Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otazka pre elektronikov "zosilnovac napatia"


shark734

Recommended Posts

Zdravim pani, potreboval by som spachat jedno zapojenie, no uz si neviem rady. Mam 0 az 5V signal (cca 15mA max) a nim potrebujem plynulo(co najplynulejsie) regulovat napatie z externeho zdroja od 0 do 10V, idealne 12V.

Skusal som rozne zapojenia tranzistora a tu je problem, ze sa mi pri zmene zataze zmeni napatie co je neziaduce. Jedna sa o automatizovane meranie voltamerovych charakteristik elektronickych suciastok.

vdaka

[upravil dne 20/3/13 21:32 od shark734]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to takhle prohnat operákem? Tam bys mohl udělat i nějaký časový konstanty, časový filtry na skoky a tak... Nebo.. co takhle nějaký IO pro regulovaný zdroje? Ty by měly i napěťový a proudový ochrany.

To řídící napětí 0-5V je spojitý, nebo jsou to nějaký schody?

[upravil dne 20.3.2013 21:40 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ide o to, ze programom v PC ovladam jedno zariadenie ktore ma vstupy a vystupy....vystupy daju max 15-20mA 0-5V a v programe mam nastavene kroky po 0,2V...da sa aj na 0,001 len to je zbytocne...vstupy meraju napatie do 10V. Mam napriklad meranie vsupnej, vystupnej a prechodovej charakteristiky NPN tranzistora v zapojeni so spolocnym emitorom a potrebujem bazove napatie 0-10V a tiez 0-10V kolektorovy zdroj.

je to na diplomovku tak 100€ za to nedam ani nahodou

EDIT: ta regulacia by stacila po nejakych 0,3V skokoch....uz rozmyslam aj nad optoclenmi:myslim

[upravil dne 20/3/13 22:55 od shark734]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...