdovku).

a k dotazu jestli se do á udělat doma...brzdový válec doma vyměníš, to není nic složitého, ale na odvzdušnění je lepší mít někoho kdo ti bude šlapat na brzdu a ty mezitím odvzdušňovat každé kolo zvlášť (ideálně do kříže)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli je to u 407 normální, tak je to další auto co si vyškrtnu z pomyslných zájemců na nové auto :D

Asi to bude spíš svázáno s naftovou motorizací, já jsem se s ničím podobným nesetkal, pedál mi na podlahu neklesá, i při plném brzdění je tuhý...rozhodně z něho nemám pocit nejistoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pedál povoluje při stání snad v každém novějším autě, je to normální. Mně to dělá taky a dělala to i 406 i 405(všechny měli abs).

Nikdy jsem se nad tím nějak nepozastavoval. Ale aby kolega nahoře němel na mysli něco jiného. Nevím co znamená pedál je při brzdění \"mekký\". Aby jsme se správně pochopily. Třeba i ten můj v kupéčku by se mu zdál měkký nevím, mě se zdá bez problému. Jde o to z čeho přesedlal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pedál povoluje při stání snad v každém novějším autě, je to normální. Mně to dělá taky a dělala to i 406 i 405(všechny měli abs).

Nikdy jsem se nad tím nějak nepozastavoval. Ale aby kolega nahoře němel na mysli něco jiného. Nevím co znamená pedál je při brzdění \"mekký\". Aby jsme se správně pochopily. Třeba i ten můj v kupéčku by se mu zdál měkký nevím, mě se zdá bez problému. Jde o to z čeho přesedlal...

Přesně tak když sednu do lehčího auta jiný značky tak jsou i brzby ostřejší. Nicméně by to musel odzkoušet někde na to pořádně dupnout za jízd,y pokud ho to zvedne ze sedačky tak mu válec propouštet nebude.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pkrako aký to máš ročník? Prípadne si daj zistiť či tvoje auto nemá zvolávačku práve na nejaký ventil ak sa nemýlim na brzdovom okruhu, zvolávačka YMC alebo tak nejak a bolo tu o tom aj vlákno.

Tu.

[upravil dne 21/3/13 22:48 od Judes]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, mám ročník 2005 v naftě 2L, na svolávačku jsem se ptal v Peugeotu a prý mé na to nebylo svoláno, ale technik mě moc nepřekvapil odborností, tak se zeptám ráno u jiného. Technik sedl do auta, a byl v rozpacích..... Přešel jsem na 407 z megana, ale už před 3 roky.... (rencky jsou na brzdy tvrdší, to víme..). Dnes jsem zkoušel brzdu v jiné 407, trochu taky pedál propadával, ale ne tak rychle. Znovu jsem dnes zkoušel brzdit z vyšších rychlostí, auto bloklo, ale pedál skoro na podlaze. Pár velkých aut jezdím a momentálně jsem z té 407 trochu nervní. vyměním gumičky v hlavním válci a kapalinu...... Jen se chci poradit, co mě může překvapit při výměně a pak při odvzdušňování. Když to budě dělat dále, tak pak jen ty ventilky na vývěvě? přivítal bych poradit nebo návod či knihu JAK NA TO 407 (která asi nevyšla), co dříve povolit, atd........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...