Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej


zanulinek

Recommended Posts

no já jsem dnes řekla, že chci jen na doliti a dostala jsem tenhle - Motorový olej DIAMOND PD 5W-40 - 1 litr, INFORMACE O PRODUKTU

Syntetický motorový olej určený pro systémy čerpadlo-tryska (PD)

API SM/CF, ACEA A3/B4/C3

Výkonnostně odpovídá normě: VW 502.00/505.00/505.01/MB 229.31/229.51

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže vy jste mě asi nepochopili. já budu na autě měnit zrovna rozvody, olej a výfuk, jenže to bude až cca v půlce května k vůli financím, je to docela pálka. Navíc můj servisák má teď toho moc. Právěže já nevím, co v autě bylo, protože štítek od doplnění oleje je ošoupaný a na autokelly to nemohli přeluštit, tak mě dali ten, co je se dává. A má otázka zněla, zda jej mohu teda dolít, protože jej dolít potřebuji a už ho mám doma. jen mě zarazilo, že je u toho napsáno Syntetický motorový olej určený pro systémy čerpadlo-tryska, spíše to že tam je v tom textu čerpadlo-tryska proto se ptám. Je to jen litrovka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem se teď domluvila jinde, tam kde mě dělali geometrii a vymění mě ho dneska a na počkání a volala jsem do autokelly a ten olej jim mohu vrítit, když je nepoužitý. Takže zítra mám cestu do města, tak bych jim ho tam vrátila. A rozvody budu dělat až v tom květnu a je to. Mám dát za litr oleje na dolití cca 300kč a nebo za novej filtr s novým olejem komplet cca 1600kč(stojí to cca 2000kč, ale už jsem tam párkrát byla, tak mě budou dávat už slevu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně si pamatuj co tim dají pro případný dolití.....jinak ta cena za výměnu mě docela zarazila, já už dlouho nikde olej nenechával měnit, protože si to měním sám, ale materiál mě vyjde do 600Kč za značkový olej Total i filtr, a 1000,- za práci po slevě? Na vyšroubování a našroubování filtru, povolení a utažení jednoho šroubu a vypuštění trochu moc, ale budiž:roll zvlášť když budou mít stáčenej olej ze sudu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no delat to na heveru z povinne vybavy je fakt nouzovka, sundavat spodni kryt motoru a mit auto jen na nuzkovym heveru pro vymenu pneu, i kdyz treba pro zajisteni necim podlozene, neni zrovna moc lakave.

natirani plotu vyjetym olejem muze prijit dost draho, staci vsimavejsi soused a pokuta za znecistovani zivotniho prostredi je raz dva (a ze byvaji citelne - to by se pak tech vymen oleje v servisu po 2000Kc zaplatilo treba 10 i vic ), a ono po pravde, kolik lidi ma drevenej plot vhodnej k natreni vyjetym olejem ? tipuju, ze nekde na sidlisti se tento pocet bude blizit limitne k nule :D

proste na vymenu oleje se neda koukat jen z pohledu nahladu na material, je to sluzba jako kazda jina a za sluzbu je treba zaplatit (tohle se v cechach porad nejak nedari pochopit )

P.S. taky si menim olej sam a vyjde me to na 600 komplet + asi souhrnem 15minut casu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim heverem, samozřejmě zajistit špalkem, jinak 307 kryty pod motorem běžně nemá a na sídlišti bych to asi neměnil na ulici, ikdyž jednoho dědulu u nás znám co si všechno dělá sám na ulici, minulý týden dělal brzdy, a kam lil ekologicky použitou brzdovku? Do kanálu:o:D to co jsem vypsal je nářadí na nouzovku, sám používám bezpečnější, přecejen to dělám často.....ten plot se tim natírá samozřejmě na vesnici, ne na sídlišti:D to co jsem psal je jak se to dá udělat ikdyž je tam pár podmínek. Akorát toho vyjetýho oleje mám už tolik, že bych musel natírat každej tejden abych to stíhal vyplejtvávat, naštěstí mám známé a o víkendu sem se těch set litrů vyjetýho zbavil:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...